john deere 5055e 4x4 eksantrik değişimi

Aslında güzel traktör ama işte devirli kullanmak gerekir 1600 devirin altına düştüğü zaman toparlanması zorlaşıyor.
Bu olumsuzluğa karşı 1600 ila 1800 devir arasında b3 ile çok iyi sonuç verir. Mesela ben geçen gün 600 saatlik bakımı yaptım yakıt filtresi,motor yağı ve filtresi değişti 200 lira tuttu sanziman yağı zaten 2000 saatte bir değişiyor motor yagida 300 saatte bir değişiyor nede masrafsız bir traktör. Benim bu traktore yapacağım tek değişiklik 5050e nin lastik ve cantlarini takmak böylece bogulmalarida önlemiş olur. Bu arada bir hafta önce 20 dönüm yere 3-14 pullukla sürüm yaptım depo 70 litre yarı olmadı tavda güzeldi yalnız bahar sürümleri için aynı şeyi diyemem.

• Beğen
Tepkiler: Horoz20
Aslında güzel traktör ama işte devirli kullanmak gerekir 1600 devirin altına düştüğü zaman toparlanması zorlaşıyor.
Bu olumsuzluğa karşı 1600 ila 1800 devir arasında b3 ile çok iyi sonuç verir. Mesela ben geçen gün 600 saatlik bakımı yaptım yakıt filtresi,motor yağı ve filtresi değişti 200 lira tuttu sanziman yağı zaten 2000 saatte bir değişiyor motor yagida 300 saatte bir değişiyor nede masrafsız bir traktör. Benim bu traktore yapacağım tek değişiklik 5050e nin lastik ve cantlarini takmak böylece bogulmalarida önlemiş olur. Bu arada bir hafta önce 20 dönüm yere 3-14 pullukla sürüm yaptım depo 70 litre yarı olmadı tavda güzeldi yalnız bahar sürümleri için aynı şeyi diyemem.
Aynen kardeşim devirli kullaninca çekiş iyi ama işte düşük devirde sıkıntısı olması JD ye yakışmıyor 3 silindir olmasının dezavantajini yaşıyor 75 bg olmasına rağmen. hele sabahları kalkiş alırken neredeyse b de kaldırmak gerekiyo. Dediğin gibi masrafsız bi motor kolay kolay büyük sıkıntı açmaz. Biz oralarin toprağı ağır toprak 5 li 9 numara kullaniyoruz eğer tavinda sürmezsen 20 dönume bir depo yetmiyor tavinda olursa 50 60 litre yakıyor. Bizim bölge Bafra bölgesi yağış fazla olduğu için derin sürüm yapıyoruz

Eyvallah kardeşim sağolasın. Yakitta bi artış oldu mu. Bide bu cekisin artmasıyla birlikte hararet yükselmesi oluyo mu
Kırmızıya yaklaşıyor çok sıcak havalarda.daha öncede söylediğim gibi yakıt tarla hazırlarken biraz düşüş var.hararet ve yakıtı çok iyi hatırlamıyorum. Çünkü çok kullanmadım orjinal haliyle.iyi araştırın teknik bi konu.ancak yaparsan bu değişimi çok fark göreceksin

Kırmızıya yaklaşıyor çok sıcak havalarda.daha öncede söylediğim gibi yakıt tarla hazırlarken biraz düşüş var.hararet ve yakıtı çok iyi hatırlamıyorum. Çünkü çok kullanmadım orjinal haliyle.iyi araştırın teknik bi konu.ancak yaparsan bu değişimi çok fark göreceksin
aslında biraz da tedirginim bu güç artışına motorun aktarma organları dayanır mı acaba daha önce bi pompa ayarı yaptık motor nadasta yarım vites güçlendi ama bayılma sorunu hala var. seninkinde bayılma sorunu ortadan kalktı mı. bizim oralarda nadası 2b ile yapıyoruz ikinci sürümde anca 3b ile cekiyor arazi biraz ağır kara toprak buralar

Eksantrik mili açıları değişiyor sıkıştırma oranı artıyor.onceki yorumlardada belirtildiği gibi.euro3 den 2 ye dusurmek gibi düşünülebilir.fakat bunlar arasında motor blok farkı yoktur diye düşünüyorum.emisyonu dusurunce motor bloğunu sağlamlığını dusuremez.mil değişirse dikkatli kullanımla sorun yaratmaz diye düşünüyorum.çok ağır malzemeler takmadıkça,çok yormadıkça,sıcak havalarda ağır işler yapmadıkça sorunsuz performans alınır bence.bunlara dikkat edilmediği surece yağ yakma gibi,motora zarar verecek sonuçlar çıkabilir

• Beğen
Tepkiler: dernekkirili
Hararet için süper radyatör kullanılabilir diye düşünüyorum tam olarak emin değilim ama Peugeot minibüslerde bu radyatör değişimi çok yapılırdı.

• Beğen
Tepkiler: dernekkirili
aslında biraz da tedirginim bu güç artışına motorun aktarma organları dayanır mı acaba daha önce bi pompa ayarı yaptık motor nadasta yarım vites güçlendi ama bayılma sorunu hala var. seninkinde bayılma sorunu ortadan kalktı mı. bizim oralarda nadası 2b ile yapıyoruz ikinci sürümde anca 3b ile cekiyor arazi biraz ağır kara toprak buralar
Kısmen kalktı.3 piston old.gözönüne almak gerekir tabiki

• Beğen
Tepkiler: arifatilla
john deere 5055e 4x4 eksantrik değişince kaç beygir oluyor? kulaktan duyma herkes bişeyler söylüyor kimisi 60 kimisi 65 beygire kadar çıkıyor diyorlar ama doğrusu nedir bilen arkadaşlar lütfen benimle paylaşırmı?

ecac4d1c4dc1e4fd33f705435eb268af.jpg

5050e ve diğerleri arasındaki maksimum güç sınırlaması açıklık getirir sanirim

Ekzantrik değişimi ile subapların açılma kapanma süreleri değişiyor.daha uzun süre açık kalan emme ve eksoz subapları silindir içine daha fazla ve yakıt aldığı gibi yanan gazların atılmasıda ona göre ayarlanıyor. turbo var silindir içine havayı basıyor daha uzun süre açık kalan emme subapları önceki halinden daha fazla hava alıyor silindir içine birde pistonun bu havayı sıkıştırması ile oksijen molekülleri dahada sıkışıyor pistonun 3.zamanında emme sıkıştırma iş eksoz biliyorsunuz.enjektör tarafından gönderilen yakıt patlıyor.pistonu aşağı itiyor.haliyle önceki haline göre itme gücü yüksek.Bu çekişi direk etkiliyor.çekiş artıyor.Dereceli egzantrik takarsa usta tabiiki subap ayarı yapacak.Yağ buharlaşması motorun üzerindeki yüke göre değişir.motor yüksek sıcaklıkta yüksek devirli ağır bir işte çalışıyorsa yağ tabiiki daha çok eksilir.Aktarma organlarına gelirsek john deere 55-65-75 hp taraktörlerinin aksamı 100hp ye göre ayarlanmış.Problem yaşamazsınız.

Son düzenleme: