Case jx 75c mi Erkunt 80.4 lüks mü

Ben onu bilmem.sizin pulluk ayariniz nasildir.hassasiyet hangi delikte takili. Şöförü tecrübe si nedir.lastik hava basinclari nedir..Örnek benim motor sifir fabrikadan geldiginde hic bir tekerin basınçlari birbiriyle ayni degildi.kaldi ki 3 lü pulluk o motoru kasiyor gitmiyor bilhassa tecrübeyle sabit.umarim anlasilmistir.ben size kendimden bahsettim.haa su var ben en ince ayrintiya kadar hesap ederim.ben bu işi yapiyorsam hataya taviz vermemeye calisirim..

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kısa zamanda sürmemiz gerekiyordu o yüzden 4 traktörle girdik ve 4 köteni emanete bulduk kastığını bizde biliyorduk normalde 4lüde daha rahat gidiyor [emoji5] ben sadece deneyimlerimi paylaştım 4lüdede köten biraz zrlasımı motor kesilmiyor böyle olunca videodaki gibi ufak patilerle ilerliyor sadece bunu belirtmek istedim

videoda da en ınce tekerler olculerı c serısınde gorunuyor yanlısım varsa duzeltın ayrıca casede de 4 lu pulluk olsaydı daha ıyı anlasılırdı 4 lu pullugun traktorun arka tekerlere verdıgı yuk ıle 3 lu pullugun verdıgı yuk bır deıldırr

videoda da en ınce tekerler olculerı c serısınde gorunuyor yanlısım varsa duzeltın ayrıca casede de 4 lu pulluk olsaydı daha ıyı anlasılırdı 4 lu pullugun traktorun arka tekerlere verdıgı yuk ıle 3 lu pullugun verdıgı yuk bır deıldırr

Alırken ince istemiştik hat arasına girsin diye bunu takmışlardı dediğin gibi 3lü kasıyor bu traktörü ama elimizde o köten vardı ve bian önce sürmemiz gerekiyordu

Alırken ince istemiştik hat arasına girsin diye bunu takmışlardı dediğin gibi 3lü kasıyor bu traktörü ama elimizde o köten vardı ve bian önce sürmemiz gerekiyordu

simdi kardesım sen dıyorsun kı case patınaj edıyor hafıf kalıyor dıyorsun senın kullandıgın ekım aralarına gırmesı ıcın ona gore dızayn edılmıs teker olculerı illakı edecektır bız burada sıtandart degerlerdekı c serılerı karsılastırma yapıyoruzz bu tekerlerı hangı traktor markasına takarsan ıllakı yere tutanamayıp patıye kapılcaktır sıtandardına gore bu gıbı ozel durumlarda ınce teker kullanımlarında extra agırlık eklenerek yere tutunmayı artırmak gerekırr

simdi kardesım sen dıyorsun kı case patınaj edıyor hafıf kalıyor dıyorsun senın kullandıgın ekım aralarına gırmesı ıcın ona gore dızayn edılmıs teker olculerı illakı edecektır bız burada sıtandart degerlerdekı c serılerı karsılastırma yapıyoruzz bu tekerlerı hangı traktor markasına takarsan ıllakı yere tutanamayıp patıye kapılcaktır sıtandardına gore bu gıbı ozel durumlarda ınce teker kullanımlarında extra agırlık eklenerek yere tutunmayı artırmak gerekırr

Zaten sürüm işlerinde kullanmıyorduk gerekti diye kullandık ben kendi deneyimlerimi paylaştım +larınıda -lerinide paylaştım kanaat alacak olan arkadaşın elinde

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
trakkulup.net'ten alıntıdır.
Erkuntun eksikligi saymakla bitmez tarla 3 4 yol 1 2 vitesleri birbirinden alakasiz tarla 4 tavsanla yol 2 kaplumbaga ayni hiz peki yol 1 ne ise yariyor kazayaginda yol2 tavsan yavas geliyor yol 3 hızli arasi yok ,
Iyi hoş da kazayagında tarla 4 le gitsen cok yavaş geliyor mecbur yol vitesine atacaksın mesela kücükten büyüge sıralama şu tarla 3,yol1,tarla3tavsan,-yol1tavşan-tarla4-yol2-tarla4tavsan-yol2tavsan
Tarla 4L seri 1 ve 1,5 arası vitestir.
Tarla 4H 1,5 ve 2 arası vitestir.
Yani tarla 4H yol 2L den hızlıdır aynı değildir, tarla şartlarına uygun olduğu için vitesler kısa aralıklara bölünmüştür bu da çok iyidir. Her vitesi birbirinden farklıdır, yürüyüşünden dahi anlıyabiliyorum farkı. Gayet kullanışlıdır, sürümde kazayakta birçok işte kullandım, vitesleri çok uygun.

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
Pulluk denemelerinde motorların 1500 devir ve 2000 devir yakıtlarını inceledim.Fark %5 yani 1 litrede 50 gr
değişiyor.Ayrıca rampada motoru boşa saldığında şanzıman motoru tutuyor ve hızlanmıyor.Bu case'de yok.Vitesi de levyeyi de boşa alsan motor hızlanıyor, kasmıyor.Çekiş bandı da geniş olduğu için hız için devir seçmemiz yeterli oluyor.Biz de bunu tercih ettik.

• Beğen

Erkunt 80.4 lüks. Neden? Bir kere 75c ile 80.4 lüks aynı branşta traktör değil. Tarla işlerde, ağır işlerde 80.4. Çiftlik işlerinde örneğin önüne kepçe takacaksanız , ot biçimi yapacaksanız,... v.s. 75c. Yani kaba bir benzetmeyle yarış atı ile yük atını karşılaştırmak gibi birşey. Yani bir çiftliğiz varsa. Hayvanlarız var ise 75 c ideal. Ama sadece tarla işiniz varsa o zaman 80.4 lüks ideal derim. Erkuntun özelliklerine gelince şunu söyleyim yolda gezmesi normal. Neden? Ya traktör yolda öyle bir hız yapıyorki o direksiyon sistemine göre kontrolü zor. Direksiyon, traktör direksiyonu sonuçta. Viteste ileri ,geri birde h var. H seçince herşey değişiyor. Fren ve debriyaj pedalına gelince ; debriyaja iyice basmak lazım. Öyle söylendiği gibi bir sertlik yok. Frende öyle. Özellikle lüks lerde ilk çalıştırmada biraz bekleyeceksiniz. Hava basıncı yükselmesi için.TIR misali.Frene önceleri alışmak zor gelebilir. Sonraları normal geliyor. Yokuşta tıkandığına gelince şunu söyleyim arkasında ağır yük olan her traktör tıkanır. Özellikle vites yani şanzıman özelliğini iyi bilmek gerek. Yani şunu demek istiyoruz; her traktörün yokuş tırmanış performansı farklı olabilir. Nedenide şanzıman özellik farklılıklarıdır. Bu iyi yada kötü olduğu anlamına gelmez. Konumuza gelince h ile tırmanış yaparsanız haliyle kesilir. Ama ileri ile tırmanışta kesilme yoktur. Yani yokuşta kardeş vites düşün bir zahmet. Donanıma gelince öyle bir fark yok. Rahatlık ve konforda aynı. Marka işine gelince hımmm işte o zaman bir şeyler söylemek lazım. Öncelikle şunu söyleyim siyaset yapmanın , işine ve çıkarına göre konuşmanın ve yahut duygusal davranmanın bir şeye faydası yoktur. Sadece kendimizi kandırırız. Gerçek tektir ve sade dir. Onu süslemeye gerek yoktur. Perspektif bakış gerek. Erkunt kurulalı öyle yüzyıl falan olmadı. Bazı kuruluşlar gibi. Ama, ancak bu firma kuruluşundan bu yana katettiği yol açıkçası dudak ıstıtrır. Neden. Çünkü bu firma bir başka firmanın üstüne kurulmadı. Bu nedemek? Şu demek; yani tercümesi saf kendi tercübesi, kendi çabası, kendi teknolojisi ve emeği. Yani bir çekirdekten ekmek var bide Koca bir fidanı alıp dikmek. Aynı şeymidir? Değil. Eh. Buna rağmen oldukça iyi performans. Ama şunu unutmayın ki bu firmaların sayesinde aldığınız o yabancı x traktörü bugünkü fiyattan alıyorsunuz. Yoksa güç yetmez. Uzel durumu gibi. Hadi massey fergusona güç yetiyormu bugün? Erkunt bence çok düzgün, azimli ve bazıların inadına inadına çalışan bir firma. Ben diyorum ki ; Birgün bu firma, bu ivme ve misyonunda sapma olmazsa , massey ferguson gibi bir firma olacaktır. Azmin elinden birşey kurtulamaz.saygılar

Güzel bir yorum olmuş net.
Teşekkür ederim.

Mf 285,265S,260G,240S,165,135 Fiat L-75,80-66,70-66,70-56,60-56,54C,480,640,780 New-Holland TD 65-75-85
Steyr 545,768,2053,2073 Same 70,80,Argon3.75,3.65,Deuthz Agrolüx 67,Landini 78-60,JD 11-30,20-30,2130,
Tümosan 70-70,71-70,81-75,52-70B,Erkunt 60,70S,İnternational 444,Fendth 106 ,Ford 3600, Süper Dekta,
motor modellerini kullandım,CASE 75C aldık,yetiyor,hürmetlerimi arz ederim.

Maşallah abi al satçı galerici gibi sürekli değişime gitmişin hiç biri kesmemiş seni :)

Erkunt servet 80.4 lüks ile Case İH 75C modeli emsal traktör değildir.
Case 75Cnin Erkunttaki emsal modeli 80.4E serisidir.
Bu karşılaştırmada ona göre olmalı.
Bu her iki modelde hakkını verecek model traktörler, birbirlerine üstün çıkartmaya çalışmayın.
Servet 80.4 lüks 75Cnin içinden geçer emsali olan 80.4e serisi ile kıyaslarsanız vites seçeneği Casede opsiyonel SRG. modelini alırsınız aynı olur erkunt biraz daha uzun ve ağır olur artı lüks donanım seviyesi var.
Uzatmanın anlamı yok her iki traktörde çok güzel sadece size markayı seçmek kalır.
(Nokta)

Güzel bir yorum olmuş net.
Teşekkür ederim.

Maşallah abi al satçı galerici gibi sürekli değişime gitmişin hiç biri kesmemiş seni :)

Erkunt servet 80.4 lüks ile Case İH 75C modeli emsal traktör değildir.
Case 75Cnin Erkunttaki emsal modeli 80.4E serisidir.
Bu karşılaştırmada ona göre olmalı.
Bu her iki modelde hakkını verecek model traktörler, birbirlerine üstün çıkartmaya çalışmayın.
Servet 80.4 lüks 75Cnin içinden geçer emsali olan 80.4e serisi ile kıyaslarsanız vites seçeneği Casede opsiyonel SRG. modelini alırsınız aynı olur erkunt biraz daha uzun ve ağır olur artı lüks donanım seviyesi var.
Uzatmanın anlamı yok her iki traktörde çok güzel sadece size markayı seçmek kalır.
(Nokta)
Ercan erkunt 80.4 e serisi ile case jx75c birbirinin emsali değildir. Erkunt 80.4 e serisinde 12 ileri 12 geri buçuklu şanzıman vardır. Fakat case jx75c de 56 serisinin sanzımanının 8 ileri 8 geri hali vardır. Yani seri 1 seri 2 arası case jx75c de çok açıktır. Köyden bir abimiz case jx75c aldı kendisi bizzat bana söyledi seri 1 ve seri 2 ara vites olsa iyi olacakmış dedi. Anlayıp dinlemeden almışlar.
Ara vites konusu çok mühimdir arkadaşlar. Bir traktörün görünüşüne ismine kanmayın , alırsınız tarlaya girersiniz ihtiyaç duyduğunuz birşey olmaz pişmanlığı siz yaşarsınız.

Ercan erkunt 80.4 e serisi ile case jx75c birbirinin emsali değildir. Erkunt 80.4 e serisinde 12 ileri 12 geri buçuklu şanzıman vardır. Fakat case jx75c de 56 serisinin sanzımanının 8 ileri 8 geri hali vardır. Yani seri 1 seri 2 arası case jx75c de çok açıktır. Köyden bir abimiz case jx75c aldı kendisi bizzat bana söyledi seri 1 ve seri 2 ara vites olsa iyi olacakmış dedi. Anlayıp dinlemeden almışlar.
Ara vites konusu çok mühimdir arkadaşlar. Bir traktörün görünüşüne ismine kanmayın , alırsınız tarlaya girersiniz ihtiyaç duyduğunuz birşey olmaz pişmanlığı siz yaşarsınız.

Şenol abi yukarda da dedim Caseyi SRG. seçenekli olursa 80.4 E ile emsalleşir. 8+8 bişey diyemem.

Peki e serisi lüksün çektiği 5li10" pulluğu çekebilecekmi onun kadar sağlam mı

Erkunt 80.4 Lüks 80.4E Ve Case 75C 5-10 pulluğu çeker sıkıntı yok ;)

• Beğen
Tepkiler: senol_84
ikiside 75 hp 4 piston case ıveco erkunt perkıns motor hangı motorun tarlada ve rampalarda cekıslı oldugu tartısılır kanıtlayan bır vıdeo yok cunku saglamlık kullanım ve ıkıncı el pıyasasını goz onunde tutarsanız case on plana cıkar case kullanan bırısı olarak erkuntu kullandıgımda cok zorlanıyorum konfor ve rahatlık acısından

Yalnız Lüks seri hariç Eve E+ seriilerinde buçuk yok 12x12 şanzıman. Case JXC seriisi de 8x8 mekanik shuttle şanzıman. İhtiyaç duyanlar için 12x12 vites seçeneği de mevcut. Bizim 70-66 12x12 vites fakat ağır takviyeye pek ihtiyaç duymadık.

• Beğen
Yalnız Lüks seri hariç Eve E+ seriilerinde buçuk yok 12x12 şanzıman. Case JXC seriisi de 8x8 mekanik shuttle şanzıman. İhtiyaç duyanlar için 12x12 vites seçeneği de mevcut. Bizim 70-66 12x12 vites fakat ağır takviyeye pek ihtiyaç duymadık.
12x12 şanzıman larda 2 takviye 4 seri 1 ve seri 2 arası oluyor. Yani 1,5 oluyor. 12x12 şanzımanda Seri 2 ve seri 3 te , 8+8 şanzımanlardaki seri 2 ve seri 3 ünden daha ağır devirlidir. yani arazi için uygun viteslerdir 12x12 şanzıman vites devirleri.

12x12 şanzıman larda 2 takviye 4 seri 1 ve seri 2 arası oluyor. Yani 1,5 oluyor. 12x12 şanzımanda Seri 2 ve seri 3 te , 8+8 şanzımanlardaki seri 2 ve seri 3 ünden daha ağır devirlidir. yani arazi için uygun viteslerdir 12x12 şanzıman vites devirleri.
Aynn katiliyorum. KOC urettigi traktorlerde seri 1 bagiriyor seri 2 cekmiyor gibi sikayetleri bucuklu sanzimanla cozmek yerine 2 takviye 4. Vitesi. Seri 1 ve seri 2 arasi hiz veren bi disli cozdu ;) kotu mu oldu hayir ama sirali vites hizlarindan feragat etmis olduk ;)

Aynn katiliyorum. KOC urettigi traktorlerde seri 1 bagiriyor seri 2 cekmiyor gibi sikayetleri bucuklu sanzimanla cozmek yerine 2 takviye 4. Vitesi. Seri 1 ve seri 2 arasi hiz veren bi disli cozdu ;) kotu mu oldu hayir ama sirali vites hizlarindan feragat etmis olduk ;)
Önemli olan ihtiyaç duyulan uygun vites olması. Erkutun zf şanzımanlısı da vites sırası karışık ama lazım olan vitesler var.

Aynı sorun Erkunt E ve E+ seriilerinde de geçerli demekki. JXC seriisinde vitesler sıralı. Yalnız opsiyonel 12x12 yerine JX Pro'daki gibi 20x12 şanzıman seçeneği olsa böyle bir sorun olmazmış.