Sulama kooperatifi adeletsiz mi davranıyor ?

Selamın aleyküm
Herkese iyi akşamlar..
Köyümüzde bulunan sulama kooperatifine 2 adet üyeliğimiz var. Kooperatifinde sulama sahası küçük o yüzden saha dışında su veriyor saha içinde arazisi olanlar tarlasının hepsini sulayabiliyor ama saha dışında kalanları kuyunun suyu yetecek kadar kısıyor. Yanlız söyle bi durum var diyelim ki 1 numaralı kuyunun saha dışında 200 dekar arazi var su problemi olmaması için bunu 150 dekara düşürmesi gerekiyor. Bizim kooperatif şöyle bi yol izledi 20 dekar arazisi olan adamda 20 dekar ekiyor 50 dekar olan da 20 dekar ekiyor bence bu haksızlık benim orda arazimin çok olması şuc mu :):) ??
Burda ortaklara yüzdelik olarak kısıtlama yapması gerekmez mi ???
Misal 150 dekara indirmek için %25 uygulama yapması gerekmez mi 20 dekar olana 15 dekar, 50 dekar olana 37.5 dekar vermesi gerekmez mi ????
Görüşlerinize şimdiden saygı duyuyor, teşekkür ediyorum

Bizim sulama kooperatifinde öyle değil ve çok haksızlık bencede. Dsi kuyuları eskisi gibi kaldırmıyor. Ayrıca kuru sulamada oluyor bizde. Herkes çeltik ekmek istiyor. 15-20 sene ekilen yerler vardı. Ottan kurtaramıyorduk yerleri. Çeltik için Saha belirlenir kimin o saha da kaç dönüm yeri varsa o kadar eker. 2-3 sene süre de diğer sahaya geçilir. O saha başlar ekmeye. Dönüm adedi de dikkate asla alınmaz. Zaten mantıklı değil neye göre belirledi. Bence bir terslik var o işte. Kuru sulama için ise saha gözetme asla yok.

Saat ilerlediği için okuduğumu farklı anlamışım. Fakat saha dışı 200 demişsin. Mesala 500 total saha var kuyuda. Saha içi 100 diyelim. Geriye kalan 400 ü de ikiye bölmeli. Yani 100 saha içi 200 saha dışı. 300 dönüm zaten su her türlü veriyor. Böl abi sahayı ikiye 250 şer olarak ayarla. Belirli yıllara göre ayar yap. İyi o zaman ben üyeyim kiralayayım o sahadan senin ekemediğin yeri ben ekeyim. Bende üyeyim sonuçta.