135 veya 148 kepçe olur mu?

merhaba arkadaşlar.tavuk çiftliği temizlemek için uygun bir traktör arıyoruz.kepçe taktıracaz.135 veya 148 uygun mudur?kronik sorunları falan varmıdır kullanan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.

merhaba arkadaşlar.tavuk çiftliği temizlemek için uygun bir traktör arıyoruz.kepçe taktıracaz.135 veya 148 uygun mudur?kronik sorunları falan varmıdır kullanan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Kronik değilse akut sorunları var çok bakım ister ihtiyarda biraz ondan [emoji6]. Şaka kardeş. Kubota orjin kepçeli al modelli kullan minilerden 4 wd

Kronik değilse akut sorunları var çok bakım ister ihtiyarda biraz ondan [emoji6]. Şaka kardeş. Kubota orjin kepçeli al modelli kullan minilerden 4 wd

kardeşim zaten kubota l3200 var bende şuan kepçeli ama onu satacagım.ls ultra 65 düşünüyorum.alacağım ls ye kepçe yaptırsam 16-17 bin tl bende onla ugrasacagıma ucuz yollu bi traktör daha alırım diye düsünüyorum sadece tavuk çiftliğini temizlemek için.iş yapar mı tek ceker traktörde kepçe ve bu modellere nasıl olur onu düsünüyorum

Bizde iki tane 135 var biri 79 diğeri 69 ayrıca bu sezon kullandığımız var oda 76 idi. Yakıtları az işinize gmre cekişleri iyidir. Frenleri az tutar hidrolik kollar sürekli salma yapar. Sürati iyidir. Debrejr basılı iken arka kollar kalkmaz aklıma gelenler bunlar. Sormak istediginiz başka bisey varsa buradan yardımcı olabilirim [emoji18]

Bizde iki tane 135 var biri 79 diğeri 69 ayrıca bu sezon kullandığımız var oda 76 idi. Yakıtları az işinize gmre cekişleri iyidir. Frenleri az tutar hidrolik kollar sürekli salma yapar. Sürati iyidir. Debrejr basılı iken arka kollar kalkmaz aklıma gelenler bunlar. Sormak istediginiz başka bisey varsa buradan yardımcı olabilirim [emoji18]

kardeş cok sagolasın.kepçeyle iş yapar mı sence ve sorun cıkartır mı biraz modellisini alsak bir de ingiliz ispanyol falan diyorlar ben pek anlamam traktör işinden hangisini tavsiye edersin?

kardeş cok sagolasın.kepçeyle iş yapar mı sence ve sorun cıkartır mı biraz modellisini alsak bir de ingiliz ispanyol falan diyorlar ben pek anlamam traktör işinden hangisini tavsiye edersin?
Ne demek kardeşim her zaman. öncelikle enim bulunduğum yerde 135 çok fazladır ve hemen hemen her modelinden bulunur. Yani insanlar ingilizmiş ispanyolmus pek bakmaz. Mesela bunlardan hiç biri 08 deği ama maşallahları var her işi görüyorlar. Ancak 08 ingilizlerin çekişinin fazla olduğunu söyleyenler var. o da traktörün temizliğine göre size fazladan 1-2 milyar demek bence değer mi değmez. çünkü gördüğünüz gibi 135 aynı 135 :)
Ayrıca siz ön kepçe mi düşünüyorsunuz yoksa arka kepçe mi?
Size nacizane tavsiyem kepçe imalatı yapan firmalarla görüşmeniz nette 1-2 tane önden kepçeli 135 var ayrıca 240 takılan kepçe 135 e de takılır ama siz yinede üretici firmalara danışın. Model tavsiyem ise kesinlikle temizini bulun temiz olsun biraz modelsiz olsun. ayrıca 78 e kadar parçalı dingildir 78 den sonra düz dingildir. düz dingil alın derim ben. bizdekilerin en ciğerlisi 79 model olan bulabiliyorsanız temizini ve yıpranmamışını hiç kaçırmayın derim :) 21062013254_1.jpg11092013437.jpgDSCF3717.JPG Rengi canlı olan 79 soluk olan 69 :) Eğer başka sorunuz yada foto isterseniz memnuniyetle yardımcı olurum :)

Ne demek kardeşim her zaman. öncelikle enim bulunduğum yerde 135 çok fazladır ve hemen hemen her modelinden bulunur. Yani insanlar ingilizmiş ispanyolmus pek bakmaz. Mesela bunlardan hiç biri 08 deği ama maşallahları var her işi görüyorlar. Ancak 08 ingilizlerin çekişinin fazla olduğunu söyleyenler var. o da traktörün temizliğine göre size fazladan 1-2 milyar demek bence değer mi değmez. çünkü gördüğünüz gibi 135 aynı 135 :)
Size nacizane tavsiyem kepçe imalatı yapan firmalarla görüşmeniz nette 1-2 tane önden kepçeli 135 var ayrıca 240 takılan kepçe 135 e de takılır ama siz yinede üretici firmalara danışın. Model tavsiyem ise kesinlikle temizini bulun temiz olsun biraz modelsiz olsun. ayrıca 78 e kadar parçalı dingildir 78 den sonra düz dingildir. düz dingil alın derim ben. bizdekilerin en ciğerlisi 79 model olan bulabiliyorsanız temizini ve yıpranmamışını hiç kaçırmayın derim :)Ekli dosyayı görüntüle 16864Ekli dosyayı görüntüle 16865Ekli dosyayı görüntüle 16866 Rengi canlı olan 79 soluk olan 69 :) Eğer başka sorunuz yada foto isterseniz memnuniyetle yardımcı olurum :)

ön kepçe takmayı düşünüyorum .bu parcalı dingil nasıl oluyor

Size nacizane tavsiyem kepçe imalatı yapan firmalarla görüşmeniz nette 1-2 tane önden kepçeli 135 var ayrıca 240 takılan kepçe 135 e de takılır ama siz yinede üretici firmalara danışın. Model tavsiyem ise kesinlikle temizini bulun temiz olsun biraz modelsiz olsun. ayrıca 78 e kadar parçalı dingildir 78 den sonra düz dingildir. düz dingil alın derim ben. bizdekilerin en ciğerlisi 79 model olan bulabiliyorsanız temizini ve yıpranmamışını hiç kaçırmayın derim :)Ekli dosyayı görüntüle 16864Ekli dosyayı görüntüle 16865Ekli dosyayı görüntüle 16866 Rengi canlı olan 79 soluk olan 69 :) Eğer başka sorunuz yada foto isterseniz memnuniyetle yardımcı olurum :)

ön kepçe takmayı düşünüyorum .bu parcalı düz dingil nasıl oluyor

Yaptim oldu dersin ama olmaz..

abi konuyu görüp cevap vermene sevindim çünkü kepçe konusunda tecrübeli oldugunu biliyorum.Yukarıda da dediğim gibi bende kubota var kepçeli 32bg tavuk çiftliğini temizliyorum.Yakın zamanda büyükbaş isine başlayacaz bu yüzden traktörü büyütmek istiyorum 65-70 bg gibi birşey alacagız.yeni alacagıma kepçe yaptırsam en az 16-17 bin tl bu yüzden mf 148 falan alsam kepçe taktırsam zaaten 15 bin civarına mal edebilirim diye düşünüyorum.Sadece tavuk çiftliğini temizlemek için bir de ileride belki rulo balya falan tasırım diye düşünüyorum.Sence bu işi görmez mi.

Kepce olayi gercekten farkli.. mesela vasat hatta kötu bi motorla romork da cekersin pulluk da..

Lakin vasat bi motor imkani yok kepcede tad vermez..

Olmaz mi olur ama tadsiz tuzsuz hastane yemegi gibi bisey olur.. buyuk ihtimalde pisman olunur derim..

• Beğen
Tepkiler: muk67