8073 biloktaki kapak neişe yarar

arkadaşlar styer 8073 aldım hiç kullanmadım önceden yani acemisiyim 1 sorum şu bilok un üstünde eksoz tarafında tahliye borusunun orada 4 ade kazoz kapagına ben zer kapaklar var bukapaklar nedir 1 tanesi cıkmış kapagın oradan suçıkıyordu bunormalmı anor malmı kapagı yerine taktım 2 sorum bumotorun biloktaki suyu nereden alınıyor vana falan yok sarı bir vidavar aldıgım adam radyotörün hortumunu cıkar suyun hepsiboşalırdedi ama biloktasukalırdiye korkuyorum ayazda motoru çatlatmayalım saygılar

• Beğen
Tepkiler: Bozrik
Ynt: 8073 biloktaki kapak neişe yarar

DEDİĞİN KAPAKLAR BÜTÜN MOTORLARDA BULUNUR, MOTORUN SUYU DONMAYA VEYA KAYNAMA ESNASINDA DEDİĞİN KAPAK YERİNDEN ÇIKAR MOTORUN ÇATLAMASINI ENGELLER, YANİ SIKIŞMA ANINDA YERİNDEN ÇIKARAK RAHATLATIR MOTORU.. ESKİMİŞ İSE VEYA ÇÜRÜMÜŞ İSE YENİLERİNİ SERVİSLERDEN VEYA YEDEKPARÇA BAYİLERİNDEN BULABİLİRSİN. YENİSİNİ ALIYORSUN VE YUVASINA, PARÇAYI EYMEDEN ÇAKIYORSUN. BUKADAR. VE EN ÖNEMLİSİ ANTİFİRİZ KOYUYORSUN MOTORA. KIŞINDA YAZINDA GEREKLİDİR ANTİFİRİZ.

gökoğlu link=topic=10528.msg110232#msg110232 date=1229370455' Alıntı:
DEDİĞİN KAPAKLAR BÜTÜN MOTORLARDA BULUNUR, MOTORUN SUYU DONMAYA VEYA KAYNAMA ESNASINDA DEDİĞİN KAPAK YERİNDEN ÇIKAR MOTORUN ÇATLAMASINI ENGELLER, YANİ SIKIŞMA ANINDA YERİNDEN ÇIKARAK RAHATLATIR MOTORU.. ESKİMİŞ İSE VEYA ÇÜRÜMÜŞ İSE YENİLERİNİ SERVİSLERDEN VEYA YEDEKPARÇA BAYİLERİNDEN BULABİLİRSİN. YENİSİNİ ALIYORSUN VE YUVASINA, PARÇAYI EYMEDEN ÇAKIYORSUN. BUKADAR. VE EN ÖNEMLİSİ ANTİFİRİZ KOYUYORSUN MOTORA. KIŞINDA YAZINDA GEREKLİDİR ANTİFİRİZ.
antifiriz in yazın ne faydası war usta

ustalar birşey daha sorayım bu 8073 lere motor a ve şanzumana nekadar yag konuyor birde direksiyon un kres yag basılacak yerini bulamadım acaba motor yagımı konuyor oraya saygılar

motora 8 litre koyuluyor da şanzumana uzun zamandır koymadık unuttum.motorda da yağ çubuğunda ki iki çizgi arasında olacak yağ ordan da anlayabilirsin.direksiyon hidrolik mi hidrolikse ön kaputu açınca traktörün sağ tarafında deponun önünde yağ koyma yeri var ordan koyuluyor.kutu direksiyonsa gres basmak için şeylerin muhakkak olması lazım.yağcılar bilir.

motora hava filitresindeki yağı dewğiştiriceksen 8 buçuk litre motor yağı koyucaksın ama hava filitresindeki yağı değiştirmiyorsan 8 litre şanzuman ve difransiyel yağı aynıdır yani yağlar aynı yerden geçer burayada 90 numara 20 litre al şanzumanın yanındaki yanisol tarafta yağ seviye tapası var seviyeye kadar yağ doldurulacak ama almadan önce motor ustasına yağının eskiliğini baktır niye diyorsan şanzuman ve difransiyel yağı her zaman değiştirilmez.
direksiyona da tms40 yağ koyabilirsin motor yağı olmaz.
ismim serkan emrah yıldırım tanır beni yetkili servislik var ve başak traktörde çalışıyorum
o tapaları arkadaş açıklamış genellik le donma esnasın da tapa atar ve bilok zarar görmez.
antifirizin zararı olmaz yararı olur nerden su koyarsan koy bilok kireç yapar antifiriz kireç yapmayı önler
zararı tabiki vardı nedir
gömlek ve gömlek lastiklerine zarar verir ama istisnadır
yardımcı olduysam ne mutlu.başka soruların varsa sorabilirsin

gökoğlu link=topic=10528.msg110232#msg110232 date=1229370455' Alıntı:
katılıyorum...

bayi servis arkadaşım sana bir soru sorayım styer 8073 ün devir daim kasnagın da 2 ad kayış yeri var biri büyük biri küçük benim kayış şimdi büyük kas nakta takılı açaba küçük kasnaga alsam ısın mayı keser mi küçükte daha hız kı dön mesi lazım say gılar

dostum ısınma derken sanırım harareti kast ediyorsun ben mi yanlış anladım.eğer öyleyse hiç bir yararı olmaz ayrıca kayışı kopartır sürekli. sen kaçlık termostat kullanıyorsun onu bana yazarmısın ve nerdensin yani bolge olarak.