Case jx 75c mi Erkunt 80.4 lüks mü

Teknik verilerde üstün olabilir de sahada görmek lazım :) Teknik verilere baktığımızda Erkunt Servet 80.4 Lüks daha ağır işler için uygun, Case IH JX75C ise harfiyat, ara işleri gibi çok ağır olmayan işler için uygun görünüyor. Hatta biz JXC almayı düşünürken hafif olması sebebiyle 11li kazayağını bile çekemeyeceğini düşündük ama aradan 3.5 sene geçti kullanıcı yorumları ve videolarıyla çok daha kapasiteli olduğunu öğrenmiş olduk. Donanım bakımından JX Maxpro serisi bile JXC serisinden çok daha üstün ama kullanıcı memnuniyetine baktığımızda kompakt seri kullanıcıları daha çok memnun...
Valla benim canım abim bizde iki adet jx65c var ikisindende çok memnunuz 11 kazayağı 4 lü 12 numara pulluk rahat çekiyor valla suana kadar bir arızasıni görmedik biri 740 saatte diğeri de 301 saate bir ariza acmadilar inşaallah bundan sonrada açmazlar

Ben hem erkunt hem case jx75c kullanan birisi olarak bu iki traktörde çekis gucü olarak erkunt 80 luks yakıt konfor olarak case jx75 c derim.
Zıplama olayı casenin hırçın oluşuyla ilgili :) boşuna demiyorum İtalyan aygırı siz siz olun casenin farmall 55 65 75 85 95 105 ve 115 serilerini hafife almayın.

Bencede abi özellikle farmall c serisi hafife alınacak bir seri degil bana göre o serinin suan yerli bir muadili olan traktör yok.

2000 saat oldu daha 65c ye anahtar deymedı cok şükür

bendede td 65d var 2013 yeni kasa direksiyon altından levyeli ben alıpta sekromeçten levyesinden arıza yaptırmayanı gormedim kendim bi kez balata değiştirdim 1 kez sekromeç değiştirdim suan motor 1050 saatte falan sanırım yine sekromeç arızalı geri vitese takarken cart curt otuyor. onun için direksiyondan levyeli motor tavsiye etmiyorum.

Evet aynen Erkunt daha alaturka ve ağır işlerde daha başarılı 2000saatten fazla balyada kullandık kuyruk mili debriyaj balatası kaçırıyor diye düşündük servise gösterdik bişey yokmuş. R L dişlilerinide ithal senkromenli taktırdık ileri giderken geri geçiyor artık. Yakıt gerçekten yüz güldürüyor. 12 saat ne yaparsan yap depo bitmiyor.

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
Çok sitemkar olmuşda o yüzden dedim.Sorularının tek tek cevaplandırayım elimden geldiğince ; Neden donanımsal olarak üstün dedim onu kısaca açıklayayım;Hava kompresörü.Römork freni.MT.16+16 vites kutusu.540-750-1000devir kuyruk mili.kuyruk milini ters yönde çevirebilme özelliğiDüğmeli buçuk.Geniş Kabin.Dijital klima.elektro hidrolik diferansiyel kilidi ve 4 çeker geçişi.İhtiyacın olabilecek kadar ağırlık.Kaldırma kapasitesi.Daha uzun aks mesafesi.110 lt yakıt tankı Dahada eklenecekler olabilir.Bu kadar donanımsal farkı nasıl göremedin anlamadım.

Erkuntun bildiğim tek problemi sekromenç sorunu ona bende kızıyorum küçücük bir ayrıntı birçok yerde problemler çıktı ama çevremde gerçekden görmedim ama problem var mı var.Neden şanzumanı üstün dedin dersen imkan olsa senin şanzumanı söküp ZF taksak çok bariz belli olur.Ama emsal olarak ağır şartlarda lüks modeli e serisinden 1 vites daha yukarıda gidiyor köy tarlasını imece usülü işlerken bunu açık şekilde gözlemledim.Rampada bayılması tamamen ağırlık farkı ve şanzumanın sesriliğinden kaynaklanıyor.3 piston motora ne takarsan tak 4 piston motorun performansını vereceğini dişinmüyorum. ön tekerlerin bitmesi traktörle alakalı olacağını hiç mi hiç düşünmem tabi ebat değişikliği yapılmadıysa neden dersen köyümde olsun komşu köylerde olsun hiç öyle birşey görmedim ki en yakınım küzenimin motor şimdi 2000 saati geçmiştir orjinal tekerleri üzerinde.Her erkunt senin köyündeki gibi olsaydı kim erkunt alırdı ki inanki fabrika kapanır giderdi adamlar 3.sıralarda gerçi 2016 da mf geçti galiba 4.oldular sanırım.

caseyi takip ediyorum ama sosyal medyada.Çevremde hiç olmadığı ve kullanmadığım için birşey diyemem ama duyduğuma göre sorunsuz motor.Erkuntu savunmuş gibi oldum ama inanki fanatikliğimden değil sadece gözlemlediğim kadarıyla kafama yattığı için.Saygılar kırdıysam afola.

güzel yazı tesekkurler oncekı yazılarım da bende belırttım erkunt agır oldugu ıcın rampalarda boguldugunu onun ıcın 65e yı ornek gosterdımm cok atık ve kıvrak bır motor atıklıgınıde hafıf olmasından kazanıyorr
teker konusuna gelınce 4 erkunt var 1000 saat ıle 2000 saat arasındalar on tekerlerın bırını fazla yedıler hep dıger traktorlere emsal saatte olanlara gore fazla yendı dıreksıyonunda cok buyuk sorun var hepsınıde kullandım erkunt yolda sureklı bır gezınme var dreksıyonundan kaynaklanan sorun. ozellık fazlalıgı olarakda mk erkuntlar fazla suan cok bı tercıh edılmıyor galıba bu yenı mk erkuntlar temkınlı davranıyor makatronık koyacagına dıreksıyondan pwershıft koysaydı bence cok daha tercıh edılırdı yenı kabın ıcı ve dızaynı guzel begenıyorum kullanım ve ergonamı var

Erkunt 80.4 lüks. Neden? Bir kere 75c ile 80.4 lüks aynı branşta traktör değil. Tarla işlerde, ağır işlerde 80.4. Çiftlik işlerinde örneğin önüne kepçe takacaksanız , ot biçimi yapacaksanız,... v.s. 75c. Yani kaba bir benzetmeyle yarış atı ile yük atını karşılaştırmak gibi birşey. Yani bir çiftliğiz varsa. Hayvanlarız var ise 75 c ideal. Ama sadece tarla işiniz varsa o zaman 80.4 lüks ideal derim. Erkuntun özelliklerine gelince şunu söyleyim yolda gezmesi normal. Neden? Ya traktör yolda öyle bir hız yapıyorki o direksiyon sistemine göre kontrolü zor. Direksiyon, traktör direksiyonu sonuçta. Viteste ileri ,geri birde h var. H seçince herşey değişiyor. Fren ve debriyaj pedalına gelince ; debriyaja iyice basmak lazım. Öyle söylendiği gibi bir sertlik yok. Frende öyle. Özellikle lüks lerde ilk çalıştırmada biraz bekleyeceksiniz. Hava basıncı yükselmesi için.TIR misali.Frene önceleri alışmak zor gelebilir. Sonraları normal geliyor. Yokuşta tıkandığına gelince şunu söyleyim arkasında ağır yük olan her traktör tıkanır. Özellikle vites yani şanzıman özelliğini iyi bilmek gerek. Yani şunu demek istiyoruz; her traktörün yokuş tırmanış performansı farklı olabilir. Nedenide şanzıman özellik farklılıklarıdır. Bu iyi yada kötü olduğu anlamına gelmez. Konumuza gelince h ile tırmanış yaparsanız haliyle kesilir. Ama ileri ile tırmanışta kesilme yoktur. Yani yokuşta kardeş vites düşün bir zahmet. Donanıma gelince öyle bir fark yok. Rahatlık ve konforda aynı. Marka işine gelince hımmm işte o zaman bir şeyler söylemek lazım. Öncelikle şunu söyleyim siyaset yapmanın , işine ve çıkarına göre konuşmanın ve yahut duygusal davranmanın bir şeye faydası yoktur. Sadece kendimizi kandırırız. Gerçek tektir ve sade dir. Onu süslemeye gerek yoktur. Perspektif bakış gerek. Erkunt kurulalı öyle yüzyıl falan olmadı. Bazı kuruluşlar gibi. Ama, ancak bu firma kuruluşundan bu yana katettiği yol açıkçası dudak ıstıtrır. Neden. Çünkü bu firma bir başka firmanın üstüne kurulmadı. Bu nedemek? Şu demek; yani tercümesi saf kendi tercübesi, kendi çabası, kendi teknolojisi ve emeği. Yani bir çekirdekten ekmek var bide Koca bir fidanı alıp dikmek. Aynı şeymidir? Değil. Eh. Buna rağmen oldukça iyi performans. Ama şunu unutmayın ki bu firmaların sayesinde aldığınız o yabancı x traktörü bugünkü fiyattan alıyorsunuz. Yoksa güç yetmez. Uzel durumu gibi. Hadi massey fergusona güç yetiyormu bugün? Erkunt bence çok düzgün, azimli ve bazıların inadına inadına çalışan bir firma. Ben diyorum ki ; Birgün bu firma, bu ivme ve misyonunda sapma olmazsa , massey ferguson gibi bir firma olacaktır. Azmin elinden birşey kurtulamaz.saygılar

Mf 285,265S,260G,240S,165,135 Fiat L-75,80-66,70-66,70-56,60-56,54C,480,640,780 New-Holland TD 65-75-85
Steyr 545,768,2053,2073 Same 70,80,Argon3.75,3.65,Deuthz Agrolüx 67,Landini 78-60,JD 11-30,20-30,2130,
Tümosan 70-70,71-70,81-75,52-70B,Erkunt 60,70S,İnternational 444,Fendth 106 ,Ford 3600, Süper Dekta,
motor modellerini kullandım,CASE 75C aldık,yetiyor,hürmetlerimi arz ederim.

case 75c ne kadar kuvvetli iyi derseniz deyin 8 ileri 8 geri vites, buçuk vitesi yok. sizi bilmem ama bize ara vites çok lazım oluyor. mesela zf şanzımanlı erkuntta ;

* seri 1 var
* seri 1 ve 1,5 arası vites var
* 1,5 var
* 1,5 ve 2 arası vites var
* seri 2 var.

yani tarla koşullarında kullanmak için çok uygun şanzımanı var.

trakkulup.net'ten alıntıdır.
Erkuntun eksikligi saymakla bitmez tarla 3 4 yol 1 2 vitesleri birbirinden alakasiz tarla 4 tavsanla yol 2 kaplumbaga ayni hiz peki yol 1 ne ise yariyor kazayaginda yol2 tavsan yavas geliyor yol 3 hızli arasi yok ,
Iyi hoş da kazayagında tarla 4 le gitsen cok yavaş geliyor mecbur yol vitesine atacaksın mesela kücükten büyüge sıralama şu tarla 3,yol1,tarla3tavsan,-yol1tavşan-tarla4-yol2-tarla4tavsan-yol2tavsan

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Hangisi daha uygun yakıt çekiş sağlamlık.... Fiyatlara baktım ikinci el aynı gibi. Ağır toprakta case Erkunt un çektiği 5li10"pulluğu çekebilir mi

Kardeşim case jx75c yerli üretim sadece mtoru ithal bizdede vardı kullandık sattık sonra gerçekleri yazmak gerekirse tek iyi özelliği konforu ve motoru diyebiliriz motorunda hiç kesilme yok rölantide rampaya tırmanır 5li çapa çekiyoruz mahsule rölantide gidiyor böyle oluncada hiç yakmıyor ama bunun yanısıra traktörü hafif yapmışlar kötende misal 4-14 lü köten takıyorduk 4 lastik hiç durmuyordu pati pati çekiyordu çok seri makine motor hiç keislmiyor ve hafif böyle oluncada basıyor patiyi böyle olunca yakıyor biraz 20 gazı görürsen ama ara işlerde okadar az yakıyorki hayret edersiniz 15 litreyle 9-10 saat çapa çekiyordu rölantide rölanti ama vites yüksek seri gidiyor yani birde bi aldıktan sonra tanıdık var serviste abi bunu biraz daha kullanda satmaya bak arızası başladımı çok canını yakar parçası çok pahalı diyordu benim görüşüm tek traktör olarka alınmaz ancak 100 bg bi makineni yanına süper olur derdim birde vitesi direksiyon yanında ama yağlı shuttle sistem değil normal levye öyle olunca ileri geride çok gıcık bi hal alıyor benim görüşüm c serisi küçük işler için iyidir erkunt bunun yanında büyük traktördür çekiş açısından ağır olduğu için

75c kullanıyorum.gayette iyi 4lü 14 numara pulluk kullanıyorum.seri 1 le çogu yerde çekiyor..bayılma falan yok.vites aralıgı az denilmiş.takviye 4te motor pullugu sonuna kadar batırıyorum..45.50 cm derinlikte banamısın demiyor.yani vites sorunu bana göre yok.motor şanzuman uyumu harika..konfora deginmiyorum bile.ben pek patiye kaçtıgına rastlamadım kendi motorumun tabi lastik havalarıda önemli ben biraz indiririm..zıplamasına gelince kısa olmasıyla hiçbir alakası yok..radial lastikle alakalı bir durum..erkunt hiç kullanmadım.bir fikir yürütmem yanlış olabilir..

Motor çekiş değerleri olarak erkunttan fazla, sahada daha iyi anlaşılır.
Kilodan şikayetim yok motor çekişine göre ideal kiloda.
TD 80 ve Erkunt 80 ide pullukta nefes aldırmaz.

https://youtu.be/MtwmvE1x04k kardeşim bu traktörler bizim jx75cde 3lü 14 lü var 90lıkta 5li 14 lü td 80de 4lü 16 numara jx 75 maxprodada 4lü 16 lı hepsi jx 75 cyi bekliyor td 80 o kötenle jx 75 cinin üzerinden geçer kullandıkki konuşuyoruz benim görüşüm ve çekimlerim

75c kullanıyorum.gayette iyi 4lü 14 numara pulluk kullanıyorum.seri 1 le çogu yerde çekiyor..bayılma falan yok.vites aralıgı az denilmiş.takviye 4te motor pullugu sonuna kadar batırıyorum..45.50 cm derinlikte banamısın demiyor.yani vites sorunu bana göre yok.motor şanzuman uyumu harika..konfora deginmiyorum bile.ben pek patiye kaçtıgına rastlamadım kendi motorumun tabi lastik havalarıda önemli ben biraz indiririm..zıplamasına gelince kısa olmasıyla hiçbir alakası yok..radial lastikle alakalı bir durum..erkunt hiç kullanmadım.bir fikir yürütmem yanlış olabilir..

https://youtu.be/MtwmvE1x04k kardeşim bu traktörler bizim jx75cde 3lü 14 lü var 90lıkta 5li 14 lü td 80de 4lü 16 numara jx 75 maxprodada 4lü 16 lı hepsi jx 75 cyi bekliyor video çekiminde öyle denk gelmiş normalde c arkadan geliyor ve hepsi bi vites üstte gidiyor size dediğim pati atıyor deyimide baştaki görüldüğü üzere olduğu yerde kalıyor değil yani

https://youtu.be/MtwmvE1x04k kardeşim bu traktörler bizim jx75cde 3lü 14 lü var 90lıkta 5li 14 lü td 80de 4lü 16 numara jx 75 maxprodada 4lü 16 lı hepsi jx 75 cyi bekliyor video çekiminde öyle denk gelmiş normalde c arkadan geliyor ve hepsi bi vites üstte gidiyor size dediğim pati atıyor deyimide baştaki görüldüğü üzere olduğu yerde kalıyor değil yani
Ben onu bilmem.sizin pulluk ayariniz nasildir.hassasiyet hangi delikte takili. Şöförü tecrübe si nedir.lastik hava basinclari nedir..Örnek benim motor sifir fabrikadan geldiginde hic bir tekerin basınçlari birbiriyle ayni degildi.kaldi ki 3 lü pulluk o motoru kasiyor gitmiyor bilhassa tecrübeyle sabit.umarim anlasilmistir.ben size kendimden bahsettim.haa su var ben en ince ayrintiya kadar hesap ederim.ben bu işi yapiyorsam hataya taviz vermemeye calisirim..

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: POYRAZLI TALHA