case jx c nın dönüş acısından şikayetci olanlar

Traktor u yeni aldığım zaman serviste donus acisinin arttirilabildigi soylenmisti ama ben yaptirmadim misir arasinada rahat girip cikiyorum

gereklı olmadıkca actırmaya gerek yok bızım arazıler kucuk 1 dk 500 desı bouyuklugunde oldugu ıcın ıllakı donuslerde sorun oluyor dıger case kullananlar sorun yasıyor bızım bolgede dıger marka traktorlerde cogu bu vıdaları actı donusu artırmak ıcın

• Beğen
Tepkiler: fatih982
vida boylarına odaklanmayın dıyorsunuzda oradakı vıda donus acısını yon verıyorr dıreksıyonu cevırdıgınızde vıda takoz gorevını goruyorr benım 65c nın vıdalarına dokunmadım orjınal halı 9 dıs vıda dıger 75 ligin ise 14 dıs vıda vıda boylarında cok farklılık var buda donus acısını etkılıyorr benımde dıreksıyonu tam tur cevırdıgımde camurluk felan govdeye degmıyorr orjınal halı benım kı gıbı olan arkadaslar varmı onu ogrenmek amacımız traktoru yakınında olan arkadaslar bır olcum gozlem yaparsa güzel olcak
Vida boylarına şunun için odaklanma dedim bir tarafı 14 diş diger tarafı 12 diş. Bayide baktım sıfır motorlara 13 olan var 14 olan 12 olan ne istiyorsan var.şimdi odaklan bakalım hangisine istiyorsan.ben vidayı komple söktüm direksiyonu sonuna kadar çevirdim.sadece 3 cm gibi fark açılıyor.yok çamurluk deger yok teker deger gibi birsey yok.dedigin gibi o vida vurdurmayı önlemek için takoz.sona daya direksiyonu vidayı sıkın dirksiyonu biraz dayanacak şekilde ittirsin ben böyle yaptım. Motorun yanına gidince dişleride sayarım sizin için ama yine aynı degil diye tahmin ediyorum diş sayısı olarak..

Vida boylarına şunun için odaklanma dedim bir tarafı 14 diş diger tarafı 12 diş. Bayide baktım sıfır motorlara 13 olan var 14 olan 12 olan ne istiyorsan var.şimdi odaklan bakalım hangisine istiyorsan.ben vidayı komple söktüm direksiyonu sonuna kadar çevirdim.sadece 3 cm gibi fark açılıyor.yok çamurluk deger yok teker deger gibi birsey yok.dedigin gibi o vida vurdurmayı önlemek için takoz.sona daya direksiyonu vidayı sıkın dirksiyonu biraz dayanacak şekilde ittirsin ben böyle yaptım. Motorun yanına gidince dişleride sayarım sizin için ama yine aynı degil diye tahmin ediyorum diş sayısı olarak..

vıdanın dıs sayısı farklı olması vıdanın seklı ıle ılgılıdır kapma dısı yarım dıs yanı bır tarafta yarım dısıde sayarsak fazla cıkabılır ama olcusu aynıdır benım kı ıle sızınkının arasında cok fark var 9 dıs ıle 14 dıs 1 2 fark olsa normaldırr

istavroz rulman bozmaz beyler çift yönlü mafsal var hiç bişi olmaz
gerektiği kadar açabilirsiniz çamurluk gövde arasını minimum şekilde ayarlayabilirsiniz ben aldığımız her traktörü sonuna kadar açtım
Mısır kırma makinası ile çalıştığım için het sırada dönüş yapıyorum mf 266 çamurluklarını söküp sonun kadar açmıştım o halda 11 sene çalıştı

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Mühendis boşuna koymuş o civata yı oraya.
Mühendislerin mafsallara zarar verecek kadar dümenleme yapmayı engellemek için çiftçinin müdahale edebileceği sadece bir civata kullanacağını sanmam. Bence o civata kaportaya tekerin değmesini engellemek için 75c nin lastik ebatları büyük olduğu için 14 diş koyduklarını sanıyorum. Çünkü aynı dingil 65c neden 9 diş olsunki. Ayrıca civatayı söküp tam dümenleme yapınca motoru kasmasını LSD ye bağlıyorum yanlış mıyım? LSD eşittir %80 kilitli difransiyel olduğu için.

iki resimde traktörün dönüş acısını belırleyen vidanın boyunun farklı oldugu goze carpıyor ıkısıde orjınal üzerınde oynanmamıstır 9 diş vıda uzunlugundakı traktorun donus acısı daha rahat 14 dıs vıda olanda donuslerde cok problem oluyor kullanan arkadaslar traktorlerıne bakıp burada paylasabılırmı

Geçen saydım iki tarafta 14 diş