case jxc serilerinde olmasini istediginiz donanimsal ozellikler

5400 serisi çok iyi konforlu rahat lux bizde 265 massey ferguson vardı 25yıl kullandık motor bile yaptirmadik sattık takasa verdik 5430 aldık yine ferguson çok iyi traktör 92 beygir birçok koruma var kendiliginden uyarı verip devre dışı bırakıyor traktörü.bir vitesi 4e bölüyor. 16 ileri 16geri vites yani..birtek calistirirken debriyaj kullaniyorsun.dayne 4sanjiman çok iyi 45 km hiz yapiyor.tavsiye ederim pişman olmazsiniz kesinlikle.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: grbzklc
5400 serisi çok iyi konforlu rahat lux bizde 265 massey ferguson vardı 25yıl kullandık motor bile yaptirmadik sattık takasa verdik 5430 aldık yine ferguson çok iyi traktör 92 beygir birçok koruma var kendiliginden uyarı verip devre dışı bırakıyor traktörü.bir vitesi 4e bölüyor. 16 ileri 16geri vites yani..birtek calistirirken debriyaj kullaniyorsun.dayne 4sanjiman çok iyi 45 km hiz yapiyor.tavsiye ederim pişman olmazsiniz kesinlikle.

Helal olsun 265 ten 5430 a vallahi saygılar selamlarlar.20 binlira 265.150 binlira 5430.1 dakikalık saygı duruşuna durulacak bir başarı.

Jx c farmall da var zaten. Onlarin gücü fazla diyorsan Hattat 4075 almak lazım.
Bu arada jxc sahip olan arkaşlara sesleniyorum, case jxc yi buçuk, vites topuzundan debriyajlı serisi çikardigi gün elinizdeki traktörlerin 2. El degeri 5000 tl düşer.

Saydığım özellikler Farmall C seriisinde mevcut olsa da Farmall C seriisi CRD motorlu ve 85 beygirden başlıyor. JXC seriisiyle motor hacimleri dahi farklı. En azından elektronik aksam ve şanzıman vites seçenekleri ile ilgili iyileştirmeler yapılabilir. Hattat ın tercih edilmesi için önce çiftçi gözünde değerini geri alması lazım. Değer kaybı olur mu bilmem ama yeni modellerin daha pahalı olacağı açık. Aynı Hattat T4000 serisi çıktıktan sonra A seriisinin değer kaybetmesi gibi ;-) Gerçi A seriisinin piyasası öncesinde de düşüktü...

Merhaba lar traktör alcaksiniz galiba bu tarlanizin kaç dekar olduğuna traktörün beygir gücüne bide elinizde malzeme varsa onlarla kullacaginiz bir traktör olmali bide tabiki maddiyat.bence massey ferguson sağlam tutulan değer kaybetmez satarken. Fent 1. Ferguson 2.marka bence

Beygir başı 1000€ bayıldıktan sonra satarken yaşanan değer kaybı göze görünmeyecektir.;-)

Benim 60 dnm tarla var 3635 kullanıyorum memnunum
Bu sayılan özellikler 3600 4700 5400 serilerinde mevcut bütçe ve arazi durumuna göre seçim yapılabilir
Tabiki tercih ve zevk meselesi tartışmaya müsait :)

Yalnız 3600 seriisi 16x16 vites. Vites sayısı yeterli olsa da 3 silindirli olmasından kaybediyor.
4700 seriisi 2 kademe 6 vites olmak üzere 12x12 vites. Hi-Lo mevcut değil ayrıca o da 3 silindir.
5400 seriisi hem şanzıman hem donanım hem de motor bakımından emsallerinden daha iyi olsa da çoğu çiftçinin bütçesine uymuyor. Bizim bahsettiğimiz güç aralığı 55-75 hp arası. 5400 seriisinin en küçük üyesi 5410 100 beygir kalıbına sahip 75 hp gücünde traktör. Fiyatı ise yanlış bilmiyorsam 150 bin TL. Hem güç aralığı hem segment hem de fiyat bakımından JXC seriisiyle uyuşmuyor...

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk

Gönül isterdiki Mf olsun 165 ufak gelmeye başlamıştı. ben 285 babam çok yakar diye 640 istiyordu sonra bakındık çok temiz 640 ve kabinsiz tek çeker 398 vardı babam pek yanaşmadı son son yeni traktöre binelim bana değil size lazım deyince sıfır aldık. Eksikleri var illaki şuan 50/70 beygir aralığında 4 silindir baska marka yok bildiğim.

Ayni seri traktörler , mesela td75 ile td100 ün lastikleri çıkarın ayni, bu sebeple fabrikaya maliyeti aynı. Fabrika 75 i satarken 100 e göre daha az kâr elde ediyor.Çünkü insanlar fiyat ile gücü kıyas ediyor,
Bu sebeple düşük güçlerin fiyatını arttiracak ek maliyetleri yapmaktan kaciniyorlar.
Fakat jx c, tt.4 serisi piyasaya cikti ve tutuldu. Gerisi gelir.

Benim 3635, 24*24 bucuklu 3 silindiri dert etme lda + avans ayarı yükselterek çok güzel verim veriyor

lda takılmıs mf 3625 ı pullukta kedının fare ıle oynadıgı gıbı oynadı jx65c
mf 3625 guzel yolda taksı gıbı gıdıyor dıreksıyon altı bolucu vıtes kolu kullanımı cok hos begendıgım bır ozellık ama gel gelelımkı 3 pıston oldugu ıcın traktorde cok bogulma bayılma oluyorr 3600 serısıne pıston perkıns motor koymus olsalardı cok kullanıslı ve cok tutalan bır model olurdu yakıt az yaksın dıye demeyın yakıtı fazla emsallerınden ama 3 pıston bır emsalı ıle karsılastırdıgınızda one cıkan bır modell

lda takılmıs mf 3625 ı pullukta kedının fare ıle oynadıgı gıbı oynadı jx65c
mf 3625 guzel yolda taksı gıbı gıdıyor dıreksıyon altı bolucu vıtes kolu kullanımı cok hos begendıgım bır ozellık ama gel gelelımkı 3 pıston oldugu ıcın traktorde cok bogulma bayılma oluyorr 3600 serısıne pıston perkıns motor koymus olsalardı cok kullanıslı ve cok tutalan bır model olurdu yakıt az yaksın dıye demeyın yakıtı fazla emsallerınden ama 3 pıston bır emsalı ıle karsılastırdıgınızda one cıkan bır modell
Lda üzerinde mevcut zaten sonradan takılmıyor tek sorunları avansları düşük yükseltmek gerekiyor ben yaptırdım birazda ldA ayarı ile oynadı ustam öncesinden çok farklı şu anda td 65 e kök söktürürüm her ekipma da

Lda üzerinde mevcut zaten sonradan takılmıyor tek sorunları avansları düşük yükseltmek gerekiyor ben yaptırdım birazda ldA ayarı ile oynadı ustam öncesinden çok farklı şu anda td 65 e kök söktürürüm her ekipma da

3635 de mevcut varmıs lda ama 3625 lerde yok dıye bılıyordumm td 65 den erkunt 70 den felan cok ıyı yolda cok serı ama yuklu ıken bayılmalar cok oluyorr

güzel bir konu açılmış bende bir case 75c kullanıcısı olarak olması gereken özellikleri yazayım.bana göre en önemlisi ve değiştirilmesi gereken vitesler,bucuk olması çok önemlideğil maxprolardaki 12*12 vites bile olsa gücüne güç katar bundan emin olun55 liği neysede 65 ve heleki 75 bg motor 8*8 olması bana göre cok saçma vites araları çok açık 1vites hızlı kaçıyor takviye 4 ise çok ağır adamı verem eder mazotu içer,kaldırma kapasitesi 75 bg bir motora göre çok düşük td65d nin bile 3ton kapasite var hangi mantıkla böyle yapmışlar hala anlamıyorum kapasite en azından 3ton olmalı ,şu an case ih markasından daha düşük marka motorlar bile artık difransiyel kilidi çift çekere geçiş sistemli , önü çok hafif biraz daha ağırlaştırılmalı ,şunuda söylemeden geçemeyeceğim geçen gün bi arkadaş yeni td65d aldı üzerine çıktım herşey düğmeli yanda koltuk arkada kaldırma kolu vites sayısı fazla içimden bizim motorlar amma boşmuş ya dedim kendi kendime ,izmir tarım fuarında benim motorun aynısı gölgelikli fuara özel 90 bin tl dediler bravo dedim ..ama bu saydıklarım eklenirse ozaman şahane bi motor olur saygılar

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk

Arkadaşlar an itibarı ile luleburgazdan 35 kişi yola çıktık. İstikamet Sakarya Türk Traktör fabrikası.Nasip kısmet olursa case farmal C serisi ile ilgili taleplerimizi ileteceğim.bu akşam ankara da otel de kalicaz.yarın ankara t.t.f öğleden sonra Anıtkabir ziyareti olacak.

İyi eğlenceler abi Ankaraya gidince TTF te üretilen traktörler neler bakar mısın? Muhtemelen TR6 seriisinin montajını yapıyorlar ama Delta kabinli Maxxum 125 gördüm acaba TR6 seriisinin Case versiyonu mu olacak...

Az önce fabrikayı gezdik.yoğun ısrarlarıma rağmen kesinlikle içeride foto çekilmesine izin vermediler.şuan ki izlenimlerim.farmal C yurt dışına göndereceği 55.65.75 C serilerinde çamurluk kumanda kolu mevcut.çamurluk kenarlarında siyah renk ek paçalik.ek piston.kabin arka üst kısımda sinyal.ve hava filtresi jx lerin ki gibi egzoz aspirasyonlu modelden oval tip.