ERKEK SPERMA SATIŞI BAŞLAMIŞ (ANGUS VE LİMUZİN)

http://www.cogenturk.com//bulls/Limousine.asp firması erkek sperma satışı başlamış. Limuzin ve angus ırklarında var kolay doğum özelliği olan ırklar süt sığırı işletmeleri erkek sperma kullanarak hem süt hemde etten parakazanabilir gibime geliyor. Sperma fiyatları nedir? bilmiyorum. başka bilen uygulatan varmı erkek sperma sonuçlarını yazarsa iyi olur?

Angus için
Erkek Sperma Fiyat 250 TL %92 İhtimal
Normal Sperma Fiyat 70 TL %50 İhtimal

Pahali gibi geldi, ama kur da onemli tabii.
Bir de Egevet`e sorun. Kac tane alinacagi da onemli, birkac kisi anlasip sayiyi artirabilse indirim alinabilir.

Bugun Tuyluoglu televizyonda konustu, 60.000 kisiyiz birlessek milletvekili, bakan sectirebiliriz dedi. Hadi bakalim kac kisi birlesip angus spermasini toptan alabilecek, ornegin 100-200 adet desen iyi indirim olur.

Pahali gibi geldi, ama kur da onemli tabii.
Bir de Egevet`e sorun. Kac tane alinacagi da onemli, birkac kisi anlasip sayiyi artirabilse indirim alinabilir.

Bugun Tuyluoglu televizyonda konustu, 60.000 kisiyiz birlessek milletvekili, bakan sectirebiliriz dedi. Hadi bakalim kac kisi birlesip angus spermasini toptan alabilecek, ornegin 100-200 adet desen iyi indirim olur.
Ben boyle bisey olsa hic dusunmeden 15 adet alirdim samsundan toplanabilsek

Haydi bastir Zigana, sut/et uretici birligine soyle toparla arkadaslari.

Erzurum`dan Tuyluoglu arkadas neredesin, sen bu isi organize edebilecek adamsin, haydi.

Dogu Erzurum, Karadeniz Samsun, Marmara Canakkale/Balikesir, Afyon, Izmir Ankara bu sehirlerde bu isi organize edebilecek birer ikiser kisi lazim. Haydiiiii...

Haydi bastir Zigana, sut/et uretici birligine soyle toparla arkadaslari.

Erzurum`dan Tuyluoglu arkadas neredesin, sen bu isi organize edebilecek adamsin, haydi.

Dogu Erzurum, Karadeniz Samsun, Marmara Canakkale/Balikesir, Afyon, Izmir Ankara bu sehirlerde bu isi organize edebilecek birer ikiser kisi lazim. Haydiiiii...
Iyi gaz veriyosun[emoji23][emoji23] işin en zor tarafi o arkadaslari toparlamak zaten.

Birisinin one dusup biryerden baslamasi lazim. Forum icinde taninnan guvenilen kisiler var, bu nedenle yazdim, onlar one cikarsa toparlanma olabilir.

Ornegin tanisma toplantisi gibi bir toplanti icin sperma satan sirleti sponsor yapmak olmaz mi ? Onlar birkac ilde toplanti duzenlese forum icinden katilim olur mu ?

Birisinin one dusup biryerden baslamasi lazim. Forum icinde taninnan guvenilen kisiler var, bu nedenle yazdim, onlar one cikarsa toparlanma olabilir.

Ornegin tanisma toplantisi gibi bir toplanti icin sperma satan sirleti sponsor yapmak olmaz mi ? Onlar birkac ilde toplanti duzenlese forum icinden katilim olur mu ?
genetik firmaları direk üreticiye satıştan fazla para kazanmıyor.
genelde alıcılar veterinerler.
bir veteriner günde 100 doz kullanıyor diyelim.
büyük çiftlik olsanız bile 3 yada 5 doz kullanırsınız.
abartılı bir indirim sağlamanız zor.

genetik firmaları direk üreticiye satıştan fazla para kazanmıyor.
genelde alıcılar veterinerler.
bir veteriner günde 100 doz kullanıyor diyelim.
büyük çiftlik olsanız bile 3 yada 5 doz kullanırsınız.
abartılı bir indirim sağlamanız zor.

Detaylari sizler kadar bilmiyorum, ama forumda bir arkadas dogrudan disaridan getirttigini cok fiyat farki oldugunu yazmisti.

http://www.cogenturk.com//bulls/Limousine.asp firması erkek sperma satışı başlamış. Limuzin ve angus ırklarında var kolay doğum özelliği olan ırklar süt sığırı işletmeleri erkek sperma kullanarak hem süt hemde etten parakazanabilir gibime geliyor. Sperma fiyatları nedir? bilmiyorum. başka bilen uygulatan varmı erkek sperma sonuçlarını yazarsa iyi olur?
Angus için
Erkek Sperma Fiyat 250 TL %92 İhtimal
Normal Sperma Fiyat 70 TL %50 İhtimal
Cinsiyet tercihli spermalar için tutma olasiligi düşük falan diyorlar normale göre doğruluğu nedir bu işin öylemi harbiden?