Simental kirmasi inegi fiyat olarak ne eder?

S.a simental melezi hayvan ne eder sizce .buzagilamasina 10 gün var .dogacak buzak aşidan
d134150e283e200c9906223dc40de967.jpg

Bırak bunu doğumuna 10 gün kalmış bir ineğe 5700 veren fırsatçılara söyleyeceğin tek cevap " içeride bir tanede ölmüş eşek var, onuda istermisin" demek var.
Firsatci olduklarini biliyorum ama benden almazsa o fiyata baskasindan illaki aliyor.millet paraya sıkısinca bi telefon ediyo bu firsatcilarda keş para oldugu icin tenezzur etmiyorlar musterilere.yakin yerlerdede pazar olmayinca kimisi 4 bine kimisi 5 6 bine buzagili inek veriyor.

Orasi neresi oluyo hocam.valla karadeniz bolgesi baya fiyatlar dusuk.kastamonu taraflari haric
Ç.kale.. sadece bu resimle fiyat verilmez fakat buralarda simmental düveler 9-10-11 bin istiyolar. Hele ki ilk veya ikinci buzağısında sağlıklı bir hayvan dudak ucuklatan rakamlara satılabiliyor. Biz bir inek sormuştuk 13000 dediler.. melezleri de iyi para edyo.. alaca düveler bile 7-8-9 bin

Ç.kale.. sadece bu resimle fiyat verilmez fakat buralarda simmental düveler 9-10-11 bin istiyolar. Hele ki ilk veya ikinci buzağısında sağlıklı bir hayvan dudak ucuklatan rakamlara satılabiliyor. Biz bir inek sormuştuk 13000 dediler.. melezleri de iyi para edyo.. alaca düveler bile 7-8-9 bin
Vallahi dedigin fiyatlara burda hayvan yok.orijinal simental inekler buralarda adamina gore 8 9 bin liraya buzagiyla beraber alinir.hatta satan adam israr eder 8 bine al diye

Ben Kastamonu luyum aynı sıkıntı bizdede var tüccarlar pıyasayı yedi bitirdi. Fiyat konusuna gelince damızlık simental düveler 10 bin lira yani ona göre fiyat biçin ineği Doğumdan sonra kestirsen zaten tüccarın verdiği parayı alırsın buzağı sana kalır.

• Beğen
Tepkiler: ZIGANA

Ben Kastamonu luyum aynı sıkıntı bizdede var tüccarlar pıyasayı yedi bitirdi. Fiyat konusuna gelince damızlık simental düveler 10 bin lira yani ona göre fiyat biçin ineği Doğumdan sonra kestirsen zaten tüccarın verdiği parayı alırsın buzağı sana kalır.
Valla hocam bizdeki mallar kirma oldugu icin fiyati kafalarina gore belirliyolar.ama bi ata sözü vardir hani satan olmayinca ................:) o yuzden ben satmam onlarda almaz

• Beğen
Tepkiler: redbaron