90 deutz crd mt ile detz crd lüks arasında kararsızım.

18.02.2011
6,058
1,598
sivas

Bizde 2008 model 80t erkunt var. Ama şimdilik bir plan, kesin değil.Bayi ile görüştük ama banka ile görüşmedik daha. Eğer ailecekde karar verip bankada tamam derse 90 lık almayı düşünüyoruz. Daha önce de erkuntu bir çok defa eleştirdim ama nasıl olduysa yine erkunta doğru gidiyoruz bakalım. İki model arasında kararsızım mekatronik sistemi bana çok saçma geliyor. Zaten ileri geri şimdiki mt serisi olmayanlarda sekromençli olduğu için debriyaja basarakda olsa pratikdi. Benim yerime debriyaja basıp ileri geri yapmaya ne gerek vardı. O yüzden mt serisi ile diğer mekanik serisi arasında kararsız kaldım. Kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Mecbur olmasam hiç traktöre para vermeye gönlüm razı değil. Zaten çiftcilik hayvancılık bitmiş durumda. Oraya bir çuval dolusu para vermek içime hiç sinmiyor. Ama buradan yazamayacağım sebeden dolayı değiştirmek istiyorum.
Sorun servet 80t değil onu bellirteyim.

• Beğen
Tepkiler: fatihcastle
Ben de mekanik olanı tercih ederdim arkadaşların dediği gibi çoğu kişi beğenmedi mt yi.Traktörü iyi araştırın öyle alın az para değil çünkü.O fiyatlara çok alternatif var.

Şu an avrupaları araştırmadım ama daha önce yıllarda gönlüm zetordan yanaydı şimdi servisi falan da yok. Tahir kardeşim beni biraz zetordan vaz geçirdi yedek parça servis falan. Bakalı im dün sadece bayii ile görüştük ama zam geldi dedi 90 lık olmuş 138 den 150 zaten öyle olursa imkanı yok

Merhabalar abi, ben her konu da da yazmaya çalışıyorum fikir al ama son kararı ne marka ne model olursa olsun kendin ver burda iyi ve kötü bir çok yorum ve öneri eleştiri geliyor zaten amaç bu ve 90 CRD ile normal 90 Lüks artık farklı CRD grubu eski kasa 90 lüks gibi devam ediyor normal 90 lüks bildiğimiz servet 80.4 gibi oldu.

Ben piyasada 90 lüks crd görmedim fabrikada vardı sevk bölümünde ama nere gitti kimler aldı bilmiyorum.

MT konusuna gelince isteyen mekanik isteyen MT alarak devam ediyor ilk çıkanlarda ufak bir pürüz çıktı ve hepsini güncellediler ve şu var kullanmadan görmeden karalama vs. işine karşıyım Erkunt MT olabilir herhangi bir markanın bir sistemi olabilir bazı şeyleri görmeden çamur atmak yakışmaz bize.
Saygılar.

Selamün aleyküm muzaffer abi 90lıklar güzel diyolar almışken crd deutz mt derim ama fiyatlar malum 150bin 90 bg yerli traktör o fiyatlara ve aşağısınada ikinci el temiz Avrupa makina alınabilir kanaatindeyim Konya servisinde 2015 olması lazım 200 saatte 90 lüx var sıfır ayarında fiyatıda uygun 89 yazmışlar heralde duruyorsa sorarız

Valla 150 bin verdikten sonra case farmall 105 c alırdım o paraya

Selamün aleyküm muzaffer abi 90lıklar güzel diyolar almışken crd deutz mt derim ama fiyatlar malum 150bin 90 bg yerli traktör o fiyatlara ve aşağısınada ikinci el temiz Avrupa makina alınabilir kanaatindeyim Konya servisinde 2015 olması lazım 200 saatte 90 lüx var sıfır ayarında fiyatıda uygun 89 yazmışlar heralde duruyorsa sorarız
Aleykum selam muhammed kardeşim. Birden karar verdik birazda mecburiyet vardı dediğim gibi. Ama daha kesin bişey yok bakalım...

New hollanda cep telefonundan baktım fiyatların üstüne tıklanmıyor. 90 hp yerliye 150 bin çok para. Her yerde servisi yok yedek parçaya ulaşamıyoruz. Eski 80 likde çok çektik servis yüzünden. hala elimizde yine aynı hataya düşmek istemiyorum.vaz geçecem heralde.

Forumda paylasim yaptim deutz agrofarm 420 135000 lira gayet makul ve deutz kalitesi

Şu an avrupaları araştırmadım ama daha önce yıllarda gönlüm zetordan yanaydı şimdi servisi falan da yok. Tahir kardeşim beni biraz zetordan vaz geçirdi yedek parça servis falan. Bakalı im dün sadece bayii ile görüştük ama zam geldi dedi 90 lık olmuş 138 den 150 zaten öyle olursa imkanı yok

138 bin hatta 150 bin bu traktör için çok uç rakamlar geçen yıl 8. Ayda Landini 5h-100 aldım 90 lık erkunt la aynı beygir fakat donanım be kalite olarak çok daha yüksek seviyede powershuttleli 36 vites hidrolik kontrol elektronik yani Hemen hemen her şey var traktör de hemde sizin dediğiniz bu fiyatlardan çok çok daha uyguna aldım.erkunt kudret 100 leri çok iyi tanıyorum bizim köyde 3 4 yıl kullandılar baktılar olmuyor benden Landini yi görüp Landini aldılar.Türk firmalarını bir türlü anlamıyorum hadi Avrupa traktör e dolar dan Euro dan dolayı zam kaçınılmaz onlar neye göre bu kadar zam yapıyor lar bir türlü anlayamıyorum sonrada milliyetçilik yapmamızı yerli traktör almamızı istiyorlar...

90 lik motora 150 verilir mi ya sanki avrupa oldu başıma

New hollanda cep telefonundan baktım fiyatların üstüne tıklanmıyor. 90 hp yerliye 150 bin çok para. Her yerde servisi yok yedek parçaya ulaşamıyoruz. Eski 80 likde çok çektik servis yüzünden. hala elimizde yine aynı hataya düşmek istemiyorum.vaz geçecem heralde.

Casenin sitesine bak abi.New Holland ın sadece T5 serisi var Casede seçenek daha fazla Farmall C var Farmall U var bir de Farmall U Pro serisi var. Sitede Farmall 115C serisi kullanıcıları var su an fiyatlar ne durumda bilmiyorum ama alanlar uygun fiyata aldılar. Traktör özellik bakımından tatmin edici motoru ufak vites seçeneği fazla kabin tasarımı uygun. Elektronik Hi-Lo ve CRD motora sahip. Sadece ön-arka dingil arası mesafe biraz kısa. Öne ek ağırlık ekleyerek veya ağırlık mesnedini uzatarak sorun giderilebilir. Eğer serivisten memnun değilseniz Farmall C serisini öneririm. Bizim köyden biri Kudret 105E+ aldı. Motorun çekişinden memnun değildi zaten birkaç ay kullandıktan sonra kaza yaptı traktör bölündüğü için kasko parasını iade etti. O da yerine Kıymet 90 MT aldı o da geldikten hemen sonra vitesleri kitledi. Bayi götürdü yerine Kudret 105E+ MT verdi şuan memnun galiba. Motor arızaları yüzünden yazın bütün tarla işlerini bayinin geçici olarak verdiği MF 165 e yaptırmak zorunda kaldı :) Yani servis sorunu varsa yerlilere bulaşmak pek iyi olmuyor...

Casenin sitesine bak abi.New Holland ın sadece T5 serisi var Casede seçenek daha fazla Farmall C var Farmall U var bir de Farmall U Pro serisi var. Sitede Farmall 115C serisi kullanıcıları var su an fiyatlar ne durumda bilmiyorum ama alanlar uygun fiyata aldılar. Traktör özellik bakımından tatmin edici motoru ufak vites seçeneği fazla kabin tasarımı uygun. Elektronik Hi-Lo ve CRD motora sahip. Sadece ön-arka dingil arası mesafe biraz kısa. Öne ek ağırlık ekleyerek veya ağırlık mesnedini uzatarak sorun giderilebilir. Eğer serivisten memnun değilseniz Farmall C serisini öneririm. Bizim köyden biri Kudret 105E+ aldı. Motorun çekişinden memnun değildi zaten birkaç ay kullandıktan sonra kaza yaptı traktör bölündüğü için kasko parasını iade etti. O da yerine Kıymet 90 MT aldı o da geldikten hemen sonra vitesleri kitledi. Bayi götürdü yerine Kudret 105E+ MT verdi şuan memnun galiba. Motor arızaları yüzünden yazın bütün tarla işlerini bayinin geçici olarak verdiği MF 165 e yaptırmak zorunda kaldı :) Yani servis sorunu varsa yerlilere bulaşmak pek iyi olmuyor...

Herif erkuntun bütün serilerini kullanacak galiba... 😀😀😀

Bizim iş bu yılda yatacak galiba durup dururken 150 bin artı banka faizine girmeye gerek yok galiba.

Herif erkuntun bütün serilerini kullanacak galiba...

Bizim iş bu yılda yatacak galiba durup dururken 150 bin artı banka faizine girmeye gerek yok galiba.

Valla abi en son yine 105E+ a döndü şuan memnun diye biliyorum inşallah bundan memnun kalır :) Fiyatlar çok yüksek abi yine en mantıklısı temiz ikinci eller...

Valla abi en son yine 105E+ a döndü şuan memnun diye biliyorum inşallah bundan memnun kalır :) Fiyatlar çok yüksek abi yine en mantıklısı temiz ikinci eller...
Vallaha 90 hp ye 150 bin adamı mezara sokar... ben zaten vaz geçtim biraz nakite ihtiyacım vardı o yüzden bakim araştırım dedim. Durup dururken 5 yıl borç ödeyemem. Hele erkunta 150 verdiğimi duysalar beni köyden kovarlar.😀😀😀