case jx c nın dönüş acısından şikayetci olanlar

02.09.2013
1,780
1,052
ankara

iki resimde traktörün dönüş acısını belırleyen vidanın boyunun farklı oldugu goze carpıyor ıkısıde orjınal üzerınde oynanmamıstır 9 diş vıda uzunlugundakı traktorun donus acısı daha rahat 14 dıs vıda olanda donuslerde cok problem oluyor kullanan arkadaslar traktorlerıne bakıp burada paylasabılırmı

Resimler ve ekler

• 16997502_10155056147389921_1615046074_n.jpg
    16997502_10155056147389921_1615046074_n.jpg
    81.6 KB · Görüntüleme: 254
  • 16976265_10155056147229921_173097464_n.jpg
    16976265_10155056147229921_173097464_n.jpg
    89.3 KB · Görüntüleme: 250
[MENTION=50862]aaysberkk[/MENTION] muadil casecilerden foto al bak yoksa kurcalama istavrozları eline alırsın.

9 dis vida benim traktor 2012 model 14 vida olanda 2016 model.case. benim donuslerde gayet iyi herhangi bir sorun olmadi bugune kadar 2016 modelin donuslerinde cok sorun oluyor diger kullanan arkadaslarin traktorlerinde nasil.acaba standardi hangisi.sorun yasayan arkadaslarada faydali olacak. Yinede dikkat edilmesi gereken bir yer kubotalar gibi 360 derece donmez bu tekerler. :)

Traktörün önünü kirkoya kaldırın direksiyonu döndürüm bakın Çamurluklar gövdeye değmeyecek şekilde vidaları ayarlayabilirsin hiç bişi olmaz korkma :)
kirkoya kaldırmaya gerek yok.ben şöyle ayarladım..vidaları tekerler dogru sıkın mesela sol vidayı sıktın.birisi direksiyona geçsin sola sonuna kadar direksiyonu sola kırsın vidayı hafif bir şekilde degecek şekilde motora dogru gevşetin.aynı şekilde sagıda yapın.çamurluklar degmiyor korkmayın zaten o açıyı bulmuyor.vidaların yivlerini de saymayın birbirini tutmuyor.belkide dönüş açıları farklı olabilir bilemiyorum..

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
kirkoya kaldırmaya gerek yok.ben şöyle ayarladım..vidaları tekerler dogru sıkın mesela sol vidayı sıktın.birisi direksiyona geçsin sola sonuna kadar direksiyonu sola kırsın vidayı hafif bir şekilde degecek şekilde motora dogru gevşetin.aynı şekilde sagıda yapın.çamurluklar degmiyor korkmayın zaten o açıyı bulmuyor.vidaların yivlerini de saymayın birbirini tutmuyor.belkide dönüş açıları farklı olabilir bilemiyorum..

Simdi sizin ki nasil. Cm olarak degerlendirdigimizde o vidalarin boylari kac cm. Traktore yakinsaniz bize bir fotograf paylasabilirmisiniz

Bu markadan markaya değişir. Ön aktarımı kapalı sistem olan traktörlerde dönüş açısının daha yüksek olduğunu zaten biliyoruz.
Mafsallı tip olan bazı markalarda ise bağlantı kısmı olagan dışı dönüşlerde aktarım miline ve bağlantı elemanına zarar vermeyecek bir tasarıma sahipken bazı markalarda da bu tolerans daha azdır ve üzerinde oynama yapıldığı takdirde cidden zararlara yol açabilir.

• Beğen
Tepkiler: senol_84
Simdi sizin ki nasil. Cm olarak degerlendirdigimizde o vidalarin boylari kac cm. Traktore yakinsaniz bize bir fotograf paylasabilirmisiniz
Vidaların boylarına odaklanmayın.dedigim gibi ben sıfır geldiginde direk ayarladım.yanlış hatırlamıyorsam birini ayarladıktan sonra aralarındaki farkı ölçmüştüm.galiba 3 cm gibi bir fark olmuştu.yaklaşık 8 aydır kullanıyorum sıkıntı yok..

Kirkokus ayarlarsan motoru yatırdığında gövdeye vurur kırarsın camurluğu

JXC seriisinde tolerans ne kadar bilmiyorum ama biz 70-66'nın manevrasını artırdık. Ayar vidasına takılan kalın pulu söküp vidayı iyice sıktık. Direksiyonu tamamen çevirince kasma yaptı. Daha sonra vidanın arasına ince pul attık kasma sorunu ortadan kalktı manevra da bayağı arttı. JXC nin manevrasının 66 seriisinden daha iyi olması lazım

Resimler ve ekler

• IMG_20141025_172506.jpg
    IMG_20141025_172506.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 123
  • Beğen
İki taraftada 14 diş var.Orijinali iyidir.Bozmamakta fayda var.Istavrozlara zarar vermez ama mafsal ve rulmanların aşınması artar.Yüksek devirde çalışırken direksiyonu sonuna dayama yapmayın.Pompa vurma yapabiliyor,pompaya zarar vermeyin.12 diş kullanılabilir.Çapraz hendek geçişlerinde çamurluk kaportaya değebilir.Çokta ihtiyaç olmuyor.

• Beğen
Vidaların boylarına odaklanmayın.dedigim gibi ben sıfır geldiginde direk ayarladım.yanlış hatırlamıyorsam birini ayarladıktan sonra aralarındaki farkı ölçmüştüm.galiba 3 cm gibi bir fark olmuştu.yaklaşık 8 aydır kullanıyorum sıkıntı yok..

vida boylarına odaklanmayın dıyorsunuzda oradakı vıda donus acısını yon verıyorr dıreksıyonu cevırdıgınızde vıda takoz gorevını goruyorr benım 65c nın vıdalarına dokunmadım orjınal halı 9 dıs vıda dıger 75 ligin ise 14 dıs vıda vıda boylarında cok farklılık var buda donus acısını etkılıyorr benımde dıreksıyonu tam tur cevırdıgımde camurluk felan govdeye degmıyorr orjınal halı benım kı gıbı olan arkadaslar varmı onu ogrenmek amacımız traktoru yakınında olan arkadaslar bır olcum gozlem yaparsa güzel olcak

İki taraftada 14 diş var.Orijinali iyidir.Bozmamakta fayda var.Istavrozlara zarar vermez ama mafsal ve rulmanların aşınması artar.Yüksek devirde çalışırken direksiyonu sonuna dayama yapmayın.Pompa vurma yapabiliyor,pompaya zarar vermeyin.12 diş kullanılabilir.Çapraz hendek geçişlerinde çamurluk kaportaya değebilir.Çokta ihtiyaç olmuyor.

benımde orjınal halı 9 dıs vıda var acaba farklılık benım teker farklılıgından mıkı 14,9,30 on tekerler enlı

vida boylarına odaklanmayın dıyorsunuzda oradakı vıda donus acısını yon verıyorr dıreksıyonu cevırdıgınızde vıda takoz gorevını goruyorr benım 65c nın vıdalarına dokunmadım orjınal halı 9 dıs vıda dıger 75 ligin ise 14 dıs vıda vıda boylarında cok farklılık var buda donus acısını etkılıyorr benımde dıreksıyonu tam tur cevırdıgımde camurluk felan govdeye degmıyorr orjınal halı benım kı gıbı olan arkadaslar varmı onu ogrenmek amacımız traktoru yakınında olan arkadaslar bır olcum gozlem yaparsa güzel olcak

2015 75 c var benim de vidalar 14 dis orjinal hali actirmaya korktum mafsallardan sıkıntı çıkar diye

• Beğen

2015 75 c var benim de vidalar 14 dis orjinal hali actirmaya korktum mafsallardan sıkıntı çıkar diye

orjınal halı 14 diş ozaman benım 9 dıs var gayet kullanıslı herhangı bır sorun olmadı arazıde kucuk parcalıdır cok dar donusler yaptım bugune kadar 4 ceker de ıken herhangı bır sorun olmadı donusten sıkayetcı ıseniz benım kı gıbı 9 10 dıse dusurebılırsınızz

orjınal halı 14 diş ozaman benım 9 dıs var gayet kullanıslı herhangı bır sorun olmadı arazıde kucuk parcalıdır cok dar donusler yaptım bugune kadar 4 ceker de ıken herhangı bır sorun olmadı donusten sıkayetcı ıseniz benım kı gıbı 9 10 dıse dusurebılırsınızz
Traktor u yeni aldığım zaman serviste donus acisinin arttirilabildigi soylenmisti ama ben yaptirmadim misir arasinada rahat girip cikiyorum