Mrb arkadaşlar aranızda Tımac agro gubresını kullananlar var mı memnun musunuz ve fıa

ben ilk mısır da kullanmıştım iki yıl önce sonucu güzeldi. sonra buğdayda kullandım pek fark göremedim kötü olmadı ama pancar ve mısır için güzel olur buğdaya biraz pahalı geliyor lüks yani. ama çok güzel gübre özellikle meyvecilik alanında. bu yıl da allah izin verirse basifertik K fe olan potasyum içerikli olanını pamukta kullanacağım.

gectigimuz sezon humik fulmik asitle beraber misirda kullandim.cok memnun kaldim.kukurtlu gubre arayis icerisindeken bulmustum.bizim tooraklar ph yuksek senelerdir yanlis uygulama ile mahvilmus topraklar.yanlis hatirlamiyorsam %30 luk kukurt vardi ve 1800 lira almistim.misiri ektikten sonrada baska bi gubrecide gubretasin kukurt orani%40 ve diger elementlerun timac agro dan daha yuksek bi gubresini gormustum.nasip olursa onuda denemeyi dusunuyorum oda 1450 lira idi gectigimiz bahar.

Biz gecen sene bugdaylara kullanmistik guzun taban gubresi olarak bugdaylarda cikim cok guzel olmustu ben ekerken komsularin tarlalari yesermisti ama benimkiler onlari cok gecti sonralari ama verim olarak bekledigim etkiyi goremedim fiyatta o zaman dapla ayniydi hemen hemen bu cok az pahaliydi

Bu konular daha önce konuşuldu .ben timac taban gubrelerinden bir fark görmedim aksine hexafermden kotuydu bitkinin koklenmesi.mısır gibi urunlerde azotu korumaya yönelik teknolojiler daha iyi olacaktır.örneğin compo eurochem skw gibi firmaların urunleri daha doğru olabilir fiyatına gore.hexafermi çoğu kişi beğenmiyor bu arada bence süper 8.21 güzel gubre

• Beğen
Tepkiler: SERDAR TUNA
Arkadaşlar bugün aldım timac eurotim 1900 tl idi 500kg, bir buçuk ton lazımdı pahalı olduğu için geri kalanını gubres altincicek alacağım 1260tl, aynı zamanda hexaferm süper olanını sordum oda 1250 tl civarı idi Tekirdağ da, belki 500 kg hexaferm alıp deneme yapacağım aynı parsele ya da hepsini karıştırıp uygulayacağım öneriniz nedir ayçiçeği için

• Beğen
Tepkiler: daywalker_59