Traktorun sürekli çekerde durmasının zararları var mıdır?

Çevremde gördüğüm Tümosan Nh John Deere önler çabuk bitmiş. Benimkinin saati az ilerde ne olur bilmiyorum. Ben çok dik inişlerde ve çamur haricinde yolda kullanmam. Servis yağ değişiminde bu niye çekerde duruyor sürekli kalırsa uğultu yapar demiş.

Abi bizim 70-66 2000 model, orjinal lastiklerini 2010 yılında aynı anda değiştirdik. Şimdi yine lastikler eskidi değişmesi gerekiyor ama önceki lastik takımlarının da şimdikilerin de ön ve arka lastikleri aynı zamanda bitti..

Talha burda yil onemli degil.motorun calisma saati onemli.Bizimki tek motor her ise kosuyoruz.ornagin ufak bi motor olsa yaninda sadece nadas ve tarla hazirlamasinda kullansan 10000 saati gorur.zaten nadas ve tarla isleri degil yol bitirir lastigi.nadas biterecek olsa sol tekerler sag tekerlere gore 2 defa degisirdi.

SDF neymiş yaw böyle,dünyanın ilk çift tahrikli traktörünü ürettiğini diyorlardı fakat bu kadarda ön ve arka lastik uyumuna sahip olduğunu bilmiyordum. Mesela bizim traktörün ön lastikleri muhtemelen 1500 ila 1600 saatte değişir arka lastikler de 3000 de falan değişir şu işe bak demekki önler iki defa değişecektir.
Geçenlerde bir tanıdık tümosan 7070 traktörün de on lastikleri 1500 de değişti arkalar daha 100/50 değerindeydi.

Aslinda sdf degil same demelisin.95 yilinda same deutzun traktor bolumunu satin almistir ve birlesmislerdir.same ilk 4×4 u yapmis ilk dizel traktoru kullanan markalardir.Burda bilenler vardir eskiden takvimlerinde ve brosurlerinde yazardi avrupanin teknoloji lideri diye.fendtler claaslar piyasada yokken.Ama simdi sdf daha cok deitz uzerinde duruyor insanlardaki algidan dolayi

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96
Talha burda yil onemli degil.motorun calisma saati onemli.Bizimki tek motor her ise kosuyoruz.ornagin ufak bi motor olsa yaninda sadece nadas ve tarla hazirlamasinda kullansan 10000 saati gorur.zaten nadas ve tarla isleri degil yol bitirir lastigi.nadas biterecek olsa sol tekerler sag tekerlere gore 2 defa degisirdi.

Yalnız motor şuan 4800-5000 saat arasında 3.takımları istiyor. Bir de sizin kullandığınız tekerler radial galiba bizimkiler şamyelli tekerlerden erken eskimesinin sebeplerinden biri bu ama ön-arka teker uyumuyla alakası olacağını sanmıyorum mibzerle ekim dışında işlerin tamamına yakınını 70-66 yapıyor..

Yalnız motor şuan 4800-5000 saat arasında 3.takımları istiyor. Bir de sizin kullandığınız tekerler radial galiba bizimkiler şamyelli tekerlerden erken eskimesinin sebeplerinden biri bu ama ön-arka teker uyumuyla alakası olacağını sanmıyorum mibzerle ekim dışında işlerin tamamına yakınını 70-66 yapıyor..

Senin motorun saati az.uzerinde gelenler radialdi.simdi taktiklarimiz degil.gorucez bakalim bunlarin eskimesini tabi bi continental kadar saglam degilller.Birde on tekerlrin kecelerini degistirirken rotlari fln soktuk taktik ayari bozuldu birdahada tutturamadik ön tekerleri kenarlarindan bitiriyor

Senin motorun saati az.uzerinde gelenler radialdi.simdi taktiklarimiz degil.gorucez bakalim bunlarin eskimesini tabi bi continental kadar saglam degilller.Birde on tekerlrin kecelerini degistirirken rotlari fln soktuk taktik ayari bozuldu birdahada tutturamadik ön tekerleri kenarlarindan bitiriyor

Bizimkinin rotlarda sıkıntı yok kenarları pek yemiyor. Eskiden olsa çok daha çabuk bitirir de şimdi o kadar çalışmıyor motor.
Köyde Explorer 90 var ilk tekerleri 9000 saatte değiştirdiler ama Continentaldi galiba..

• Beğen
Tepkiler: arapörenli
Bu uyumsuzluk Erkuntların meyveci serilerinde gözle görülür derecede fazlaydı. Bizim köyde iki tane var. Biri bereket 60 diğeri kısmet 55. İkisinin de ön tekerlekler dıştan yenik. Biri tekerleri değiştirdi. Ön lastikleri değiştirince düzeldi