Mf 6460 dyna 6 ve jd 6330

Konuyu açan arkadaş alacağın traktör hakkında hayırlısını dilerim.

Bu, vb. forumlardan sorarak bisiklet dahi alamazsın. Kararsızlığın bir miktar daha artar. Buralarda yeni aldığı traktörü öveyim derken 10 sene önce kullandığı; 30 bilemedin, 40 sene önceki teknoloji ile yapılmış traktörü malı malzemeyi kötüleyen çoktur. Ben 70-80 beygir üstü traktör sahibi olmuş biri değilim. Bu yüzden yorum yapmak gibi bir durumum yok. Konuya dahil olmam yukarıda belirttiğim hususlar üzerine idi.

Bir kaç defa emanet olarak 250 hp traktör bindim o kadar, çok da bir şey değişmiyor. O da iş yapıyor.Geçen gün işim gereği Kozan'a(Çukurovar) gittim; çift süren bir 540 vardı, dümdüz tarlada ayıla bayıla traktörün anası ağlıyordu, yine aynı bölgede daha yüksek bir kısımda 265 mf adam dikine dikine tarla sürüyor, traktör tık bile demedi, rölantide sürüyor sandım. Bir laf ettim orada ki arkadaşlara, kullanmasını bilene yarım beygirlik eşşek bile traktördür.

Hakkında hayırlısı..

Konuyu açan arkadaş alacağın traktör hakkında hayırlısını dilerim.

Bu, vb. forumlardan sorarak bisiklet dahi alamazsın. Kararsızlığın bir miktar daha artar. Buralarda yeni aldığı traktörü öveyim derken 10 sene önce kullandığı; 30 bilemedin, 40 sene önceki teknoloji ile yapılmış traktörü malı malzemeyi kötüleyen çoktur. Ben 70-80 beygir üstü traktör sahibi olmuş biri değilim. Bu yüzden yorum yapmak gibi bir durumum yok. Konuya dahil olmam yukarıda belirttiğim hususlar üzerine idi.

Bir kaç defa emanet olarak 250 hp traktör bindim o kadar, çok da bir şey değişmiyor. O da iş yapıyor.Geçen gün işim gereği Kozan'a(Çukurovar) gittim; çift süren bir 540 vardı, dümdüz tarlada ayıla bayıla traktörün anası ağlıyordu, yine aynı bölgede daha yüksek bir kısımda 265 mf adam dikine dikine tarla sürüyor, traktör tık bile demedi, rölantide sürüyor sandım. Bir laf ettim orada ki arkadaşlara, kullanmasını bilene yarım beygirlik eşşek bile traktördür.

Hakkında hayırlısı..
Guzel konusmussun abi sagolasin Allah razı olsun :)

6330 bende var tavsiyem mf6460
Bu bir erdemdir işte.

Arkadaşlar sırf kendinizde kullandığınız için yeni traktör alacak insanları yanlış yönlendirmeyelim. Günahı boynunuza olur fanatiklik uğruna.

Ben hiç birzaman tek bir marka bağımlısı olmadım, yıllarca farklı markalar kullandık işimize en cok yarayanı en sorunsuz geleni en performanslı olanı Mf oldu bizde o yöne eğildik seçimlerimizde. Şimdi burda komşunun traktörünü görüp yorum yapmak baştan hatadır. Kullanmadığınız makinaları gördüm, duydum, yıllar evvel küçük modellerini kullandım gibi arkası boş ithamlarla yargılamayın ki alacak arkadasım dogru secim yapabilsin. Saygılarımla...

MF hafifliğinin ekmeğini yedi demek yanlış olur.
Keza en çok tutulan Uzel üretimi serisi phantom lar ağır makinelerdir.örneğin 85 hp 3085 4600 kg dır.
Ben jd kullanmadım, bilmem ama MF den memnunum tavsiye ederim.

Abi 285 in torku 290 küsür 70 66 torku 220 küsür ne olacağı çok açık belli :D :D

İyi arastırma yapmışsın ama iş sadece tork değerinde bitmiyor ;) Bizde 80-66 da var 70-66 da var 285 te. Kağıt üstündeki tork değer farkını nadas dışında göremedik. O da zaten tekçeker olduğu için 3lü pullukta zapt edilmiyo 4lüyü de her yerde çekmiyor. O yüzden nadasa da 66 lar gidiyor. 285 in üstün olduğu nokta yolda serii olması 66 seriisi hantal olduğu için yolda yavaş kalıyor ama gücü yükteyken hissettirir ;)

• Beğen
Tepkiler: 'Ahmet ARSLAN'
Öndeki agirligin tek ceker bi motora faydası varmı Allah aşkina tabiiki arkadaki agirliktan bahsedecegim

Önü ağır olduğu için; arkasına taktığın ekipmanlar ağır ve uzun sallı olsada yine iş yaparsın, bakınız; nailyetek :D
20 li hd askılı mibzer, 350 kg tohum alır 250 kg gübre alır, boşu 820 kg, taktığım motor 265s ve 276g önde ağırlık olsada oluyor olmasda, 5 li 10 inc pulluk, 800 lt lik holder v.s. bu ekipmanlar ile ağırlık merkezi arkaya yakın olan fıat 56 ve 66 serisinin aynı beygirde ki motorları ile iş yapabilirmisin, standart ağırlıklar hariç ek ağırlık eklemeden.

Ben 265 e 3 lü 10 inç pim kesen pulluk taktım, nadas sürmeye çalıştım, 2 li turan yarı otomatik taktım onlada aynı çileyi çektim, o günlerde kibrit çakıp yakmadığıma hala inanamıyorum.

Kısacası mf 200 kabinsiz serisinde arkadaki ekipman ağır olacak ki iş yapasın. Yoksa; karpuz kabuğu gerçeği yaşanır 398 de buna dahil.

• Beğen
Tepkiler: fatihcastle
Önü ağır olduğu için; arkasına taktığın ekipmanlar ağır ve uzun sallı olsada yine iş yaparsın, bakınız; nailyetek :D
20 li hd askılı mibzer, 350 kg tohum alır 250 kg gübre alır, boşu 820 kg, taktığım motor 265s ve 276g önde ağırlık olsada oluyor olmasda, 5 li 10 inc pulluk, 800 lt lik holder v.s. bu ekipmanlar ile ağırlık merkezi arkaya yakın olan fıat 56 ve 66 serisinin aynı beygirde ki motorları ile iş yapabilirmisin, standart ağırlıklar hariç ek ağırlık eklemeden.

Ben 265 e 3 lü 10 inç pim kesen pulluk taktım, nadas sürmeye çalıştım, 2 li turan yarı otomatik taktım onlada aynı çileyi çektim, o günlerde kibrit çakıp yakmadığıma hala inanamıyorum.

Kısacası mf 200 kabinsiz serisinde arkadaki ekipman ağır olacak ki iş yapasın. Yoksa; karpuz kabuğu gerçeği yaşanır 398 de buna dahil.
Bende aynı şeyi anlatmaya calıştım abi çekişteki agirlık az ona keza 4×4 398in önündeki 27kg agirlikları 45kg ile degistirdiler yine patinaj yine patinaj

İyi arastırma yapmışsın ama iş sadece tork değerinde bitmiyor ;) Bizde 80-66 da var 70-66 da var 285 te. Kağıt üstündeki tork değer farkını nadas dışında göremedik. O da zaten tekçeker olduğu için 3lü pullukta zapt edilmiyo 4lüyü de her yerde çekmiyor. O yüzden nadasa da 66 lar gidiyor. 285 in üstün olduğu nokta yolda serii olması 66 seriisi hantal olduğu için yolda yavaş kalıyor ama gücü yükteyken hissettirir ;)

Aynı yıllarda 1999 model 70-66 ve 265s kullandık, ikisi de düz, 4*2; hangisi dersen, her türlü 265 derim buna ne dersin peki, sana göre öyle olabilir. 70-66 nın avantajlı olduğu tek yer(benim yaptığım iş için) sürüngen viteste ağır bir şekilde, iyi eleyerek patates sökmesi idi. MF de ona da alternatif var, sürüngenli olanları vardı, sırf söküm işleri için kullanılan. Arka hafif mi salla ikişer tane daha ek ağırlık yap işini. Peki FIAT lar zart zurt bayılıp, istop ediyor, bana bir çözüm üretebilir misin?

Kişiye, yapılan işe ve arazi durumuna göre değişkenlik gösterir; kısaca ihtiyaçlar şekillendirir, iyi traktörü. 2000 yılları öncesi kullandığımız traktörlerde özellikle görebilirsin bunu, bu yüzden bölgelere göre MF, fıat, Ford ya da Steyr gibi yoğunluk alanları vardır.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci60
İkisinin de yeri ayrı balya bağlamada 70-66 kuyruk mili yumuşak, 2400 devir bassan makineye yaba vurdurmaz.
Sıcağa tahammüllüdür.Mf pullukta tırmıkta kendini gösterir ama yolda koklamaz,kuyruk mili fazla devir vermeye gelmez, kullanan bilir.İkiside yerine göre iyidir.

4 çekerle iki çekeri kıyaslamak mantıklı değil.80 66 4x4 ü 286 g 4x4 le kıyaslamak gerekir.