ZETOR PROXİMA POWER 90

koltuk ta luks opsiyon var..

kabinde de opsiyon olarak var..

lakin ister ınan ister inanma en kucuk tek çeker eski zetorlar dahil.. daha zetorun sürüsünden şikayet eden duymadım..

çok rahvan, dengeli oturaklı bi sürüşü var..

bu arada Zetor 90..

yakıt tüketim olarak sınıfında En az yakan 1. değilse 2.'dir..

ALMAN-DLG.. 300 gr/kWh nın altinda bi yakitı var..

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96
Selamlar umut abi yetişmişsin imdadıma saol... zetoru denemeye gelen kullanan eden derken akşam oluweriyor..
Genel olarak bir sorun yok şuan söyleceğim hep boşta gidiyoruz arkalarda ağırlık olmadığı halde kabin konforu süper zıplama çok az.. tek şikayetim 64 dn sonra depo fena 4 bidon mazot döktüm çeyrek oldu depo sanırım bu yıl full yapamam
Ağırlık yolcu koltuğu birkaç eksik var onları buradan ist merkezden tamamlayacak fazlı bey sorun yok ..
Umut abi trakyalı59 düşünürse plus 100 var sanırım fiyat ne olur bilmem ama ben 120 yi ağzımdan kaçırmış bulundum açıkcası Oda giderse zaten 30 bin üzerine koy yeni gelenlerde

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Peki bilgim olmadığı için ve zetor hakkında bilgiye sahip olmak için soruyorum proxima power serisinde kullanılan motor emisyonu,püskürtme tipi ve çeki kontrol sistemi nasıldır?
Transmisyon sistemi nasıl?
Benim gördüğüm vites topuzunun yan yüzünde hi&lo var birde ön yüzünde iki düğme var ve ayrıca vites üstünde 1-2-3-4 yazıyor çok karmaşık ben hiç bişey anlamadım. Hangisi vites hangisi takviye?

Hayırlı olsun Osman abi Sameden pek memnun değildin Zetor memnun eder inşallah :) Zetor düz modellerin üstüne daha lüks Plus ve Power seriileri çıkarsa da stop çubuğundan vazgeçemedi :) Lastik ölçüleri Proxima 7441'den ufak gibi geldi büyük lastik daha iyi olmaz mıydı?

Osman daha iyi bilgi verir ama teknik olarak Power sanzimani..

4 ana 3 bucuk toplam 12 vites ve 2 kademe (takviye-seri) ile..

Toplam: 24 ileri 24 geri

El debritaji var

"Auto" modu var.. vitesleri manuel veya otomatik kullanabiliyon..

Zetor sade basit manuelden yanadir genelde..

Kullanimi rahat ve gercekten zevklidir..

Stop cubugu En ustte de vardir :)

Lakin safkan acik net bariz.. guc ve guven verir..

Motor da sanziman gibi kendinindir..

4 silindir 4.200 cc turbo-intercol

8 valf (16 valf opsiyon)

Yakar/ceker cok cok iyi

Duz pompa var yakit secmez kolay kolay ariza acmaz..

Pompa debisi net 50 lt/dk (60 opsiyon)

Kepce icin cok iyi yeterli

Direksiyon icin ek pompa var

Arka kollar 90'lik hic bi motorda gormedim diyebilirim..

3-5 bilmem kac ton diye yazanlari hala cozemedim..

Zetor 4,3 ton diyo ama.. onlarin hicbirinin kaldiramadigi kombine ekipmanlari zınk diye kaldırıyor..

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU
Pompa debisi net 50 lt/dk (60 opsiyon)

Kepce icin cok iyi yeterli

Direksiyon icin ek pompa var

Arka kollar 90'lik hic bi motorda gormedim diyebilirim..

3-5 bilmem kac ton diye yazanlari hala cozemedim..

Zetor 4,3 ton diyo ama.. onlarin hicbirinin kaldiramadigi kombine ekipmanlari zınk diye kaldırıyor..
Bu yeniler 100 litre gibi çalışır içindeki dişli çift damper ve kol çıkışı ayrı..

Hidrolik kapasitesi 6 ton diyor evdeki dozer e takıp deneyecem doğruysa bir beceğinden kaldırması lazım..

Pancar yüklü 10 tonluk 4 tekerliyi kaldırmıştı..

allahım hayırlı etsin gerçekten doğru bir karar vermişin. dün konyada ikinciel 8441 i yakından inceleme imkanım oldu zetoru bu kadar yakından görmemiştim inanın insanı kendine hayran bıraktırıyor. ls 90 la trampa yapalım dedim,ikinci el ileikinci el trampa yapmıyoruz dediler.

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77