NewHolland t4040 veya t4050

Mesajını yeni gördüm kusra bakma. Kullandığınız traktörde bölücü varmı ?
Arka kolların kaldırma kapasitesi nedir ?
Shutle varmı ?
Parça bulunumu nasıl ?
4040 ile 5040 veya 4050 yi kıyaslayabilirmisn ?

Biraz çok gibi oldu ama idare edicen artık

1- bölücü vsr tavşan ve kaplumbağa ayrıyeten el debriyajı da var
2- kaldırma kapasitesinin katalog bilgisini bilmiyorum ama 4 lü 14 lü dönerli kalın şase pulluğumuzu var üzerinde 1065 kilo yazıyor onu kaldırıyor zaten ondan daha ağır bi ekipmanda varmı bilmiyorum.
3- shuttle var
4- sağdan soldan da olsa bulunuyor bir kaç gün gecikmelide olsa. tn den bilirsin zaten o kadar bi parça lazım olmuyor. filtre gibi basit şeyler hemen bulunuyor.
5- 4040 la 4050 farkı 10 bg bi fark var başka hiç bir farkı yok. zaten 4040 a o ağırlık az geliyor biraz çabuk patinaja düşüyor ek ağırlık istiyor, 3800 kg geliyor. 4050 yi yem karma, ot biçme gibi kuyruk mille işin varsa beygir gücünü gösterir yoksa çitte 95 beygir randımanı alamazsın.
- 4040 la 5040 arasında kasa farkı var daha ağır, aynı motoru kullanıyorlar, şanzıman farklı 5040 24 ileri. eğer ağır işin çoksa 5040a bak derim ama eğer ara ve ufak işin çoksa 4040 a bak derim karar senin.

4040 la harmak phm-2 ile 3 senedir pancar söküyorum sıkıntı, arıza sıfır. dekara 3-3,5 litre arası yakıyor..

• Beğen
Tepkiler: Yüksel
2- kaldırma kapasitesinin katalog bilgisini bilmiyorum ama 4 lü 14 lü dönerli kalın şase pulluğumuzu var üzerinde 1065 kilo yazıyor onu kaldırıyor zaten ondan daha ağır bi ekipmanda varmı bilmiyorum.
3- shuttle var
4- sağdan soldan da olsa bulunuyor bir kaç gün gecikmelide olsa. tn den bilirsin zaten o kadar bi parça lazım olmuyor. filtre gibi basit şeyler hemen bulunuyor.
5- 4040 la 4050 farkı 10 bg bi fark var başka hiç bir farkı yok. zaten 4040 a o ağırlık az geliyor biraz çabuk patinaja düşüyor ek ağırlık istiyor, 3800 kg geliyor. 4050 yi yem karma, ot biçme gibi kuyruk mille işin varsa beygir gücünü gösterir yoksa çitte 95 beygir randımanı alamazsın.
- 4040 la 5040 arasında kasa farkı var daha ağır, aynı motoru kullanıyorlar, şanzıman farklı 5040 24 ileri. eğer ağır işin çoksa 5040a bak derim ama eğer ara ve ufak işin çoksa 4040 a bak derim karar senin.

4040 la harmak phm-2 ile 3 senedir pancar söküyorum sıkıntı, arıza sıfır. dekara 3-3,5 litre arası yakıyor..
Gayet açıklayıcı olmuş teşekkürler. Aile fertleri ile istişare yapmak lazım, landini h5-090 şuanki fikirler arasında.
Memleket neresi ?

3- shuttle var

1 dekar kaç metrekare sizin orada 3-3,5 litre çok iyi bir yakıt değil mi

Tekirdağ Çorlu erkan tarım Newholland bayi sinde var birtane sahibi lüleburgaz yenibedir köyünden.t.5 serisi satınaldı. takasa t4040 olması gerek verdi.çok ama çok temiz bir traktör.sahibinden.com da var.

Bende oradan aldım johndeeremi. 4050 oradaki 75000 istiyorlar 2009 galiba. Geçen sene kırklarelinde vardı komşu köyden bir kardeşimiz aldı sanırım o da buraya üye. Eğer imkanın varsa 4050 den şaşma. Manyak bir makina ufacık duruyor ama çok güçlü. Bizim köyde 2 tane var. Volkan tarımı Müdürleri yada satış sorumlusu kır saçlı bir adam var o biraz gıcık. Ama patronları 10 numara adam. 2-3 lira rahat düşer. Benim traktör 640 tı 76 biliyoruz modelini. Konuştuk anlaştık geldiler gördüler fiyat biçtiler gittik devir yaptık döndük geliyoruz mutlu mutlu akşam getirecekler motoru. aradı o sorumlu 75 modelmiş sizin moto dedi. Üstüne daha 5 verceksiniz dedik vallahi yok veremeyiz moraller sıfır. Adam da demesin mi dolandırdınız bizi diye. Babamla tartışıyoruz 75 miş vs diye. Dedim dönelim adamlara satışı iptal edip masrafları biz karşılayalım. Herkes kendi yoluma baksın. Amcam da yanımızda oradan 4 tane motora aracılık yapmıştı. Amcamın telefon çaldı. Patron arıyor amcama soruyor işin aslını. Amcamda biz dolandırıcı değiliz arkadaş döndük geliyoz işlemlere başlayın masrafları karşılayacağız dedi. Patron birden kardeşim o sizin probleminiz değil siz rahatınıza bakın açsaymışlar gözlerini akşama motorunuz gelecek canınız sağolsun dedi ve kapattı. Çok mutlu oldum o gün. Gerçekten de daha bir 5 lik çıkaramazdım. Biraz uzun oldu kusura bakmayın anısı geldi aklıma paylaşayım dedim.

• Beğen
Tepkiler: Alexander
TN 75DA nın tek sorunu 3 piston olmasıydı, parça konusunda sıkıntı yoktu. 3 piston olmasından dolayı bunalma vs. oluyodu hatta şöyle söyleyim yaklaşık 8500 saatteyken sibop ve pompa ayarı yaptırdım sadece bir sibopun ayarı düzeltildi pompa ilk defa açılıyodu ve basıncı 180 bar gibiydi 9 yaşında 8500 saatte bir traktör için bu veriler vardı düşünün. Duman problemi vardı 3 enjektör alınması gerekiyodu ve ben uğraşmak yerine gittim erkunt 85e+ aldım ve çok pişman oldum.

Arkadaşım çok büyük yanlış yapmışsın. 2009 yılında köyden bir arkadaş t4050 aldı o gelene kadar tn75 verdiler kullansın diye. Firma istersen bunuda al 6546 ver üstüne az da bir bedel ama almadılar. Sonradan bin pişman oldular keşke alsaydık ama satılmış ve yenisi çok pahalıydı. öyle makine böyle makine diye üzüldüler. 9000 saat kullanmışsın daha da giderdi yani

Hangi birini yazayım [emoji2] daha 500 saatteki traktör 2. Defa kuyruk mili arızası nedeniyle sanayiye gitti, sanayiye gönderirken sıkıntılarını bi kağıda yazmam istendi;

Duman çok yüksek, çekiş düşük, yakıt fazla.
Kuyruk mili yüke bince ses geliyor.
Damper jaklarından yağ kaçırıyor.
Vites geçişleri zor, leviye sert.
Akü terleme yapıyor.
Patinaj pedalı çalışmıyor.
Ön teker boşa çıkınca akıllı diferansiyel çalışmıyor.
Gündüz ledleri patlak.
Yan kol kumandaları ses yapıyor.
Kapı ve cam amontisörleri yetersiz kalıyor.
Sol far buharlanma yapıyor.

Sıkıntılar bunlar bu arada kullanımdan dolayı diyenlere önceki traktörüm NH TN75DA TRAKTÖRÜM 9000 saati geçmişti ve yaşlanmak dışında hiç bi sorunu yoktu.
Çok geçmis olsun hemşerim kayserideki bayii cok umursamaz ve bu yuzden cok musteri kaybetti kaybetmeyede devam edecek bide erkunt kendi kalemini kendi kirdi 10 yillik servisligi iptal etti 3 yilda bu ucuncu servis surekli degisiyor gecenlerde satildi bi bi tane 4040 vardi aksoylar claas bayiinde ama yinede aklimda olsun yardimci olurum

• Beğen
Tepkiler: Yüksel
Çok geçmis olsun hemşerim kayserideki bayii cok umursamaz ve bu yuzden cok musteri kaybetti kaybetmeyede devam edecek bide erkunt kendi kalemini kendi kirdi 10 yillik servisligi iptal etti 3 yilda bu ucuncu servis surekli degisiyor gecenlerde satildi bi bi tane 4040 vardi aksoylar claas bayiinde ama yinede aklimda olsun yardimci olurum
Aynen öyle develideki vedat abi var saolsun işimizi halletti. Bulursanız haber verin iyice soğudum erkunttan ve bayii den bi traktör vardı takasa girelim dedi 70 veya 75 sayarım dedi sen düşün artık.

Arkadaşım çok büyük yanlış yapmışsın. 2009 yılında köyden bir arkadaş t4050 aldı o gelene kadar tn75 verdiler kullansın diye. Firma istersen bunuda al 6546 ver üstüne az da bir bedel ama almadılar. Sonradan bin pişman oldular keşke alsaydık ama satılmış ve yenisi çok pahalıydı. öyle makine böyle makine diye üzüldüler. 9000 saat kullanmışsın daha da giderdi yani
Hiç sorma sıfır traktör dedik aldık, benim 9000 saatteki tn 75 bundan hem rahat hemde daha seriydi (tarlada ve yolda), çekilecek çilem varmış diyom artık...