Nohut

2 3 güne ekecegim bende azkanda don alma olayi olmuyormus valla inan bilemedim göz atlatmakmi mantikli atlatmamakmı fırfırla ayarini tutturacagimi bilsem sacar geçerim ama tutturamam ilk ekiliş bu 60 dönüm 900kg tohum var tam 15kg düsmeli yani mibzerin gözlerle hiç oynama mi diyorsun
bereketli olsun ben de gecen hafta bugday mibzeri ile ektim gecen sene de bugday mibzeri ile ekmistim cok da memnun kaldik.tohum gozleri biri kapali biri acik olacak sekilde ozdoken mibzer ile 15 ayar da 53 dekara 46 teneke tohut gitti ekerken mibzeri olcerek doldurdum

• Beğen
Tepkiler: mutlumutlu
Konu hep dağılmış gibi. Ben geçen yıl nohut mibzeriyle ektim.ayak arası 20 santim kadardı. Bu yıl hububat mibzeriyle ekmeyi dusunuyorum bizimkiler 14 cm bir gözü kapatmayı hiç düşünmüyorum. Çünkü geçen yıl dönüme (1000 metre kare) 17 kg verdim seyrek olmuştu. Ekerken de gübre koymuyorum nedeni tarla ot çıkarmaya zorluyor. Ustune Mantar ilacı atarken sıvı gübrelerden kullaniyorum.
Nohut mibzeri varsa hububat mibzeriyle ekme.ben ektim pişman oldum.hububat mibzeriyle nohut derine inmiyor.

• Beğen
Tepkiler: fatihcastle
Geçen yıl Hububat mibzeri tek göz açık kapalı şekilde ekmeye çalıştım ama benim mibzer yayları esnek ve çapı az olduğundan derine atmadı hububat mibzeriyle ekenler şayet derine düşmezse üzerine muhakkak tırmık yada kazayağ çeksin.bu yıl havalı mibzerle ektim on numara beş yıldız oldu herkese tavsiyem havalı mibzerle ekin.

• Beğen
Tepkiler: fatihcastle
bereketli olsun ben de gecen hafta bugday mibzeri ile ektim gecen sene de bugday mibzeri ile ekmistim cok da memnun kaldik.tohum gozleri biri kapali biri acik olacak sekilde ozdoken mibzer ile 15 ayar da 53 dekara 46 teneke tohut gitti ekerken mibzeri olcerek doldurdum

hiç denemedim bu sene denemek istiyorum bu bugday mibzeri ile ekerken kırılıyormu nohut benimkide özdeken ancak eski tiplerden olurmu sizce