Traktörler İçin Turbo ve Yedek parça

06.12.2012
4,450
2,132
ISPARTA

Özellikle turbolu olmayan traktör sahibi arkadaşlar bazen soruyorlar.

Bu firma her marka traktöre ve modelde turbo ve interkol satışı yapmakta. Aynı zamanda tarım makinaları satışı yapan bir firma.

traktor-turbosu1-200x200.jpg

http://dogpartraktor.com/traktoryedekparcalari/traktorturbo

Dogrudur ama senin wesgate dedigin gazdan ayagini çektiginde hava sıkışması fazla oldugunda dumanı pervanelere vermeden direk susturucuya veriyor bu sayede hava kanatların zarar görmüyor bildigim kadar, ama benimkinde öyle bir olay yok gaza sonuna kadar bastın ve bi anda çektin hava sıkışık bi şekilde kalıyor hatta dahada basmaya çalışıyor motor hala çalıştıgı için yanlışım varsa düzelt bu arada benki saffer degil yine konya ütetimi apy apaydınlar turbo diye bir marka benimkide aşırı basınç yok sadece motoru biraz rahatlatıyor hepsi bu

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Dogrudur ama senin wesgate dedigin gazdan ayagini çektiginde hava sıkışması fazla oldugunda dumanı pervanelere vermeden direk susturucuya veriyor bu sayede hava kanatların zarar görmüyor bildigim kadar, ama benimkinde öyle bir olay yok gaza sonuna kadar bastın ve bi anda çektin hava sıkışık bi şekilde kalıyor hatta dahada basmaya çalışıyor motor hala çalıştıgı için yanlışım varsa düzelt bu arada benki saffer degil yine konya ütetimi apy apaydınlar turbo diye bir marka benimkide aşırı basınç yok sadece motoru biraz rahatlatıyor hepsi bu

83bdb18c910213d85812d64ea4530af3.jpg

• Beğen
Tepkiler: hamzapolat
Aynen işte benim dedigim gibi tam yüklenmede bi anda çekersen gazı direk eksoza veriyor diger durumlarda kapalı kalıyor

Ankarada Hakan bey diye birisi var adamlar 1885 den beri bu eski ilk turbolu volvolarin daflarin turbolarindan baslayarak bu gune gelmisler ellerinde herturlu onarim ve test cihazlari var.

ben valtra A95 kullanicisiyim
İnternetten arastirmalarim sonucu Valmet 6750 ler 1150 d/dk da max torku saglaya biliyorlar bende bu isin pesine dustum acentasina gidip sordugumda bana 6 milyar sadece urun fiyati hesabi cikartti haliyle ithal malzeme dogrudur dedim ciktim

Traktorun uzerinden turbomu soktum bu anlattigim adamlara goturdum dedim iste bu volvo motoru 4399cc 108x120 piston araligi bana maximum tork olan 359Nm yi 1150 d/dk da verebilirmisiniz diye adamlar bana maliyeti 1000 tlye karttan taksitli cekim verdiler urunu bana eski turbomda yanima kaldi almadilar istemediler onuda simdi cok memnunum

ca8daeefb83f10d9a1be3b5801be1eb2.jpg

Adamlar birde aciklama yaptilar bu turboda pervanelerin iki tarafida birbirinin ayni degildir hava tarafi daha sık pallerden (pervanelerden ) olusur dediler goruntu olarak eskisine kiyasla kucuk gorunebilir ama hava tarafi pervane sayisi fazladir dediler dogruymus

• Beğen
Tepkiler: hamzapolat
Çok güzel yapmissin inşallah sorunsuz kullanırsın benimde turbonun basıncı düşük işte 14 gazda falan başlıyor ufak ufak 17 gazda falan iyi basıyor. Benim motorda çelik piston falan olmadıgı için basınç yükseltmek istiyom mesela 17 gazda bastigi havayi 14 veya 15 bassin ama korkuyom piston eritir falan diye takalida 6 ay falan oldu işte çelik piston olsa hiç durmam yapatım ama yok

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85