Bag-kur'lu Olmamak

serkan1550
bu konuda dikkatli olmanı tavsiye ederim malulen emeklilikte durum biraz farklı diye aklımda kalmış . bir uzmana danısma lısın benim bildigim şöyleydi malulen emekli birisi ve yurt dısı borclanması yaparak emekli olan birisi 1 gun bile çalışsa maası kesiliyor diye okumuştum. okudugum kesin ancak yazan dogrumu yazdı onu bilmiyorum riske atmasanız daha iyi bence .

Sorayım ben biraz araştırdım herhangi bir sıkıntı olmuyor emekli oldugun için benim sıkıntım bir yil kadar hala memur olarak görünüyorum ben iki ay sonra hayvan alıp beslemeye başlayacağım destek gibi birşey almayacağım

selamın aleyküm,
foruma yeni üye oldum genişce bir arazi almak üzereyim aklımdaki birkaç sorudan biri de buydu
mesajlardan anladığım kadarıyla hayvancılık için bağkur ödemek şart ben bağkur ödemek istemiyorum ilk etapta(maddiyat malum.)
araziyi işçi emeklisi anne yada babanın üstüne alsam bu defa da teşviklerde yaş haddine takılıp teşvik alamam gibime geliyor.değerli yorumlarınızı bekliyorum.
(dip not: arazide hayvancılık da tarımda olacak.dolayısı ile hem hayvancılık hem tarim için verilen hibeler-sıfır faizli krediler-yada dusuk faizli krediler için sordum sorumu.)
saygılar,

• Beğen
Tepkiler: serkan1530