Yonca Yetistiriciligi Hk

Herkese selamlar,

Sivasta 200 donum arazimiz var.Bu araziye yonca ekmeyi dusunuyoruz.Önümüzdeki hafta Sivas'a gidecegiz.Bazi konular hakkinda bilginize ihtiyacim var.Bu işe yeni başlıyoruz.isten az cok anlayan destek olacak biri var yanimizda,fakat edindigimiz ogrendigimiz bilgiler ile sizin tecrubeleriniz ile edindiginiz bilgilerin örtüşmesi adina sizden alacagimiz bilgiler cok onemli.

1) 200 donumluk bir arazi uzerine yapilacak yonca ekiminin bize maliyeti ne olur yaklasik?

2) O bölgede yonca yilda kac kez bicilir ?

3)O bolgede donum basina ortalama kac balya alinir ?

4)Bu ekim isini 500 donume cikarma potansiyelimiz var.Suan yonca piyasasi nasildir?Yetistirilen urunlere talep su donem nasildir?

5)Bir de siz olsaydiniz bu araziyi hangi ürünü ekmek icin kullanirdiniz?

Bu tür sorular ile cok sık karsılasarak bu tarz sorularin artık sizleri sıkmaya basladiginin farkindayim.Simdiden kusuruma bakmayin.Vereceğiniz kıymetli bilgiler için şimdiden teşşekur ederim.

• Beğen
Tepkiler: dogkan0742
Yonca isi pazarlama ve teskilatin yoksa hasat nakliye hambaliye olarak masrafli ve zorludur ii arastir oyle gir bu ise
En fazla 5 bicim yaparsin ilk ekimde 1. Bicimi erken yap yabani ot cikacak mecbur onu pek talep etmezler
dolumen en cok 11 balya verir sana kilo olarak piyasa su an 500 kurus kilosu yoncanin
maliyet eger elektirikli sulama yapacaksan daha dusuk olur

Yonca isi pazarlama ve teskilatin yoksa hasat nakliye hambaliye olarak masrafli ve zorludur ii arastir oyle gir bu ise
En fazla 5 bicim yaparsin ilk ekimde 1. Bicimi erken yap yabani ot cikacak mecbur onu pek talep etmezler
dolumen en cok 11 balya verir sana kilo olarak piyasa su an 500 kurus kilosu yoncanin
maliyet eger elektirikli sulama yapacaksan daha dusuk olur
Sivasda sulayarak 3 biçim dahi müthiş verim olarak algılanır.2 biçim gayet ideal.ona göre hesap yapmakta fayda var.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ben adı fiğ ekiyorum 200 dekar su sorunu olduğundan yonca yapamıyorum sudan Sorgun otu yaptım olmadı ben arazide satıyorum ürünün çoğunu önce denemelik biraz ek derim burda sezonda 15 18 kg arasında baltayı 10 TL satıyorlar ben adi figide aynı paraya verdim ama bütün ekipman kendimin

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.