Slaj paketleme makinası hakkında

arkdaslar slaj paketleme makinaları hakkında ne düsünüyorsunuz? ot ve yonca slajı yaparken inokulant kullanmak sart mı? cunku firmalar 0 hava bırakıyor diye belirtiyorlar. Esref Sekeri mısır için ınokulant gerekmediğini söylemişti.

eğer inokulant kullanacaksak slaj makinası ile romorka attıkan sonra hazne onune boşaltırkenmi kullancagız?

ortalama fiyatlar 35 -60000 tl arası değişiyor.

ben 25 -50 kg cuval paketleyen sabit makinalardan dusunuyorum. ortalama saatte 8-12 ton arası calıstıklarını belirttiler.
Daha once o tur 50 kg lik paketlere ot peketleyen gordunmu
Bizim burda yem salgami denediler olmadi hafif geldi makine calismadi
Pancar kuspesi olur belki misirda olur ama ot yonca gormedim
Buyuk yuvarlak peketleme olsa olur
Kucuk 50 kg lik ot paketi gormedim ilk defa deneyeceksen iyi arastir
Karma kaba yem yapanlari kullandigi makineler varmis sigara paketi gibi dort kose yapiyormus paketler istifleniyormus onlarida görmedim

• Beğen
Tepkiler: erdoerdogan
Standart ebatdaki laylonlara 40 kilo sılaj basması çok zor küçük parçalara derken sılaj makinalarını biliyorsun en ufağı ne kadar olabilirki diğer bi husus sılajın kuru maddesi yükseldikce poşetin ağırlığı düşecektir diyeceğim odurki iş yaparsın ancak sılaj veya ot paketleme düşünüyosan iyi düşün.ancak küspe paketlersen daha randımanlı iş yaparsın derim. Yani kalkıp tek yonca ot paketlemek için alacaksan yanaşma derim nacizane tavsiyemdir yinede senin bileceğin bi husus

• Beğen
Tepkiler: erdoerdogan