Zetor vs Class / Rampa Yarışı

Tamam zetor iyi güzel fakat servis yok parça yok hiç bir şey yok sadece kuru bir düşler ötesi çekim gücü var.
Bizim burda birinde 85 lik eski kasa vardı adam yakıtından çok şikayetçiydi yalnız çekim gücüne diyecek yoktu. Birkaç arıza verdi parça sıkıntısı çekince new holland t5050 ile takas yaptı kurtuldu.
Servis ve güvenirlik olursa neden alınmasın.

Insallah montaj fabrikasinin temelleri atilacak ve bu sorunlara son verilecek

Neden bazı traktörler çiftde felan oldukça iyiken rampacılığı kotu oluyor anlamıyorum ?
Şanzıman farkından bence agir devirli şanzımanlar pulluk gibi yada ormanda kütük cekme gibi agir işlerde iyi performans verirken yol ve kazayagi performansı kötü oluyor ama hızlı devirli sanzıman da tam aksine römork cekimi ve kazayagı ırmık işlerinde cengaver olup pulluk işinde patinaja felan düsüp cekiş azalıyor şahsi düsünc bu

Zetor orta cekiye claas normal cekiye takmış rampa performansında claasın patinaj cektigi görünüyor zetor yine gecerdi ama bukadar cok fark atamazdı claasa eger cekiye dikkat edilseydi

Sen böyle soyleyince tekrar seyrettim videoyu evet zetorun ceki yere paralel duz sekilde claas biraz asagida ama 10cmde gecmez gibi.yalniz claas maksimum 177 hp zetor 164 bunuda hesaba katmak lzm.zaten kalkista belli oluyor motorun performansi

Sen böyle soyleyince tekrar seyrettim videoyu evet zetorun ceki yere paralel duz sekilde claas biraz asagida ama 10cmde gecmez gibi.yalniz claas maksimum 177 hp zetor 164 bunuda hesaba katmak lzm.zaten kalkista belli oluyor motorun performansi
Dedigim gibi zetor yine galip gelir ama bukadar fark olmazdı cünkü rampa basina basabas geliyorlar rampada claas kaçırıyor zetor arkaya yaslanıp cikiyor

• Beğen
Tepkiler: arapörenli
Neden bazı traktörler çiftde felan oldukça iyiken rampacılığı kotu oluyor anlamıyorum ?

Fatih kardesimde aciklamis.Benim motor yolda hizli tla serisini geciyor oyle düşün.4300 4400 kg arasinda birde agirligi var turbo fln zaten yok.Tekerler desen 110 beygirlik motor tekeri gibi.gelde bund bayirda performans bekli.ayrica torku 256 ama tarla islerinde fena degil.hizi 30 35 km orjinal olsa ceki farkli olabilir bayirdA

Tork ve tork yedekleri az geliyor.Taksi ve arazi araçları gibi düşün.
150 tork 100 hp araç asfalt yolda iyidir.300 tork 100 hp arzide iyidir.Tok hızlanır ve yavaşlar. Taksiyle topraklı kumlu zeminde hareket etmek zordur.Arazi aracında tork fazla olduğundan rahat gider.

Dedigim gibi zetor yine galip gelir ama bukadar fark olmazdı cünkü rampa basina basabas geliyorlar rampada claas kaçırıyor zetor arkaya yaslanıp cikiyor

İdeal çeki için araba bağlantısının yere paralel olması gerekir.Kalkış performansında motorların başlangıç torklarının etkisi vardır.Başlangıç torku çok fazla olursa motor patinaja kalır.Yüke göre 1000 1500 devir arası uygun bir devir seçilip patinaja kalmadan motor kaldırılır.Çamur zeminde ve kuru zeminde farklı kalkış yapmak gerekir.

• Beğen
Tepkiler: fatihcastle