FIAT 640

sayn trakklup uyelerı bu kırmızı jant(ıtalyan)monajla beyaz jant(turk montaj) 640 arasında cekıs farkı varmı veya yakıt arastırdıgıma gore ıtalyan montajlar her alandan turk montajına gore daha ıyıymıs sızın bılgılerınız nedır?

Ismail abi senin motor beyaz jant italyan fiatlar turuncu jant değil mi
Esasında benim motorun jantlar turuncu renkli Gürcan, beyaza boyanmış zamanında. Beyaz boya altı turuncu renk. Köşeli çamurluk falan sonradan takılma. Kaput ve çamurluklar sıfırdı bana geldiğinde. Motor şase ve diğer taraflar mavi. Fakat kimi yerde kahverengi boya vurulmuş. 76 öncesi turuncu jant, mavi gövde. 76 sonrası siyah gövde, beyaz jant.

Esasında benim motorun jantlar turuncu renkli Gürcan, beyaza boyanmış zamanında. Beyaz boya altı turuncu renk. Köşeli çamurluk falan sonradan takılma. Kaput ve çamurluklar sıfırdı bana geldiğinde. Motor şase ve diğer taraflar mavi. Fakat kimi yerde kahverengi boya vurulmuş. 76 öncesi turuncu jant, mavi gövde. 76 sonrası siyah gövde, beyaz jant.

abı bu 76 sonrası sıyah govde beyaz cantlar turkıyedemı uretıldı yoksa parcalar dısardan gelıpde burdamı montajlandı

abı bu 76 sonrası sıyah govde beyaz cantlar turkıyedemı uretıldı yoksa parcalar dısardan gelıpde burdamı montajlandı

Hangi parçaları Türkiye'de üretildi, Hangi kısımları dışarıdan geldi tam bilmiyorum ama 76 sonrası burada montajı yapıldı. Traktörün vites kutusu önündeki kaportada yazar zaten, Türk Traktör imalatı, yada İtalya montaj diye.

Hangi parçaları Türkiye'de üretildi, Hangi kısımları dışarıdan geldi tam bilmiyorum ama 76 sonrası burada montajı yapıldı. Traktörün vites kutusu önündeki kaportada yazar zaten, Türk Traktör imalatı, yada İtalya montaj diye.

Benim traktörün parçalarına bakmıştım her marka var.:)
Bazı yerde ERKUNT, bazı yerde DÖKTAŞ, bazı yerde HEMA. Birde TÜRKTRAKTÖR yazıyor. Arka hidrolik çarçalara bakmadım :)

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR

aslında bı 84-86 model beyaz jant 640 alcak gıbıyızde kırmızı jantlar kadar gucu aynımıdır bıleemem bıraz tereddutteyım acıkcası abı bızım turklerın degdıgı bı iş hayır etmıo...

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN
Bizdede 73 model kırmızı jant yeşil gövdeli modeli var.Ben pek mukayese etme fırsatım olmadı ama köyde tam 15 tane 640 vardı.Gerek kullanıcıları gerekse köy halkının anlatımlarına göre ital olanlar rampada yerlilerden üstün denir.Benim bildiğim eskilerde kırmızı jant ve yerlilerde 84-86 arası tapalı olanlar tutulur.Tapalı olanlar 70 hp diye söylenti var.

bızım bulundugumuz yerde bı tane ıtalyan kırmızı jant var 75-76 model mı neydı ama adam 16 bın ıstıo anlıcagınız fıyatı yuksek bı tane alcaz ama artık beyaz cantı 20-25 alırken dırek 65-56'yada kayabılırız buyuk ıhtımal hayırlısı...

bızım bulundugumuz yerde bı tane ıtalyan kırmızı jant var 75-76 model mı neydı ama adam 16 bın ıstıo anlıcagınız fıyatı yuksek bı tane alcaz ama artık beyaz cantı 20-25 alırken dırek 65-56'yada kayabılırız buyuk ıhtımal hayırlısı...

65-56 yerine 70-56 almanı tavsiye ederim 4 piston olsunda ne alırsan al 65-46 yağlı frenli olanları da tavsiyemdir.