Td90d kaclı pulluk ceker 4lu 14 numara olurmu toprak tipi sert toprak hangi marka iyi

0873b5c567f2a2bdad4eec84c7915cc4.jpg

• Beğen
Tepkiler: Aygun yunus. ..
4 lü 14 numara denedik çekiyor ama 5 li 12 kadar rahat gitmiyor.5 li 12 de daha rahat gidiyor hem yakıtta azalmış oluyor.Pulluk markaları farklı belki ondan dolayı fark ediyor olabilir.
4 lü 14 turan
5 li 12 ünlü

Pulluk alacaksan marka olarak alpler olacak ben kendim newholland tt 55 b de alpler 12 numara 3 lü kullanıyorum bir ara 4lü 10 nulara ünlü aldım 3 lü alpler kadar yer götürmedi sattım alpler in boğazı çok geniş bir pulluk çok rahat edersin

alpler 4 lü 13 lük bulabilirsen o da çok güzel kullanandan gördüm 85 lik tümosan çekiyordu haberi bile olmuyor ama fazla tezek çıkarmıyor derinlikde çok iyi. ama 4 lü 14 lüğü rahat çeker topraklarınız karayer ise sadece fazla tezek çıkabilir toprak tavlı değilse.

Hocam bizim için önemli olan verim.
Çoğu çiftçimiz büyük inç pulluk tercih ediyor ama önemli olan sana mali açıdan verimi. Örneğin 14 lü pulluk alsan toprak sert demişsin iki en geç üç yılda bir pulluk başı yiyecek 1 cm yese dört santim boş gezer. Ama on ikili pulluk olsa senin motorun arkasını tam kapatmasa bile pulluk başları bitene kadar kullan sorun yaratmaz. Hem toprak verimin artar hemde maliyet düşer. Şimdiden hayırlı olsun hocam.

Pulluklarda 3 tip kulak yapısı var.Dik(kumsal,kayran), yarı bükük(killi,tınlı,tavlı), tam bükük(yaş,çamur sürüm), Yer sert demiş siniz, tam bükük kulaklı motoru çok tutar.Yarı bükük kulaklı 32 cm aralıklı 4 13" pulluk, çatı yüksekliği motor alt açıklığı ile uygun olmalıdır.Sürüm esnasında hidrolik kollar ve pulluk yere paralel olmalıdır.

Td 90 a 4 lü 12 inç pulluk takıyorduk Traktör kasılıyordu. 5 li 13 numara pulluk taktik 2 nin 2 si ile bana misin demedi. En güzeli deneyerek karar vermek. İki pulluk Da Ünlü deve boynu pulluk idi.
o nasıl iş pulluk büyüdü bi kulak arttı.
motor rahatladı.
mantıklı bir açıklaması varmı bu durumun.
kasma derken kendini sağa doğrumu zorluyor.

• Beğen
Tepkiler: Turk-1