Mf 265 motor yaptırma ve güç artırımı

Merhaba arkadaşlar bizde bir adet mf265 mevcut 1987 model , motorunu yaptırmak ve baştan sona bakıma sokmak istiyoruz, yakıtından çok memmunuz fakat aynı zamanda motoru yaptırırken gücünü artırmak isriyoruz bunun için neler yapabiliriz yardımcı olurmusunuz?

Revizyon sırasında ısrarla 5 segmanlı piston kullanın, 236 serisi motoru 248 blok ölçülerine çevirmeyiniz, yani 285 e çevirmeyin, bu sadece hızlı revizyon denen gömlek değişimi sırasında blok bozulması sonucunda mecburiyetten yapılır, ben yaptırdım, mazot pompa ayarı 236 blok motora göre yani 265 e göre. Piston ve gömlekler 248 blok ölçülerinde duman problemi ve çabuk bayılma sorunu var.

• Beğen
Tepkiler: EY YALÇIN
Revizyon sırasında ısrarla 5 segmanlı piston kullanın, 236 serisi motoru 248 blok ölçülerine çevirmeyiniz, yani 285 e çevirmeyin, bu sadece hızlı revizyon denen gömlek değişimi sırasında blok bozulması sonucunda mecburiyetten yapılır, ben yaptırdım, mazot pompa ayarı 236 blok motora göre yani 265 e göre. Piston ve gömlekler 248 blok ölçülerinde duman problemi ve çabuk bayılma sorunu var.
Teşekkür ederim çok açıklayıcı biz açıkçası elimizdeki traktörü hem yaptırıp hemde balya için uygun bir traktör haline cevirmeyi düşünüyoruz, ayrıca yaptırmışkrn ne oluyosa işte dediklerinizden ekleme yapıp güç artırımı istiyoruz

Teşekkür ederim çok açıklayıcı biz açıkçası elimizdeki traktörü hem yaptırıp hemde balya için uygun bir traktör haline cevirmeyi düşünüyoruz, ayrıca yaptırmışkrn ne oluyosa işte dediklerinizden ekleme yapıp güç artırımı istiyoruz

Normal revizyon 4 bin tl , biraz daha özen gösterir masraf yaparsan ucu açık 7 bini bulur, saman balya yapacaksan en iyisi bunu 7056 NH ile takas et, bende hem 276 gold var hem 265 s var balyaya goldu koşuyorum, sadece ot bağlıyorum sıkıntı yok, saman işi yapacaksan en azından 7056 veya 7066 veya 8066 nacizane tavsiyem.

• Beğen

Pompa ayarını da 285 e göre ayarlama yaptirsaniz güç artip duman atma ve bogulma azalmaz mi?

• Beğen