Deutz agrofarm 420 4lu 14

Motor daha 40 saatte toprak kar yagdiktan 3 4 gun sonra surduk buna ragmen az yakti 100 200 saati gecince dahada duser diyolar

Bu sürdüğünü pulluk mu sanıyorsun acaba yapılan yorumlara da şaşıyorum tak buna 4'lü 16 numara pulluk biraz daha indir kulakların üzerinden toprak atsın o zaman görürüm ben az mı yakmış çok mu çekmiş yok 5'li pulluk takacakmışsınız güleyimde boşa gitmesin...

Bu sürdüğünü pulluk mu sanıyorsun acaba yapılan yorumlara da şaşıyorum tak buna 4'lü 16 numara pulluk biraz daha indir kulakların üzerinden toprak atsın o zaman görürüm ben az mı yakmış çok mu çekmiş yok 5'li pulluk takacakmışsınız güleyimde boşa gitmesin...
İyi hoş diyorsunuzda arkadaş kırşehirli siz maraşlısınız.Mesela yozgat tarafında 5 li 12 taktıkları traktöre tekirdağda 3 lü 12 takıyolar.Traktörü yormuyorsa az yakabilir.

İyi hoş diyorsunuzda arkadaş kırşehirli siz maraşlısınız.Mesela yozgat tarafında 5 li 12 taktıkları traktöre tekirdağda 3 lü 12 takıyolar.Traktörü yormuyorsa az yakabilir.

Kardeşim traktöre 1 litre falan yakıttan dem vuruyorsunuz benim anlamadığım bizim burada da bu traktörden var çizel taksan az indirsen 1 litreden fazla yakar bu nasıl bir toprak yapısıymış

Kardeşim traktöre 1 litre falan yakıttan dem vuruyorsunuz benim anlamadığım bizim burada da bu traktörden var çizel taksan az indirsen 1 litreden fazla yakar bu nasıl bir toprak yapısıymış
Bakın agrofarm 420 ye takılacak kazayağını kim takmış ve nasıl çekiyor.Yer var Yer var :D
[video=youtube;bXJjRxxYRIg]https://www.youtube.com/watch?v=bXJjRxxYRIg[/video]

Çekerken aragaz veriyo birde dikkatinizi çekerim çekemeyecek olsa baygın gider gazı kestimi daha toplayamaz.Bu video sizi anlatak istediklerimi anlatıyor ama siz anlamamakda direniyorsunuz.

Neyse tatışma konusu yapmak istemiyorum fakat benim demek istediğimide siz anlamadınız her traktöre göre yapılmış bir alet ekipman vardır toprak yapısı ne kadar hafif olursa olsun traktörün dengesini sağlayacak ekipman takmak lazım bahsi geçen traktöre 5'li pulluk 16 numara pulluk tak önü bir tarafa şeyi bir tarafa gider...

Neyse tatışma konusu yapmak istemiyorum fakat benim demek istediğimide siz anlamadınız her traktöre göre yapılmış bir alet ekipman vardır toprak yapısı ne kadar hafif olursa olsun traktörün dengesini sağlayacak ekipman takmak lazım bahsi geçen traktöre 5'li pulluk 16 numara pulluk tak önü bir tarafa şeyi bir tarafa gider...
Konumuz o değilki ben burada toprak yapısı hafifledikce çeki gücünün azalacağını ve dolaylı olarak yakıtın minimuma ineceğini vurgulamak istedim.Siz de 135 in ömründen girdiniz 5 li pullukdan çıktınız.Kısacası o toprak yapısında deutz gibi de az yakan bir motorun öyle yakabilir.Size bunu gerek yazıyla gerek video ile örnekleyerek anlatmak istedim hepsi bu.Ama biliyorum siz yine direneceksiniz saygılar :D

135'in ömründen 5'li pulluktan siz örnekler verdiniz bende yorum yaptım ikincisi gel ben sana o az yaktığını öne sürdüğün traktörün diğer traktörlerden daha az yakmadığını göstereyim anlamışsındır herhalde

Aynen 4 takviye tavsan kaplumaga deisiyo pullugun bicaklari korelmis ondan batmiyodu

Hassasiyet sari kol ile yesil kol sertti en asagiyadi olmuyomu o zaman

Bence pulluk demirlerini değiştir geri teper hassasiyeti düzgün kullanamassın
sarı(içteki) kolun şemasında 4 ayrı bölüm var. en aşşağıdan 3.bölüme getir( yeşilin şemasıyla ortak olan yeşil bölüm) o civarda hassasiyet açar tabi demirlerin eski olduğu için pulluk kalkabilir pulluğu bi daldırman lazım güzel hassasiyet çalıştırman için.

• Beğen
Tepkiler: senlik40
135'in ömründen 5'li pulluktan siz örnekler verdiniz bende yorum yaptım ikincisi gel ben sana o az yaktığını öne sürdüğün traktörün diğer traktörlerden daha az yakmadığını göstereyim anlamışsındır herhalde

Dediğim gibi toprak yapısını anlatmak için paylaştım Tek kelime ile toprak var toprak var ayrıca deutz en az yakan demedim bana göre birçok motordan az yaktığı için az yakan dedim.Yazdığım yazıları hep birtarafa çekiyorsunuz.Neyse kim ne yakıyo nasıl çekiyo beni ilgilendirmez istediğinize inanın ben sadece düşüncelerimi aktardım.

• Beğen
Tepkiler: azam
Kardes bicaklarin agzi yoktu napalim batmadi pulluk aynayi asirmiyo demissin haklisin videoya denk geldi hizli surunce 2. Bicak bukuldu bukulunce batmadi ilk baslarda gomuyodu pullugu hicde zorlanmiyo zaten 5 li 14 u de rahat cekiyo denedik surersem atarim buraya

her yerin toprak yapısı ayrı sizin ora sert olabilir bizim burda 75 hp 5 takıyorlar toprak mumuşak adamın elinde opulluk varmış onla sürüm yapmış 4 lü 16 taplayı otarlada cekmicekmi boşboş konuşuyon

Doğru belki elinde o pulluk varmış onu takmış ama ne hikmetse 5'li 14'lü pulluk takmadan dem vuruyor demekki elinde seçenek var ikincisi sizin orada 75 beygir gücünde ki traktöre 5'li pulluk takarsınız sonra acaba neden verim alamadık der durusunuz nasıl arazi işlediğiniz anlattığınızdan belli oluyor zaten gel buraya sana nasıl sürek yapılır göstereyim sonra kimin boş boş konuştuğuna karar veririz ne dersin

Doğru belki elinde o pulluk varmış onu takmış ama ne hikmetse 5'li 14'lü pulluk takmadan dem vuruyor demekki elinde seçenek var ikincisi sizin orada 75 beygir gücünde ki traktöre 5'li pulluk takarsınız sonra acaba neden verim alamadık der durusunuz nasıl arazi işlediğiniz anlattığınızdan belli oluyor zaten gel buraya sana nasıl sürek yapılır göstereyim sonra kimin boş boş konuştuğuna karar veririz ne dersin
Bundan oceki motor 3095 tek ceker di 4 lu 14 u anca cekiyodu malzeme yok ne yapalim komsunun 5 li 14 u denedik gayet guzel cekti ben ondan cekiyor diyorum