Newhollad Delta TD90 mi Delta TD100 mu

Merhabalar

Delta TD90 ve Delta TD100 ü aynı fiyat alıyorum sizce hangisini tercih etmeliyim TD100 alsam yakıt olarak TD90 dan fazla yakar mı?

Konu hakkında yardımlarınızı Rica Ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
Ben klima ve pover şatıl almiyorsam delta alırım. Düğmeli 4x4, dif kilidi , kuruk mili olmasada olur. İkinci husus var, 2. El deger farklarını bilmiyorum, eger delta 2. El bluemastera göre fazladan deger kaybına ugruyorsa , Delta yı daha ucuza kapatmak lâzım.
Td 100 mü, 90 mı , belki 110 mu, 75 mi dogru secim yapmak lâzım, çünkü hi-lo yok, vites az. Hi-lo olsa +10hp, -10hp telafi eder.
Td serisi standart modeli yolda hizli degil, tarlalar uzak ise Td100 ile yakit artar. Tarlalar parçalı ise Td100 yakit artar. Tarlalar büyük 20şer-30 ar dönum ise uygun pulluk vb. alet ile Td100 avantajli hale gecer.
Kaç dönüm , ne ekip dikiyorsunuz?

• Beğen
Tepkiler: nu5r3t
Td delta almaktansa case maxpro alın, Td bluemasterlardan hem ucuz biraz daha hem de aynı makine. Ayrıca 90 liraya bluemaster Td almak imkansız gibi bir şey geçen sene 105 liraydı en son. Bana kalırsa biraz daha sıkın imkan varsa dolusunu alın delta hoş değil motorlar zaten boş deltası daha da boş

• Beğen
Tepkiler: nu5r3t
İyi gunler , ben asla ve asla delta almazdim , 90 ya da 100 olmasi cok onemli degil . 4 adet td 90 delta kabin klima 4wd traktorum vardi . Hepsini 1 sene kullandim degistirdim .

Shutle gorunumlu levyeden surekli ariza yapiyor . Traktor buradan ariza yapinca arizasina gore ya ileri gitmiyor , yada geri gitmiyor(vites girmedigi icin) klimalari orjinal degil o yuzden cok kotu.

Debriyaj sistemleri hic saglam degil 110 saatte traktorun baski yayi degismisti. 400 saatte debriyaj baski ve balatasi degisti . Ben yillardir new holland kullaniyorum , hala da nh kullaniyorum ama delta almam . Pisman oldum denedim , sizede tavsiye etmem . İyi forumlar ...