Meraklılarına Erkunt Tanıtımı

Claas da 10-15 yıldır traktör üretiyor ama adamlar ismine yakışır traktör yapıyolar.70e+ 100.000 olmuş o paraya o motor alınır mı hiç?
Ağa class markası avrupai bir marka
Yani elinden tutan markalar var deutz gibi ve avrupalı markalar
Erkunt ise kendi başına büyümeye çalışıyor evet bazı çiftçilere göre lüks, bazılarına göre boş bir traktör gelebilir.
Ama önemli olan eksikliklerini söyleyip yabancı markaların kat ve kat üstü bir traktör üretmek. Ben de hatası yok demiyorum ama lütfen kötüleme yoluna gitmeyelim almaya bilirsiniz bu sizin tercihiniz. Bende diyorumki yabancı markalara 5de5 kazandıracağınıza yerli alın 5de1 kazandırın

Bana kalırsa avrupadan da sıfır alınmaz ama şu varki yerlide ikinci ele düşerse fiyatlar acayyip aşağı çekiliyor.avrupda fiyatlar çok kırılmıyor .. çünki claasları araşyırdım biraz ikinci elleri 110 hp leri falan bizim sıfırlar kadar hala fiyatları..

Avrupa traktörlerde claas çok güzel ama ikinci elde kaybettiriyor axosların ikinci elleri gayet uygun.MC cormick landini ler felanda öyle.Avrupada 5400 serisi en az kaybettiriyor.

• Beğen
Tepkiler: 'Ahmet ARSLAN'
Ağa class markası avrupai bir marka
Yani elinden tutan markalar var deutz gibi ve avrupalı markalar
Erkunt ise kendi başına büyümeye çalışıyor evet bazı çiftçilere göre lüks, bazılarına göre boş bir traktör gelebilir.
Ama önemli olan eksikliklerini söyleyip yabancı markaların kat ve kat üstü bir traktör üretmek. Ben de hatası yok demiyorum ama lütfen kötüleme yoluna gitmeyelim almaya bilirsiniz bu sizin tercihiniz. Bende diyorumki yabancı markalara 5de5 kazandıracağınıza yerli alın 5de1 kazandırın

Bizim yerlileri düşündüğümüz kadar yerli markalar biz çiftçileri düşündüğünü zannetmiyorum.140 bin olan kudret 100 lerin 1000 saat civarları 80.90 bin arası.Bu erkunta göre değil diğer nh vs markalara göre de böyle.Şahsen td 100 alacağıma TL100A alırım hem alırken param cebimde kalır.Hemde servise vereceğim para.

yok çorumlu biri aldı diye haber çıktı ama neyin nesiydi hiç bilmiyorum.Sonra sakarya bayisi has otomotivde beliriverdi.Sonrada çiftçinin biri aldı.
İlk önce bir heves fiyatı neyi sormadan reklamıdı falan derken almıştır sonra 170 duyunca arka pkanda vaz geçmiştir bence... çünki 2016 da öyşe bir traktör bir daha yapılmadı. Zeynep erkunt her yıl böylesi etkinlikler yapacaktı elşnde patladı...

Valla traktör alacakların kafası Çok karışık.yerli de kalite az.ithal fiyat
Benim aslında traktöre hiç ihtiyacım yok. Hatta ekipmanı komple satsamda olur. Ama babamlar hala direniyorlar. Çünki çifçinin ürünü para etmiyor. Şimdi değişmesem biraz nakit kalırsa onlara bir tane araba alacam ama 5 yıl boyunca traktör borcu ödeyeceğiz ister sofır ister ikinci el fark etmiyor. Yediğün faizle zaten ikinci el de olsa sıfırn fiyatına yaklaşıyorö bankaların traktör kredisi olmasa bu kadar bayii de göremezsin fabrikalar da bu kadar arge çalışması yapmaz bu kadar da fiyat artmaz. Her kapıda traktör görmek ne mümkün. 90 lı yıllarda dedemle 135 liği ortak kullanırdık o bile yeterdi her yıl aks kessede her nadasda hararet yapsada frenleri tutmasada baskı sıyırıp sürekli rektefe istesede yetiyordu... banka borcu falan kimse bilmiyordu 4x 4 traktör sameler ilçeye yeni yeni geliyordu 98 li yıllarda ağzımız ayrık bakıyorduk. Şimdi beğenmiyoz hangisi daha iyi diye . Bu kezde hangisi sağlam hangisi az yakıyor.. işin kısacası çiftçilik zor iş sabır emek her biley istiyor en başta da hasta da olsan o gün inekleri sağacan tarlaları ekip biçecen sulayacan.. ölene kadar sağlıklı olacan. Allah yardımcımız olsun...
Yıllarca köyden vaz geçmeyen dedem .. anneannem rahatsızlanıp yoğun bakıma alınınca her şeyi bıraktı gitti.. en başta mal mülk için insanlar kardeş katili düşmanı oluyor ya ölüm döşeğine düşünce malın fayda vermediği anlaşılıyor. İbret almak lazım.

Bu traktörun özel üretim serisi vardı bitane yaptilardi Çorum'da birine satılmış kimde o bilen var mı

O çorumlu biziz :)
Çekilişten çıktı diye gittik 170 bin tl para istediler bizde almadık.
Aynı paraya 5450 aldık şimdi kafam rahat.Bizde 80.4 erkuntta var şimdi erkunta binesimiz gelmiyor ki 170 binlik erkuntunda bizim 80 linkten pek farklı olacağını sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: sabri26
O çorumlu biziz :)
Çekilişten çıktı diye gittik 170 bin tl para istediler bizde almadık.
Aynı paraya 5450 aldık şimdi kafam rahat.Bizde 80.4 erkuntta var şimdi erkunta binesimiz gelmiyor ki 170 binlik erkuntunda bizim 80 linkten pek farklı olacağını sanmıyorum.
Tahminimde yanılmamışım fiyatı duyunca almamışlardır demiştim. Zeynep erkunt her yıl böyle etkinlikler yapacağız demişti avf edersiniz elinde patladı öyle etkinlikler. Malesefki yerlinin normal fiyatından az fazlasını istersen avrupa alınıyor. Öyle oluncada milliyetcilik falan hikaye insanlar işine gelene bakar. O kadar milliyetcilik var ise.şirketler biz gariban Türk halkını düşünsün. Onlar Türk değilmi yoksaa!!!!! Düşünmüyorlar...

Tahminimde yanılmamışım fiyatı duyunca almamışlardır demiştim. Zeynep erkunt her yıl böyle etkinlikler yapacağız demişti avf edersiniz elinde patladı öyle etkinlikler. Malesefki yerlinin normal fiyatından az fazlasını istersen avrupa alınıyor. Öyle oluncada milliyetcilik falan hikaye insanlar işine gelene bakar. O kadar milliyetcilik var ise.şirketler biz gariban Türk halkını düşünsün. Onlar Türk değilmi yoksaa!!!!! Düşünmüyorlar...

Dediğim gibi biz tercihi avrupadan yana kullandık kararımızdan çokta memnunuz.
Yerli üreticiler ithal traktörleri inceleyip öyle fiyat verseler keşke..

• Beğen
Tepkiler: sabri26
Yinede yerlide alınacak tek traktör bence erkunt.4 silindr 110 hp 3.4 motor en çok bu özelliği birde ağır olması hoşuma gidiyor. Yine alacak olursam erkunt olur. 2nci elleri çok uygun. Sıfırlaruna yanaşılmazda . 2 aydır araştırıyorum avrupalar pahalı ikinci elide pahalı 102 hp arıon 410 220 bin tl derinden bir ohaaaaa çektim. yerlilerde en çok özellikli erkunt.. tek eksiği keşke direksiyon olsa ama bizim servetin direksiyonunda hiç problem olmadı yeni serileri yapıyorsa bilelemem ama şu para bağımlısı çiftçileri kandıran servislere bir çözüm bulsa güzel olacak başkada şikayetim yok... servise çmzüm buldun yeter. Onlara verdiğim paralar aaaahhh ah..
Arıon 410 dediğin seri yarı kademesiz şanzımana sahip joystick ile kullanılıyor bırakta olsun o kadar.

• Beğen
Tepkiler: şerefli1