SDF DEVRİM YAPTİ

Ben de çok beğendim. Herkesin hem fikir olduğu sorunlara değinmişler. Sağda konumlandırılmış üçlü vites sistemi hiç iyi durmuyordu. Levye solda olan modellerde yer işgal ediyordu. Direksiyon altı mekanik shuttle iş görür. Direksiyonun ve konsolun hareket edebilmesi de yine eskilere göre güzel bir yenilik. SDF Türkiye pazarında kısa zamanda ilk 3 girmeyi başarmıştı. Fiyat politikası da iyi olursa yeni seriler ile birlikte ikinci sıraya yükselirler sanırım...

Avrupa same doradoya baktım. 3 silindir 75 beygir 2800 küsur motor hacmi 341 tork üretiyormuş ama motor euro4. Benim same 4 silindir 4000 motor hacmi 285 tork üretiyor. Bizim doradonın teknik bilgilerini bilen var mı motorun

Arkadaşım tiger 55 var bende 2015 model 1400 saatte tık demedi çok şükür yakit dersen tt lerden düşük randiman dersen diğer 55 beygir segmentlerine göre mükemmel çekiş ve manevrasi var. Elibol ems geniş tabla balya makinası koşuyorum ot basmak icin randiman süper.

İlk sdf çıktığında bizde çekimser kaldik aldik kullandik yakitini gördükçe performansıni gördükçe iyi Sdf almışım diyorum ... Sağlam makinalar ama nedense bir türlü 65 bg modelleri randimanli olmadi 10 tane 65 bg varsa 6 si şikayetçi bilhassa Levyeli olan modelleri.

3-4 sene olmasina rağmen piyasada ilk 3 te söz sahibi oldu..
Sdf kullanıcısi olarak firmanin Türkiye pazarında söz sahibi olmasini ve Türk ciftcisinin kaliteyle tanismasini istiyorum

Motor çekişi az geliyor.Çiftçeker olunca 500 kg fazladan ağırlığı motor taşımıyor.Tork yedekleride %20 civarlarında, her çiftçeker modelde 5 hp fazladan güce ihtiyaç var.Düzde sıkıntı yok ama rampada düşündürüyor.
85 hp ve üst modeller farklı, alt modelleri biraz güçlendirmek lazım.