Arkadaşlar tarlamın topragı çok sert biz kevre toprak diyoruz topragı yumuşatıp kaym

Arkadaşlar tarlamın topragı çok sert biz kevre toprak diyoruz topragı yumuşatıp kaymak tabakasının oluşmasını minimuma nasıl indirebilirim

Cevap: Arkadaşlar tarlamın topragı çok sert biz kevre toprak diyoruz topragı yumuşat

Kireç uygulaması yapılabilir. Kireç toprağı kabartır. Hayvan gübresi de faydalı olur.toprağı derin isteyebilirsin. Tekli patlatma.veya çizel kombinasyonu

Cevap: Arkadaşlar tarlamın topragı çok sert biz kevre toprak diyoruz topragı yumuşat

Bence hayvan Gübresi bizim kireçhane mevkisinde tarlalarimiz toprak yapısı çok sert bizim eski fiat a kök söktürüyordu iki sene üst üste hayvan gübresi döktük şimdi gayet güzel

hayvan gübresi yoksa ya inşaatlardan çıkan güzel toprağı üzerine dökmek veya sunni olarak toprağı zenginleştirmek gerekir. hiç bir şey yapamıyorsan ektiğin ürünü hasat ettikten sonra toprağa karıştır derim.

Karıştırıyorum zaten geçen yıl daneleik mısırın iki buçuk metrelik sapını evvelki senede bıydayın sapını oldugu gibi tarlaya yedirdim .

Yeşil gübre gibi bir imkanım yok malesef ban şuan piyasada bulunan hazır sıvı yada toz kükürtler denemeyi düşünüyorum veya benzeri

toprakta çürüyebilen her türlü malzemeyi atıp karıştır.
topraktaki bitki kök, yaprak ve sap oranı çok az olduğu veya hiç olmadığından toprak sertleşmiştir.
yaprak, sap, dal, çer çöp... toprakta eriyen ne varsa tarlaya dök. Toprağı zenginleştir.
içinde ne kadar çok bitki kalıntısı olursa toprak o kadar verimli, yumuşak ve havadar olur...

toprakta çürüyebilen her türlü malzemeyi atıp karıştır.
topraktaki bitki kök, yaprak ve sap oranı çok az olduğu veya hiç olmadığından toprak sertleşmiştir.
yaprak, sap, dal, çer çöp... toprakta eriyen ne varsa tarlaya dök. Toprağı zenginleştir.
içinde ne kadar çok bitki kalıntısı olursa toprak o kadar verimli, yumuşak ve havadar olur...

O yönden sıkıntı yok 4-5 senedir sapı olduğu gibi yediriyorum en son geçen sene mısırın iki buçuk metrelik sapını yedirdim