Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12
28 sonuçtan 21 ile 28 arası gösteriliyor
    kalkan_75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Verdiği Teşekkür
    32
    Beğenilmiş
    15
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Cevap: Case jx 75c mi Erkunt 80.4 lüks mü

Alıntı POYRAZLI TALHA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teknik verilerde üstün olabilir de sahada görmek lazım Teknik verilere baktığımızda Erkunt Servet 80.4 Lüks daha ağır işler için uygun, Case IH JX75C ise harfiyat, ara işleri gibi çok ağır olmayan işler için uygun görünüyor. Hatta biz JXC almayı düşünürken hafif olması sebebiyle 11li kazayağını bile çekemeyeceğini düşündük ama aradan 3.5 sene geçti kullanıcı yorumları ve videolarıyla çok daha kapasiteli olduğunu öğrenmiş olduk. Donanım bakımından JX Maxpro serisi bile JXC serisinden çok daha üstün ama kullanıcı memnuniyetine baktığımızda kompakt seri kullanıcıları daha çok memnun...
    Valla benim canım abim bizde iki adet jx65c var ikisindende çok memnunuz 11 kazayağı 4 lü 12 numara pulluk rahat çekiyor valla suana kadar bir arızasıni görmedik biri 740 saatte diğeri de 301 saate bir ariza acmadilar inşaallah bundan sonrada açmazlar

aaysberkk, POYRAZLI TALHA teşekkür etti.

İskenderSacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Verdiği Teşekkür
    125
    Beğenilmiş
    226
    Adı geçen
    3 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

75 c yerine jx75 maxpro daha iyi tercih olur

iskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Verdiği Teşekkür
    1,060
    Beğenilmiş
    649
    Adı geçen
    6 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Zıplama olayı casenin hırçın oluşuyla ilgili boşuna demiyorum İtalyan aygırı siz siz olun casenin farmall 55 65 75 85 95 105 ve 115 serilerini hafife almayın.

aaysberkk, aslan26 teşekkür etti.

aslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Verdiği Teşekkür
    177
    Beğenilmiş
    173
    Adı geçen
    7 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Ben hem erkunt hem case jx75c kullanan birisi olarak bu iki traktörde çekis gucü olarak erkunt 80 luks yakıt konfor olarak case jx75 c derim.
    Alıntı iskender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zıplama olayı casenin hırçın oluşuyla ilgili boşuna demiyorum İtalyan aygırı siz siz olun casenin farmall 55 65 75 85 95 105 ve 115 serilerini hafife almayın.
    Bencede abi özellikle farmall c serisi hafife alınacak bir seri degil bana göre o serinin suan yerli bir muadili olan traktör yok.

aaysberkk, iskender teşekkür etti.

Verdiği Teşekkür
    1
    Beğenilmiş
    45
    Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı MehmetGngr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2000 saat oldu daha 65c ye anahtar deymedı cok şükür
    bendede td 65d var 2013 yeni kasa direksiyon altından levyeli ben alıpta sekromeçten levyesinden arıza yaptırmayanı gormedim kendim bi kez balata değiştirdim 1 kez sekromeç değiştirdim suan motor 1050 saatte falan sanırım yine sekromeç arızalı geri vitese takarken cart curt otuyor. onun için direksiyondan levyeli motor tavsiye etmiyorum.

Verdiği Teşekkür
    82
    Beğenilmiş
    34
    Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Evet aynen Erkunt daha alaturka ve ağır işlerde daha başarılı 2000saatten fazla balyada kullandık kuyruk mili debriyaj balatası kaçırıyor diye düşündük servise gösterdik bişey yokmuş. R L dişlilerinide ithal senkromenli taktırdık ileri giderken geri geçiyor artık. Yakıt gerçekten yüz güldürüyor. 12 saat ne yaparsan yap depo bitmiyor.

Ercan AYKUŞ teşekkür etti.

Ercan AYKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Verdiği Teşekkür
    1,642
    Beğenilmiş
    1,312
    Blog Girişleri
    21
    Adı geçen
    37 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Yorumlar mükemmel her iki traktör modeli çiftçiye yarayacak makina. Sadece tercih meselesi.
    Erkuntta casede zaten kırmızı

aaysberkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Verdiği Teşekkür
    403
    Beğenilmiş
    162
    Adı geçen
    1 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı FENOMEN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok sitemkar olmuşda o yüzden dedim.Sorularının tek tek cevaplandırayım elimden geldiğince ; Neden donanımsal olarak üstün dedim onu kısaca açıklayayım;Hava kompresörü.Römork freni.MT.16+16 vites kutusu.540-750-1000devir kuyruk mili.kuyruk milini ters yönde çevirebilme özelliğiDüğmeli buçuk.Geniş Kabin.Dijital klima.elektro hidrolik diferansiyel kilidi ve 4 çeker geçişi.İhtiyacın olabilecek kadar ağırlık.Kaldırma kapasitesi.Daha uzun aks mesafesi.110 lt yakıt tankı Dahada eklenecekler olabilir.Bu kadar donanımsal farkı nasıl göremedin anlamadım.

Erkuntun bildiğim tek problemi sekromenç sorunu ona bende kızıyorum küçücük bir ayrıntı birçok yerde problemler çıktı ama çevremde gerçekden görmedim ama problem var mı var.Neden şanzumanı üstün dedin dersen imkan olsa senin şanzumanı söküp ZF taksak çok bariz belli olur.Ama emsal olarak ağır şartlarda lüks modeli e serisinden 1 vites daha yukarıda gidiyor köy tarlasını imece usülü işlerken bunu açık şekilde gözlemledim.Rampada bayılması tamamen ağırlık farkı ve şanzumanın sesriliğinden kaynaklanıyor.3 piston motora ne takarsan tak 4 piston motorun performansını vereceğini dişinmüyorum. ön tekerlerin bitmesi traktörle alakalı olacağını hiç mi hiç düşünmem tabi ebat değişikliği yapılmadıysa neden dersen köyümde olsun komşu köylerde olsun hiç öyle birşey görmedim ki en yakınım küzenimin motor şimdi 2000 saati geçmiştir orjinal tekerleri üzerinde.Her erkunt senin köyündeki gibi olsaydı kim erkunt alırdı ki inanki fabrika kapanır giderdi adamlar 3.sıralarda gerçi 2016 da mf geçti galiba 4.oldular sanırım.

caseyi takip ediyorum ama sosyal medyada.Çevremde hiç olmadığı ve kullanmadığım için birşey diyemem ama duyduğuma göre sorunsuz motor.Erkuntu savunmuş gibi oldum ama inanki fanatikliğimden değil sadece gözlemlediğim kadarıyla kafama yattığı için.Saygılar kırdıysam afola.
    güzel yazı tesekkurler oncekı yazılarım da bende belırttım erkunt agır oldugu ıcın rampalarda boguldugunu onun ıcın 65e yı ornek gosterdımm cok atık ve kıvrak bır motor atıklıgınıde hafıf olmasından kazanıyorr
    teker konusuna gelınce 4 erkunt var 1000 saat ıle 2000 saat arasındalar on tekerlerın bırını fazla yedıler hep dıger traktorlere emsal saatte olanlara gore fazla yendı dıreksıyonunda cok buyuk sorun var hepsınıde kullandım erkunt yolda sureklı bır gezınme var dreksıyonundan kaynaklanan sorun. ozellık fazlalıgı olarakda mk erkuntlar fazla suan cok bı tercıh edılmıyor galıba bu yenı mk erkuntlar temkınlı davranıyor makatronık koyacagına dıreksıyondan pwershıft koysaydı bence cok daha tercıh edılırdı yenı kabın ıcı ve dızaynı guzel begenıyorum kullanım ve ergonamı var

ASARCIKLI, FENOMEN teşekkür etti.

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog