Irk seçimi

Merhaba...
20 tane angusu nerden ve nasıl almayı düşünüyorsunuz fiyat belirlimi birde aldığınız yer angusların saflığı konusunda size belgelendirme yapıyormu?? cevaplarsanız sevinirim teşekkürler..
Limuzin sarole bu ırklar cok nazik ülkemizde cok cok oto bakılmaları lazım eger yapay veya doğal mera varsa angus ideal bakım kolay dayanıklı verim yüksek ben 20 tane alacağım gibi

Merhaba...
20 tane angusu nerden ve nasıl almayı düşünüyorsunuz fiyat belirlimi birde aldığınız yer angusların saflığı konusunda size belgelendirme yapıyormu?? cevaplarsanız sevinirim teşekkürler..

Türkiye'de 4 tane suanda satış yapan çiftlik var Amasya Bursa Eskişehir ve Muğla hepsiyle konuştum fiyat söylediler ama pazarlık mal basında olur dediler toplu alımda fiyatın değişeceğini belirtiyorlar düveler 8 gebe düveler 11 civarında saflık konusunda belge vereceklerini söylediler

• Beğen
Tepkiler: aladar
Angus sutu sagilmadigindan bakimi merada yapilirsa kurtariyormus. Koy merasi ne kadar guvenli ve yeterli olur ? Bu kadar et yapan hayvan ona gore yiyecek elbette, bakimsiz mera yetmez saniyorum. Suni mera denince bu hayvanin herbirine 5 donum yeter mi sizce ? Mreraya salmak yerine suni meradan makinayla toplayip yari acik ahirda o otlarla beslemek hastalik riskini azaltabilir, beslenecek bogalari patoklarda ayirmak kavgayi da onler. Tecrubeleriniz nedir ? Suni tohumlama icin kizginlik takibi nasil yapiliyor ?

Selamun aleykum Elektrik Elektronik ve Biyomedikal muhendisiyim. Meslegim disinda angus yetistiriciligi dusunuyorum. 10-15 adet disi Angus alip 8 donum tel orgu cevrili arazime koymak istiyorum. Hayvalarin bakiminida 30 donum ekilir verimli sulak arazim var. Ekilir arazi donumunu arttirmayi dusunuyorum. Her sene 15 donum yerden 1000-1200 balya yonca aliyorum. 8 donum ve 7 donum arpa bugday ekiyorum. Hayvan basi 2 donum ekilir verimli sulak arazim var. Sizce bu kaba yem yeter mi? Yoksa ekili arazi donumunu arttirmak mi gerekir?

• Beğen
Tepkiler: sürücü
Selamun aleykum Elektrik Elektronik ve Biyomedikal muhendisiyim. Meslegim disinda angus yetistiriciligi dusunuyorum. 10-15 adet disi Angus alip 8 donum tel orgu cevrili arazime koymak istiyorum. Hayvalarin bakiminida 30 donum ekilir verimli sulak arazim var. Ekilir arazi donumunu arttirmayi dusunuyorum. Her sene 15 donum yerden 1000-1200 balya yonca aliyorum. 8 donum ve 7 donum arpa bugday ekiyorum. Hayvan basi 2 donum ekilir verimli sulak arazim var. Sizce bu kaba yem yeter mi? Yoksa ekili arazi donumunu arttirmak mi gerekir?
Amasya, Saçlılar Çiftliği, Kemal beye sorun, 3 ay evvel ellerinde 15 adet düvesi vardı, satılmamışsa alabilirsiniz sanırım.

Adres : Saçlılar Çiftliği Suluova / Amasya
Telefon : +90 358 486 80 37
Faks : +90 358 486 80 37
E-posta : info@saclilar.com