Sözleşmeli ayçiçeği ekimi :(

Arkadaşlar mrb 2016 yılı sözleşmeli ayçiçeği ekim desteği başvurusu 2 eylül 2016 da sona ermiş dekar basına 15 lira olan bu desteklemeden 300 dekar sözleşmeli sulak ayçiçek ekmeme rağmen başvuru son tarihi geçtiği için faydalanamadım. Bu beni cok üzdü fatura teslimleri mayıs a kadar olurken söZleşmelerin eylül ayında olması ve hiç bir sekılde bilgilendirilmediniz için malesef ki 4.5 milyar destegım boşa gitti eken arkadaşlar ben yandım siz yanmayın:( :( :(

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
geçmiş olsun, hayırlısı olsun.
en azından tecrübe edindiniz. Bir daha süreyi kaçırmazsınız.

sözleşmeli üretime gelince, bence bu üretim modeli çiftçinin yararına değil, şirketin yararına.
Şirket hammadde fiyatını garantilemiş oluyor, hesabını daha iyi yapıyor.
hammadde fiyatları arttığında fiyatı o da arttıyor, ama hammadeyi önceden tesbit edilmiş fiyattan tedarik ettiği için daha fazla kar ediyor.
çiftçi ise, sözleşme yapayım, malımın alıcısı olsun diye, karını daha da düşürüp anlaşmasını yapıyor.
tabi sözleşmedeki kalite ve miktara uymak için daha fazla çalışıyor, sigorta yaptırıyor.

hasılı; sözleşmeli tarım çiftçinin malını düşük fiyattan almak için yaratılmış ve reklam edilen bir uygulamadır.

geçmiş olsun, hayırlısı olsun.
en azından tecrübe edindiniz. Bir daha süreyi kaçırmazsınız.

sözleşmeli üretime gelince, bence bu üretim modeli çiftçinin yararına değil, şirketin yararına.
Şirket hammadde fiyatını garantilemiş oluyor, hesabını daha iyi yapıyor.
hammadde fiyatları arttığında fiyatı o da arttıyor, ama hammadeyi önceden tesbit edilmiş fiyattan tedarik ettiği için daha fazla kar ediyor.
çiftçi ise, sözleşme yapayım, malımın alıcısı olsun diye, karını daha da düşürüp anlaşmasını yapıyor.
tabi sözleşmedeki kalite ve miktara uymak için daha fazla çalışıyor, sigorta yaptırıyor.

hasılı; sözleşmeli tarım çiftçinin malını düşük fiyattan almak için yaratılmış ve reklam edilen bir uygulamadır.

Eğer ürününü kaliteli yetiştirisen avantajlı kardesm ben bu sene 120 ton teslim ettim 1750 liradan biraz geç kurudu cekırdek bu yüzden fiyatlar düştü benm verdiğim zaman dışarda 1680 lira üst fiyattı bi diğer avantajı faiz vermeden ekeceğin gübreni tohumunu ilacını alıosun hasattan sonra ödeme yapıosun ben 35 binliralık ürün aldım 35 binlira ödedim

Arkadaşlar mrb 2016 yılı sözleşmeli ayçiçeği ekim desteği başvurusu 2 eylül 2016 da sona ermiş dekar basına 15 lira olan bu desteklemeden 300 dekar sözleşmeli sulak ayçiçek ekmeme rağmen başvuru son tarihi geçtiği için faydalanamadım. Bu beni cok üzdü fatura teslimleri mayıs a kadar olurken söZleşmelerin eylül ayında olması ve hiç bir sekılde bilgilendirilmediniz için malesef ki 4.5 milyar destegım boşa gitti eken arkadaşlar ben yandım siz yanmayın:( :( :(
Bizde son gün ayçiçekleri satıp sözleşmeyi yapmıştık sizin nasıl haberiniz olmaz muhtarlıga kağıt yolluyorlar son gün diye yağ fabrikaları bile uyardı bizi.

2cae81a2ebf91c45d1d13f1b703e7cb7.jpg

Ağam sözleşme farkı 6 kuruş

• Beğen
Tepkiler: Toprak Ağası

Bende trakyabirlik ile sözleşme yapmıştım baktım açıkladığı fiyat düşük gittim tarım ilçe müdürlüğüne sözleşmeyi bozarsam ne olur dedim sadece 6 kurusu alamazsın dediler 46 yağ oranı gelen ayçiçeği ni 1840 liradan borsada sattım 😀 yemişim sözleşmesi ni

• Beğen
Tepkiler: Toprak Ağası