YENİ ÇOKCANLAR 3 SIRA MISIR SİLAJ MAKİNASI

çokcanlar 3 sıralı zincirli mısır sılaj makinası
facebooktaki yorumlarda fiyatının 85.000 tl oluğu yazıyor
makinanın güç ihtiyacı 95-115 hp face sayfalarında erkunt ile deneme videoları var

2 yıl önce burdaki çifliklerden birinde çiftlik sahibinin isteği üzerine deneme yapmak için getirmişlerdi kamyonun üstünde görmüştüm boyası dahi tamamlanmamıştı galiba o makinadan istedikleri verimi alamadılar 2 yıl uğraşmışlar

arkadaşlar sizce makina nasıl firma 95hp ile çalıştığını idda ediyor
çokcan2.jpg

çokcan3.jpg

çokcan.jpg

Tek sıra kayışlı silaj makinesi kullanıyoruz.Şaftlı kullanan arkadaşlar bir vites daha hızlı gidebiliyoruz,diyorlar.
Bu tür makinelerde bana göre balya makinesi önünde olduğu gibi volan(ağır kasnak) olması lazım.Aktarımında şaftlı olması gerekir.Kayışlı olanlar yükü fazla motora veriyor.Şaftlı olanlarda motor daha rahat çalışıyor.

Tek sıra kayışlı silaj makinesi kullanıyoruz.Şaftlı kullanan arkadaşlar bir vites daha hızlı gidebiliyoruz,diyorlar.
Bu tür makinelerde bana göre balya makinesi önünde olduğu gibi volan(ağır kasnak) olması lazım.Aktarımında şaftlı olması gerekir.Kayışlı olanlar yükü fazla motora veriyor.Şaftlı olanlarda motor daha rahat çalışıyor.
Keşke kasnaklı makine üretmeseler.
Balya makinesindeki ağır volan, otu sıkıştırma anındaki anlık yükü abzorve etmek icin faydalı, fakat silaj makinesi sürekli sıkıştırıyor, silajda volan ekstra güç harcar sadece.

• Beğen
Tepkiler: Ceryancı

Keşke kasnaklı makine üretmeseler.
Balya makinesindeki ağır volan, otu sıkıştırma anındaki anlık yükü abzorve etmek icin faydalı, fakat silaj makinesi sürekli sıkıştırıyor, silajda volan ekstra güç harcar sadece.

Silaj makinesindeki bıçaklarda kısmen volan görevi görüyor ama 6-7 ton/dekar silaj verimi olan yerde motor fazla sıkışıyor.Volan olsa motora balya makinesindeki gibi yük fazla vurmaz.Volan ilk kalkışta dönmesi için güç alacaktır, 540 devirle dönerken motordan fazla güç almayacaktır.Tek veya iki sıralıda sıkıntı yok ama üç sıralıda bence bir denemek lazım.Mühendis tabiki bu işi daha iyi bilir.
Biçerdöver tipi silaj makinelerinin çalışması nasıl, bunlara da bakabiliriz.