Havalı mibzerimiz hayırlı olsun

Teşekkürler.Allah hepimize versin.Çukurovada taban arazilerde bu verimi rahatlıkla alırsınız.Davar yatan yerimiz vardı geçen yıllarda çok fazla ot yapmıştı.Çapa da yapamadık ama yine aynı verimi aldık o kadar ota rağmen.Bunu davarın gübresine bağlıyoruz:)Bence en azından 70 25 deneyebilirsiniz.Google a sunflower plant population diye sorduğumuzda dekara biraz fazla tohum atmanın verimi arttırdığı görülebilir.
Allah hayirlisini versin herşeyin. Toprak yapısı, hayvan gübresi ve senenin gidişatı etkenler. Bizde makine yok ama makinesi olanlar dememişler en ideal ölçü buymuş sanırım. Biz başkasına ektiriyoruz.
Bu arada batuhan a ayıp oldu irtem havalı mibzer konusunu biraz dağıtmış olduk.

debada61a3bd50a7acc9a7d08d0534ae.jpg

Özellikle ben plastik istedim

hayırlı olsun. Makinanız x şase , elle kaydırmalı model mi.? Bizde almayı düşünüyoruz.

Öncelikle mibzeriniz hayırlı olsun. Bizde gaspardo havalı mibzer aldık 4 lü. Dün deneme ekimi yaptık. 70ara 20 cm sıra üzeri ektik. Dekara 675 g ektik. Gübre randıman lı olmadı bizim hatamız. Normalde 15 kg atacaktım ama gözün biri tam açık kalmış bakalım nasıl olacak. Geçen yıl bu tarladan susuz 300 kg üzeri verim almıştık. Bu arada köten diye pulluk tapan diye sürgü yü kast ederiz biz. Adanaca :)