Ille de france

Merhaba arkadaslar

Forumu uzun suredir misafir olarak ziyaret ediyordum en sonunda uyeligimi actim.

Merak ettigim konu basliktada oldugy gibi ille de france koyun irki.

Bu irki yetistiren arkadaslardan bilgi , tecrube ve goruslerini paylasmalarini rica edicem.

Merinosta daha mi iyidir , bakimi yaylimi nasil, kilo tutumu , kuzu verimj ve gelisimj gibi.

Akliniza ne gelirse artik.

Tesekkurler

Merhaba arkadaslar

Forumu uzun suredir misafir olarak ziyaret ediyordum en sonunda uyeligimi actim.

Bu irki yetistiren arkadaslardan bilgi , tecrube ve goruslerini paylasmalarini rica edicem.

Merinosta daha mi iyidir , bakimi yaylimi nasil, kilo tutumu , kuzu verimj ve gelisimj gibi.

Tesekkurler

Kardes tek sıkıntısı kır a gitmiyorlar nekadar ugrassakta başaramadık ben bu yüzden sattım 50 ye yakın vardı ama evde bakarım dersen romanov yada sakız koyunu daha verimli

Merhaba arkadaslar

Tesekkurler

Merhaba bende yeni üye oldum başlıklara bakarken sizin konuyu gördüm bir iki bisey bende söylemek istedim
İle de france ırkı çok iyi et verimine sahip . İkizlik ve süt verimi bakımından merinostan ustun bir irk. Bu ırk daha çok kapalı sistem koyunculuk için uygun. Ve bu ırkın Türkiye deki fiyatlarında çok yüksek . Kuzu fiyatlarına adamlar 1000 liradan baslatiyo,cok bence.
Benim tavsiye bi irkin kaliteli bir kocunu alıp merinos koyunlara vermem. Çok uyum sağlıyorlar birbirlerine. Doğan yavrular merinostan daha hızlı etlenir verimli olur. Ben yetiştirmesi ama çok araştırdım . Televizyonda ki programlar da da gördüm bursa da bir yetiştirici merinosla ile de france ırkını melezleyerek yetiştiriciyo ve gayet memnun olduğunu söylüyor du tavsiye de ediyor du üreticilere.

• Beğen
Tepkiler: İzzet toker