Buzagi

Buzağıların süt içmmesi durumlarında süte ikame olarak Effydral Tablet kullanabilirsiniz. effydral-tablets.jpg
1lt ılık suya (33- 37 derece, fazla sıcak da iyi olmaz) 1 tablet effydral atıp iyice çözülmesini bekleyip buzağıya içiriyoruz. Bu uygulama eğer içerse 2lt olarak da yapılabilir sıkıntı yok.
Sütü beğenip içmeyen buzağının Effydrali çok iştahlı bir şekilde içtiğini sizde göreceksiniz sabah akşam 2 gün boyunca bu şekilde verin sonra sütle devam edin.
Tabi bu uygulamanın süresini sizlerde hayvanın neşesine göre uzatıp kısaltabilirsiniz.
Şişlik konusuna gelince muhtemelen ya doğumda zedelendi ya da diğer hayvanlar tarafından ezildi başka bir şey akla gelmiyor soğuk uygulayın geçer muhtemelen.
Geçmiş olsun.

Kullanilsa iyi olur ama ben kullanmiyorum
Annesinin dogru bakilmasi dogru beslemesi kuru donem beslemesine dikkat edilmesi buzagiyi saglikli yapar ve hastaliklara direncli olmasini sağlar
Dogada yasayan yabani hayvanlari dusunelim doguruyor dogada ve cogu zaman saglikli ve hersey yolunda gidiyor
Tabi biz bu isi para kazanmak icin yapıyoruz en dogru yolu yontemi bulabilirsek kazaniriz
Çok teşekkür ederim ismail bey. Söylediğiniz hususlara dikkat etmeye çalışağım buzağı ölümleri olunca konu insan daha fazla üzülüo:( İlk doğumunu ineklerde bu husus daha fazla oluyor onu da anlamış değilim

Buzağıların süt içmmesi durumlarında süte ikame olarak Effydral Tablet kullanabilirsiniz.Ekli dosyayı görüntüle 17070
1lt ılık suya (33- 37 derece, fazla sıcak da iyi olmaz) 1 tablet effydral atıp iyice çözülmesini bekleyip buzağıya içiriyoruz. Bu uygulama eğer içerse 2lt olarak da yapılabilir sıkıntı yok.
Sütü beğenip içmeyen buzağının Effydrali çok iştahlı bir şekilde içtiğini sizde göreceksiniz sabah akşam 2 gün boyunca bu şekilde verin sonra sütle devam edin.
Tabi bu uygulamanın süresini sizlerde hayvanın neşesine göre uzatıp kısaltabilirsiniz.
Şişlik konusuna gelince muhtemelen ya doğumda zedelendi ya da diğer hayvanlar tarafından ezildi başka bir şey akla gelmiyor soğuk uygulayın geçer muhtemelen.
Geçmiş olsun.

Teşekkürler sevket bey duruma göre tavsiyenizi de dikkate alıp uygulamaya çalışırım :)

arkadaşlar merhaba iki senedir buzağılarım doğar doğmaz tahilara doğuyorlar bunları iki üç kere tedavi etmeme rağmen cevap vermiyorlar . artık kullandığım butalex ten şüphelenmeye başladım. geçen sene 6 bu sene 6 buzağımı kaybettim. butalexi tahlil edebileceğim bir yer var mı

arkadaşlar merhaba iki senedir buzağılarım doğar doğmaz tahilara doğuyorlar bunları iki üç kere tedavi etmeme rağmen cevap vermiyorlar . artık kullandığım butalex ten şüphelenmeye başladım. geçen sene 6 bu sene 6 buzağımı kaybettim. butalexi tahlil edebileceğim bir yer var mı
Burada senin yazdigin tahilera kelimesinin anlamini bilemedim