Agroluxler de stop sorunu yaşayan varmı

Stop sorununu kalıcı olarak çözün varmı

Mustafa kardeş o sorun sayılmaz bilakis eskiler ters çalışma derler buna. Hatta sağlıklı motor ters çalışır derler. Bendeki de Agrolux 410 bazen yapıyo ama her hangi bir sorun sayılmaz bu hatta yüksek hararetten sonra motoru stop ederseniz bir çok otomobil de aynısını yapar. Bu yüzden motoru bir müddet rölantide çalıştırıp işi bitince öyle stop etmek gerek

• Beğen
Tepkiler: cancan18
Bizim 410 da da vardi kontagi kapatinca motor hala calisiyor sonradan stop ediyordu servis bi parca degistirdi halatli birsey takti kontagi acinca tak diye ses geliyor halati cekiyor sonra kaptinca halati birakip stop ediyor yani benim tahminim mazotu manuel olarak kesiyor diye tahmin ediyorum elektronik devreyi soktu goturdu

Evet var genelinde değil ama bazılarında kronik gibi.Bendede vardı ağrolüx 75 benimkinde stop etme sorunu yoktu ama rolanti ayarı sürekli bozuluyordu.Sorun adını bilmediğim bi parçanın değişimi ile kiminde düzeliyo kiminde bi zaman sonra yeniden başlıyo.Ağrolüx serisi çekiş olarak çok iyi ama arızası sanki diğer markalara göre daha fazla.

Evet var genelinde değil ama bazılarında kronik gibi.Bendede vardı ağrolüx 75 benimkinde stop etme sorunu yoktu ama rolanti ayarı sürekli bozuluyordu.Sorun adını bilmediğim bi parçanın değişimi ile kiminde düzeliyo kiminde bi zaman sonra yeniden başlıyo.Ağrolüx serisi çekiş olarak çok iyi ama arızası sanki diğer markalara göre daha fazla.

Ağır masraflı değil ama kafaya iş veren küçük proplemi çık

Yusuf bey bu durum bendede var. Kontagı kapatiyorum 2 saniye falan devam ediyo sonra canı çıkıp stop ediyo.
mesut abi..
motorun sağ tarafinda elektrikli mazot vanası var..
kontak açıldığında "çıt"sesi ile beraber
açılıp mazotu serbest bırakır..
stop edildiğinde mazotu kesmesi gerekir..
mazotu içindeki küçük bir mil ile keser..
bi mil yatağına pislikten dolayı geçmeyebiliyor bu durumda motor zor stop ediyor..
serviste bu vanayı söküp o mili el ile zımparalayarak biraz aşındırın..
tekrar yerine takıp çalıştırın sorun kalmayacaktır..