Hidrolik 3 Nokta Askı Sistemi Kullanımı CASE İH

dönerli pulluğu deneme amaçlı kullandım asıl 4lü 12 no alpler kullanıyorum onuda orta delikte kullanıyorum alt deliğe takınca hassasiyete fazla yük biniyor serpme falan yapınca hidroliğe zarar verir diye pek kullanmıyorum bu şekilde de performansından memnunum ama değişik toprak tavlarında alt deliktede deneriz tabiki...

Maşallah sağlam makina.

Resimler ve ekler

• 20170123_152657.jpg
    20170123_152657.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 152
  • 20170123_152631.jpg
    20170123_152631.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 133
  • Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Estağfurullah abi ne demek yanlız birdaha olmasın :D Peki tek delik olunca diğer 3 delikler gibi olmamasının sebebi ne bu bir dezavantaj değilmi neden 3 delik değil ?

Bi daha olmasın bende istiyorum Eyüp :)
O tek delik çift delik hidrolik kaldırıcı sistemin tasarımı ile alakalı. Mesela Erkuntta tüm serilerin hidrolik kaldırıcıları ZF marka hem E serisi hemde Lüks ve S serisi. Bizim ki de tek delik yol pimini çıkardın mı işlem tamam pimli iken hassasiyetsiz işlerde kullanılabilir sıkıntı yok.

60 ve 65e. Tek delik. Yaslaniyosun ercan aykus erkunttan emekliye ayiracaz artik seni.

Hepsi demedim geneli dedim. :)
Nereye emekli olacağız ne alacağız bu saatten sonra ;)
Birde böyle yapmak iyi oluyor arkadaşların erkunt bilgisini gözlemliyorum.

• Beğen
Çok şükür sadece hidrolik pompa değişti.debriyaj ayarı yukarıda idi servis aşağı aldı.fakat vites geçişleri biraz sertleştı. Tekrar ince bir ayar istiyor.

hidrolık pompası neden degıstı terleme mı yapıyor du pompa. vıtes halatlarına ben arada yag damlatıyorum ıcıne abı daha yumusak oluyor servıs pas sokucu sık demıstı sertlesırse dıye pas sokuyude denedım de en ıyısı hıdrolık yagından bı kac damla sırınga ıle gayet ıyı oluyorr tavsıye ederım

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Bi daha olmasın bende istiyorum Eyüp :)
O tek delik çift delik hidrolik kaldırıcı sistemin tasarımı ile alakalı. Mesela Erkuntta tüm serilerin hidrolik kaldırıcıları ZF marka hem E serisi hemde Lüks ve S serisi. Bizim ki de tek delik yol pimini çıkardın mı işlem tamam pimli iken hassasiyetsiz işlerde kullanılabilir sıkıntı yok.

Hepsi demedim geneli dedim. :)
Nereye emekli olacağız ne alacağız bu saatten sonra ;)
Birde böyle yapmak iyi oluyor arkadaşların erkunt bilgisini gözlemliyorum.

nokta atısı beklıyorduk senden :) forumda erkunt demek ercan demek degıstırmek yakısmaz zaten

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
hidrolık pompası neden degıstı terleme mı yapıyor du pompa. vıtes halatlarına ben arada yag damlatıyorum ıcıne abı daha yumusak oluyor servıs pas sokucu sık demıstı sertlesırse dıye pas sokuyude denedım de en ıyısı hıdrolık yagından bı kac damla sırınga ıle gayet ıyı oluyorr tavsıye ederım
Tarla sonlarında dönüş yaparken aynı anda liftomatik mandalını kaldırınca Hidrolik ler yukarı kalktığı esnada direksiyonda sıkışma oluşuyordu.şuan problem yok.

• Beğen

maşallah ek piston yakışmış kancalı kollarda ben burdayım diyor ,benimkiside 2014 kancalı kol olan model lakin benden önceki sahibi değiştirmiş normal takmış bende tam tersi kancalı kol hoşuma gidiyor fiyatını bilen var orjinal kolun,jxc kancalı kolları normal kola çevirmek isteyen olursada takas yaparız bilginize ...

Konu baya eski ama, yeni konu açmak istemediğim için buradan sormak istedim.

Case lerde hidrolik hassasiyeti nereden alıyor? Ortakol bağlantı yerinden mi? Yoksa yankol bağlantı yerinden mi? Jxc, Jxe veya Pro da fark ediyor mu? 65 lik yada 75 lik lerde fark var mı? Yada model yılına farklılık var mı?

Bölgemiz taşlı olduğu için, traktör arkası kepçe (tam adını bilmediğim bu şekilde yazdım :) ) kullanırken dayanıklı traktör gerekiyor. New Holland hidrolik alt bağlantı mili zorlayınca kırılıyor

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin

Case lerde hidrolik hassasiyeti nereden alıyor? Ortakol bağlantı yerinden mi? Yoksa yankol bağlantı yerinden mi? Jxc, Jxe veya Pro da fark ediyor mu? 65 lik yada 75 lik lerde fark var mı? Yada model yılına farklılık var mı?

Bölgemiz taşlı olduğu için, traktör arkası kepçe kullanırken dayanıklı traktör gerekiyor. New Holland hidrolik alt bağlantı mili zorlayınca kırılıyor
Jxc 55/65/75 ortakoldan alıyor içindeki hassasiyet yaylarını kırıyor hidrolik kaldırma kapasitesi 2150 ek piston ile 2800 civarı istediğin verimi alamayabilirsin. Diğer Nh ve case sadece renk farklı geri kalan her şey aynı sistem

Jxc 55/65/75 ortakoldan alıyor içindeki hassasiyet yaylarını kırıyor hidrolik kaldırma kapasitesi 2150 ek piston ile 2800 civarı istediğin verimi alamayabilirsin. Diğer Nh ve case sadece renk farklı geri kalan her şey aynı sistem
İçindeki yayı kırması daha kötü, yayları değiştirmek için sök filan. Alt mil kırılınca, en azından sökmesi zorlu değil. Gerçi onda da şanzıman yağı dökülme mevzusu var

İçindeki yayı kırma meselesi, yanlış hatırlamıyorsam Mf 285 lerde vardı galiba. Bu taşlar için iyi bir traktör lazım

• Beğen

Bölgemiz taşlı olduğu için, traktör arkası kepçe (tam adını bilmediğim bu şekilde yazdım :) ) kullanırken dayanıklı traktör gerekiyor. New Holland hidrolik alt bağlantı mili zorlayınca kırılıyor
Hassasiyet ayarını ortakol bağlantısından alan traktörde hassasiyetin en az olduğu deliğe takılırsa sorun olmaz arka kepçe işinde.
TD ve jx pro larda alt kollardan algilamali, bağlandığı milde hassasiyet burcu var, burc dediğim yaklaşık 2 cm genişliğinde pul. Bu pulu yer değişikliği yaparak hassasiyet ayarı yapılıyor,
1. Konum; pul şanzımanın gövdesinde kollar dış tarafta olunca daha hafif işler için
2. Konum ; kollar şanzıman gövdesine yakın pul dış tarafta mandallara yakın konum ise daha ağır işler icin oluyor.
Arka kepçe için 1. Konumu kullanırsan yine sıkıntı olmaz.

• Beğen
Hassasiyet ayarını ortakol bağlantısından alan traktörde hassasiyetin en az olduğu deliğe takılırsa sorun olmaz arka kepçe işinde.
TD ve jx pro larda alt kollardan algilamali, bağlandığı milde hassasiyet burcu var, burc dediğim yaklaşık 2 cm genişliğinde pul. Bu pulu yer değişikliği yaparak hassasiyet ayarı yapılıyor,
1. Konum; pul şanzımanın gövdesinde kollar dış tarafta olunca daha hafif işler için
2. Konum ; kollar şanzıman gövdesine yakın pul dış tarafta mandallara yakın konum ise daha ağır işler icin oluyor.
Arka kepçe için 1. Konumu kullanırsan yine sıkıntı olmaz.
Hassasiyet milinin oradaki burç, şuanda da iç tarafta, buna rağmen kırılıyor. Yeri geliyor, yer altı taşını çıkarmada kullanıyoruz. Tabi en zayıf nokta olan yan kol bağlantı milinden atıyor

• Beğen
Hassasiyet milinin oradaki burç, şuanda da iç tarafta, buna rağmen kırılıyor. Yeri geliyor, yer altı taşını çıkarmada kullanıyoruz. Tabi en zayıf nokta olan yan kol bağlantı milinden atıyor
Pul gövdeye yakın durumda iken zaten mil daha fazla esner ve kırılma ihtimali artar, pullar mandal ile kol arasında olmalı ağır işlerde.
Yani mil kırılacak kadar sert işte kollar gövdeye yapışık konumda olmalı.

Pul gövdeye yakın durumda iken zaten mil daha fazla esner ve kırılma ihtimali artar, pullar mandal ile kol arasında olmalı ağır işlerde.
Yani mil kırılacak kadar sert işte kollar gövdeye yapışık konumda olmalı.
Pardon pardon ben yanlış yazmışım, burçlar dışarıda kollar gövdenin hemen dibinde şuan. Yani en dışta burç, yan kol, sonrada gövde. Bu şekilde de maalesef kırılıyor. Eskiden Ford lar vardı, 5.000 lik filan. Onlarda kırılma filan olmazdı

Pardon pardon ben yanlış yazmışım, burçlar dışarıda kollar gövdenin hemen dibinde şuan. Yani en dışta burç, yan kol, sonrada gövde. Bu şekilde de maalesef kırılıyor. Eskiden Ford lar vardı, 5.000 lik filan. Onlarda kırılma filan olmazdı
Daha ötesi yok TD lerde malesef.

• Beğen
Ford 5000 tek çeker traktör, onun geri itme gücü bir değildir ciftceker ile.
Bizde en eski tip arka kepçe var, kepçenin şasesi ortakol deliğine takilan. 480 varken orta kol bağlantı deliklerinin en alt deliğine taktim, ne traktör arıza verdi, ne kepçe . Sonra td65 ciftceker aldık, kepçenin şaseyi kırdım ilk çakıl doldururken.

• Beğen