Case jx 75c mi Erkunt 80.4 lüks mü

Case 75c nin erkunttaki rakibi 80.4 E serisidir.
Bu şekilde dediğimizde 80.4 lüks açık ara önde olur.
E serisi ile emsal değerdedir olur E+ olursa erkunt donanım olarak arayı açar.
5-10 pulluğu her iki modelde rahat çeker, case öne ve arka janta biraz ağırlık isteyebilir.
Daha öncelerde bu modeller için açılmış konular var o konularıda inceleyin.

case 65c kullanıyorum arkadasımında erkunt 70 lux var yanı zf konfor ve kullanım kolaylıgı olarak case dıyorum erkuntuda cok kullandım gun boyunca pullukta kepcede kulandım cekıs konusa gelınce case erkun 70 e gore 4 pıston pullukta ve rampa performanslarında denedık case acık ara onde pullukta cok atıyor dusununkı arkadasın 70 lukse pompa ayarı yapıldı bırde lda oldugu halde sorunuza gelecek olursak konfor olarak caseyı tercıh edebılırsınız ıkısıde 4 pıston 75 hp guctekı makıneler pulluk performanslarını gormeyı cok ısterdım guzel bır karsılastırma olurduu karar sızındır

• Beğen
Tepkiler: ERKİLET HASAN
Case 75c nin erkunttaki rakibi 80.4 E serisidir.
Bu şekilde dediğimizde 80.4 lüks açık ara önde olur.
E serisi ile emsal değerdedir olur E+ olursa erkunt donanım olarak arayı açar.
5-10 pulluğu her iki modelde rahat çeker, case öne ve arka janta biraz ağırlık isteyebilir.
Daha öncelerde bu modeller için açılmış konular var o konularıda inceleyin.

erkunt takı agırlıkları bıraz yontsalar gercekten cok cekıslı bır traktor olcakk cok agır gelıyor tasıyamıyor kendınıı ornek olarak 65 e ler cok atık ve kıvrak 70 e lere 10 basıyor koyumuzde var 65e 70 e den cok ıyı cekıslıı

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI
case 65c kullanıyorum arkadasımında erkunt 70 lux var yanı zf konfor ve kullanım kolaylıgı olarak case dıyorum erkuntuda cok kullandım gun boyunca pullukta kepcede kulandım cekıs konusa gelınce case erkun 70 e gore 4 pıston pullukta ve rampa performanslarında denedık case acık ara onde pullukta cok atıyor dusununkı arkadasın 70 lukse pompa ayarı yapıldı bırde lda oldugu halde sorunuza gelecek olursak konfor olarak caseyı tercıh edebılırsınız ıkısıde 4 pıston 75 hp guctekı makıneler pulluk performanslarını gormeyı cok ısterdım guzel bır karsılastırma olurduu karar sızındır

Erkunt 70 zf ile 75c zaten birbirinden uzak karşılaştırma olur biraderim. istediğin ayarı yap üstüne çıkamayabilir ama casenin çektiğini yoldurur yine çeker sıkıntı yok.
80.4E ile dedin mi iş değişir zaten :)

erkunt takı agırlıkları bıraz yontsalar gercekten cok cekıslı bır traktor olcakk cok agır gelıyor tasıyamıyor kendınıı ornek olarak 65 e ler cok atık ve kıvrak 70 e lere 10 basıyor koyumuzde var 65e 70 e den cok ıyı cekıslıı

Zf serisi ağır E serisi tam ideal ağırlıkta bir traktör.

Şu var erkunt Türkiyenin bölge ve kullanım koşulu ağır veya hafif iş gerekmeksizin tam donanımlı ağırlıkla satışa sunmaktadır. Siz de ihtiyaç durumuna göre bu ağırlıkları azaltarak uygun ağırlığı traktöre kazandırdığınızda performansını da etkileyecektir.

Caseci arkadaşlar hoplama zıplama şikayetinden dolayı öne arkaya ağırlık taktığını unutmayalım. O kadar paradan sonra bir de ağırlık opsiyonel mi olacak. Traktör güzel bende kullandım mesele iyi kötü değil.

Erkunt 70 zf ile 75c zaten birbirinden uzak karşılaştırma olur biraderim. istediğin ayarı yap üstüne çıkamayabilir ama casenin çektiğini yoldurur yine çeker sıkıntı yok.

Şu var erkunt Türkiyenin bölge ve kullanım koşulu ağır veya hafif iş gerekmeksizin tam donanımlı ağırlıkla satışa sunmaktadır. Siz de ihtiyaç durumuna göre bu ağırlıkları azaltarak uygun ağırlığı traktöre kazandırdığınızda performansını da etkileyecektir.

Caseci arkadaşlar hoplama zıplama şikayetinden dolayı öne arkaya ağırlık taktığını unutmayalım. O kadar paradan sonra bir de ağırlık opsiyonel mi olacak. Traktör güzel bende kullandım mesele iyi kötü değil.

70 zf ile 75 c yi karsilastimadim zaten. 65 kullaniyorum dedim arkadasta 70 zf var denedik dedim yoldaki yakitina kadar denedikk. Yazidada case 4 piston oldugunu belirttim oyuzden iyi performansli olabilir demek istedim. Burada her 70zf luk 60 e 70e 65e. Bunlarin icinden en iyi olani 65 dedim. Demekki cok da agirlik fayda etmiyor. Beygirlerini kendini tasimaya ayiriyor erkunt

70 zf ile 75 c yi karsilastimadim zaten. 65 kullaniyorum dedim arkadasta 70 zf var denedik dedim yoldaki yakitina kadar denedikk. Yazidada case 4 piston oldugunu belirttim oyuzden iyi performansli olabilir demek istedim. Burada her 70zf luk 60 e 70e 65e. Bunlarin icinden en iyi olani 65 dedim. Demekki cok da agirlik fayda etmiyor. Beygirlerini kendini tasimaya ayiriyor erkunt

Sök ağırlığı atı yormasın :)
Bakalım diğer arkadaşlardan da yorumlar da gelsin.

Sök ağırlığı atı yormasın :)
Bakalım diğer arkadaşlardan da yorumlar da gelsin.

Aynen agirliklari azaltmak gerekiyor. Diger kullanici arkadaslarin yorumlari bizimkilerden daha degerli.

Erkuntun güncel modeli case den donanım olarak çok üstün.Case hafif yapıda Erkunt ise ağır motor.erkuntun Şanzumanı casenin motoru iyi 😀 case kullanmadım ama teknik verilere bakarsak Erkunt daha üstün gözüküyor.

O kagitta yazilan seyler. Gercek hayatta fayda saglamiyor malesef. Erkuntun sanzumani saglam demissinizde burada kac kisi sazuman arizasindan bahsetti burada kullananlarin erkuntlarinida goruyoruz gormedik deil amacim marka kayirip kotulemek deil gercekler ne ise odur kimseninde canini yakmayalim. 1000 saati gectimi on de teker kalmiyor yiyor tekerleri surekli.erkuntu yolda tutabilmek yetenek gerektiriyor direksiyon cok.geziniyor. debriajrin masallahi var beton gibi. Frenler keza oyle. Erkunt kendini hatalarini devam ettiriyor hepimiz cifciyiz. Yerli diyoruz yurdumuzun traktoru diyoruz ama. Onlar bizim onlara kadar verdigimiz degeri vermiyor. traktor cifcinin. Eli koludur herseyidir kimse kusura bakmasin sirf yerli diyede herseyine goz yumacak deiliz

O kagitta yazilan seyler. Gercek hayatta fayda saglamiyor malesef. Erkuntun sanzumani saglam demissinizde burada kac kisi sazuman arizasindan bahsetti burada kullananlarin erkuntlarinida goruyoruz gormedik deil amacim marka kayirip kotulemek deil gercekler ne ise odur kimseninde canini yakmayalim. 1000 saati gectimi on de teker kalmiyor yiyor tekerleri surekli.erkuntu yolda tutabilmek yetenek gerektiriyor direksiyon cok.geziniyor. debriajrin masallahi var beton gibi. Frenler keza oyle. Erkunt kendini hatalarini devam ettiriyor hepimiz cifciyiz. Yerli diyoruz yurdumuzun traktoru diyoruz ama. Onlar bizim onlara kadar verdigimiz degeri vermiyor. traktor cifcinin. Eli koludur herseyidir kimse kusura bakmasin sirf yerli diyede herseyine goz yumacak deiliz
Çocuk mı azarliyorsun sen bilader.Ekuntun 80.4 lüks modeli kuzenim de var onu baya kullandım.case kullanmadığım için teknik veriler üzerinden konuştum.millet gibi kullanmadan boş boş yorum yapıp ne erkuntu nede caseyi kotuledim.Ben Erkunt servisiymisim gibi alıntı yapıp arıza anlatıyorsun bana.Ha yazdığım ileriye göre desenki hayır case daha donanımlı eyvallah derim.Ben tarafsızım neyse odur.Yoksa bende biliyorum herşeyin kagitda yazilandan ibaret olmadığını.

Çocuk mı azarliyorsun sen bilader.Ekuntun 80.4 lüks modeli kuzenim de var onu baya kullandım.case kullanmadığım için teknik veriler üzerinden konuştum.millet gibi kullanmadan boş boş yorum yapıp ne erkuntu nede caseyi kotuledim.Ben Erkunt servisiymisim gibi alıntı yapıp arıza anlatıyorsun bana.Ha yazdığım ileriye göre desenki hayır case daha donanımlı eyvallah derim.Ben tarafsızım neyse odur.Yoksa bende biliyorum herşeyin kagitda yazilandan ibaret olmadığını.

azarlamadım kardesım emın ol donınımsal olarak kastın yenı mk serılerı galıba yoksa onun harıcınde erkunttun dıger modellerınde ekstra bır donanım goremıyorum servısımıyım demıssınde bu kronık arızalarını sorunlarını sadece servısı mı bılmesı gerekıyor benım cıfcı kardesım bılmesın mı alacagı motorun ıyı yada kotu yanını bılsın kı ona gore alsınn ben erkuntu sırf kotulemek ıcın yalan yanlıs bırsey demıyorum gercek ne ıse odur debrıajı sertmı sert on tekerlerını yıyor mu yıyor sanzuman sekromenclerden sorun verıyor mu verıyor rampada cekısde bayılıyor mu bayılıyor varsa casenın sorunları gorduysen sende yaz memnun olurum ınankı ben yazım bır tane casenın sorunu nu gordugum burada yenı sıfır alınan jx65c sanzuman dagıttı sanzumandakı sorun ıse fabrıkada dıslının ıcınde fazla pul dusmus bu zamanla dıslılerde tıkırtı yapıyordu servıs geldı sorunu cozdu

Erkuntun güncel modeli case den donanım olarak çok üstün.Case hafif yapıda Erkunt ise ağır motor.erkuntun Şanzumanı casenin motoru iyi case kullanmadım ama teknik verilere bakarsak Erkunt daha üstün gözüküyor.

Teknik verilerde üstün olabilir de sahada görmek lazım :) Teknik verilere baktığımızda Erkunt Servet 80.4 Lüks daha ağır işler için uygun, Case IH JX75C ise harfiyat, ara işleri gibi çok ağır olmayan işler için uygun görünüyor. Hatta biz JXC almayı düşünürken hafif olması sebebiyle 11li kazayağını bile çekemeyeceğini düşündük ama aradan 3.5 sene geçti kullanıcı yorumları ve videolarıyla çok daha kapasiteli olduğunu öğrenmiş olduk. Donanım bakımından JX Maxpro serisi bile JXC serisinden çok daha üstün ama kullanıcı memnuniyetine baktığımızda kompakt seri kullanıcıları daha çok memnun...

azarlamadım kardesım emın ol donınımsal olarak kastın yenı mk serılerı galıba yoksa onun harıcınde erkunttun dıger modellerınde ekstra bır donanım goremıyorum servısımıyım demıssınde bu kronık arızalarını sorunlarını sadece servısı mı bılmesı gerekıyor benım cıfcı kardesım bılmesın mı alacagı motorun ıyı yada kotu yanını bılsın kı ona gore alsınn ben erkuntu sırf kotulemek ıcın yalan yanlıs bırsey demıyorum gercek ne ıse odur debrıajı sertmı sert on tekerlerını yıyor mu yıyor sanzuman sekromenclerden sorun verıyor mu verıyor rampada cekısde bayılıyor mu bayılıyor varsa casenın sorunları gorduysen sende yaz memnun olurum ınankı ben yazım bır tane casenın sorunu nu gordugum burada yenı sıfır alınan jx65c sanzuman dagıttı sanzumandakı sorun ıse fabrıkada dıslının ıcınde fazla pul dusmus bu zamanla dıslılerde tıkırtı yapıyordu servıs geldı sorunu cozdu
Çok sitemkar olmuşda o yüzden dedim.Sorularının tek tek cevaplandırayım elimden geldiğince ; Neden donanımsal olarak üstün dedim onu kısaca açıklayayım;Hava kompresörü.Römork freni.MT.16+16 vites kutusu.540-750-1000devir kuyruk mili.kuyruk milini ters yönde çevirebilme özelliğiDüğmeli buçuk.Geniş Kabin.Dijital klima.elektro hidrolik diferansiyel kilidi ve 4 çeker geçişi.İhtiyacın olabilecek kadar ağırlık.Kaldırma kapasitesi.Daha uzun aks mesafesi.110 lt yakıt tankı Dahada eklenecekler olabilir.Bu kadar donanımsal farkı nasıl göremedin anlamadım.

Erkuntun bildiğim tek problemi sekromenç sorunu ona bende kızıyorum küçücük bir ayrıntı birçok yerde problemler çıktı ama çevremde gerçekden görmedim ama problem var mı var.Neden şanzumanı üstün dedin dersen imkan olsa senin şanzumanı söküp ZF taksak çok bariz belli olur.Ama emsal olarak ağır şartlarda lüks modeli e serisinden 1 vites daha yukarıda gidiyor köy tarlasını imece usülü işlerken bunu açık şekilde gözlemledim.Rampada bayılması tamamen ağırlık farkı ve şanzumanın sesriliğinden kaynaklanıyor.3 piston motora ne takarsan tak 4 piston motorun performansını vereceğini dişinmüyorum. ön tekerlerin bitmesi traktörle alakalı olacağını hiç mi hiç düşünmem tabi ebat değişikliği yapılmadıysa neden dersen köyümde olsun komşu köylerde olsun hiç öyle birşey görmedim ki en yakınım küzenimin motor şimdi 2000 saati geçmiştir orjinal tekerleri üzerinde.Her erkunt senin köyündeki gibi olsaydı kim erkunt alırdı ki inanki fabrika kapanır giderdi adamlar 3.sıralarda gerçi 2016 da mf geçti galiba 4.oldular sanırım.

caseyi takip ediyorum ama sosyal medyada.Çevremde hiç olmadığı ve kullanmadığım için birşey diyemem ama duyduğuma göre sorunsuz motor.Erkuntu savunmuş gibi oldum ama inanki fanatikliğimden değil sadece gözlemlediğim kadarıyla kafama yattığı için.Saygılar kırdıysam afola.

Son düzenleme:
üç yıl 2013 model erkunt servet 80.4 e 4wd kullandım.bir kaç saat de olsa jx75c 4wd kullandım.
Erkuntun debriyajı sertti bu bir gerçek ben de yaşadım.Fren konusunda problemim olmadı.4400 cc motor hacmi vardı baygınlık problemini çok fazla yaşamadım.yük çekme konusunda boyunun çok çok üstünde işler başardı tebrik etmişimdir her zaman.Zıplama olayı samimiyetle söylüyorum hiç yaşamadım.lastiklerin radial olmayışına ve dingil açıklığına bağlıyorum ben bu konforu.klima kayışı yüzünden klimanın konforu törpülendi her zaman bunu da itiraf edelim.Dingil açıklığı da idealdi ekipman önünü kaldıramadı istisnasız hiçbir zaman.OKS sisteminden ilk iki yıl yüzüm gülmedi sonra bunu çözdüler son yıl rahattım.yakıt tüketimi göğsümü kabarttı ufak işlerde de büyük işlerde de.Değişme sebebim bayinin sahip çıkmayışı(bir haftalık traktör istedim römork getirip götürmek için elindeki en haşat makinayı vermek istedi 21 adet tezgahta motor olmasına rağmen güya hepsi satılmış) hidro shuttle ve yüksek hp ihtiyacıydı haricinde sıkıntım yoktu.Kuyruk mili ağırlıklı çalıştı(Patoz ve Rotovatör) beni hiç üzmedi.Ağırlık konusu bence fazla değil yaptığım işlerde hafif olsa sürekli patiye düşerdi fabrikaya teşekkür ettim.

jx75c kabin konforu konusunda bendeki makinadan çooook üstündü.klima kışa çevirdi ağustos sıcağını.eğri oturup doğru konuşalım.yolda beni perişan etti zıplaya zıplaya.dört çekerden çıkarmak için sahibi de bende çok uğraştık muvaffak olamadık servis geri geri giderken dörtçekerden çıkarın dedi şok oldum onunla mı uğraşacak adam doğruluğu nedir bilemem.motor konusunda duman olayı bizimkinden bariz azdı.tarla çekişine birşey diyemem görmedim kullanmadım farazi yorum yapmak doğru değil.case sahibi 4-12 kullanıyor ben 4-13 kullandım erkuntta.

Neyse onu yazdım umarım yardımcı olabilmişimdir.