Fiat 640 -- 13 ayak Tiller ile ikileme

Ben kendim yaptım 2007 yılında.genişlik 270 cm.15 ayağa göre yaptım 13 ayak.ayaklar ve kelepçeler harici komple bana ait işçilik. 640 tan sonra gidecek en iyi traktör. Same argon 70 Explorer. Ćok sağlam makine.

Resimler ve ekler

• 20170226_165139.jpg
    20170226_165139.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 61
  • 20170226_165131.jpg
    20170226_165131.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 63
  • 20170226_165124.jpg
    20170226_165124.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 51
Sağolun ismail bey teşekkür ederim bende memnun oldum bunları yapan arkadaşım ATAKÖY TARIM feysiniz varsa girip gorebilirsiniz inceleyin isterseniz bizde traktörü değiştirdik malzemeler küçük kaliyor dip kazan tiller pulluk aldık yavaş yavaş değiştiriyoruz

Ataköy Tarım'ı Face'den takip ediyorum Alper abi. Zaten koşu köylere de satış yapıyor. En son imal ettikleri 16 ayak Tilleri komşu köye sattılar. Fazla yakından görme şansım olmadı ama daha pahalı ve markalı muadillerden farkı yok desem yalan olmaz..

Kolay gelsin dedemde 82 model var hastasıyım. Traktör sürmeyi onda öğrendim. Çok güzel bir traktör

Teşekkürler, biz 3 yıl önce aldık. Çok ekmek yedirdi, görünüşe göre daha da çok ekmeğini yiyeceğiz.

Anladığım kadarıyla diskli her hangi bir ekipmanla işlem yapmayacaksınız.Daha önce forumda tavlı topraklarda diskli ekipmanların taban yaptığı söylenmişti bende kazayağından sonra diskaro çeksem faydası mı olur yoksa zararı mı merak ediyorum.Tırmık olsa onu düşünürdüm.

Diskli bir ekipmanımız yok. Şu andaki mevcut kadroya göre alsak kombin yapabilecek bir sıralama da yok açıkçası.
Evet bir ara diskli ekipman ile tohum yatağı hazırlarken pulluk benzeri taban oluştuğu yorumu yazılmıştı. Fakat diskli ekipman ile pulluk arasındaki en büyük fark; diskler toprak tabanında pulluk gibi sabit gezmiyor, dönerek ilerliyor. Bu da taban oluşumunun önüne önenli ölçüde geçilmesini sağlıyor. Bundan birkaç sezon önce buğday tohum yatağını ödünç ağır tip çekili goble ile yapmıştık. Pratikte bir sakıncasını görmedim. Verim yine aynı çıktı.
Diskli ekipman bence de ufak bir taban oluşturabilir fakat öncesinde daha derin bir ekipman ile (Çizel,Tiller gibi) toprağı karıştırıp bu tabanı en aza indirebilirsiniz.

Kısaca diskli ekipman ile tohum yatağı hazırlamakta büyük bir sakınca görmüyorum. Fakat içiniz rahat etmeyecekse diskli ekipman kullanmadan 10-20 gün önce toprağı daha derine inen ve çizerek işleyen bir ekipman kullanabilirsiniz.

Bir de diskli ekipman kullanacağınız zaman tarlanın tavından emin olun, altı yaş tarlada diskli ekipman kullanmak daha fazla taban oluşmasına eden olabilir. Zaten diskler topladığı zaman sağlıklı işçilik olmaz.

Kolay gelsin İsmail eline sağlık video ve fotoğraflar için teşekkürler.
Sağol Ercan, ufak bir şenlik sadece bizim yaptığımız.
Ben kendim yaptım 2007 yılında.genişlik 270 cm.15 ayağa göre yaptım 13 ayak.ayaklar ve kelepçeler harici komple bana ait işçilik. 640 tan sonra gidecek en iyi traktör. Same argon 70 Explorer. Ćok sağlam makine.

Eline sağlık İskender abi, söylemesen atölye imalatı zanneder herkes..
Bizde Same arıza yaptığı için anlık olarak:
640=IN .... Same = OUT