40 Dönüm tarla almak hakkında

Selamın Aleyküm,
İzmir bergama tarla almak üzereyim prensipte anlaştım
öncelikle izmir veya civarında olan arkadaşlarıma bir kaç sorum olacaktı

bergamada verimlilik nasıldır
ortalama en en kötü 12 ayda kazanç ne olur
yılda 2 ekime genel olarak uygun olur mu

bir de hayvancılık yapmak istenirse(ileride) bu 40 dönüm kaç hayvan için uygun olur.

yorumlarınızı alabilir miyim acaba?

• Beğen
Tepkiler: fatih6522
Çok teşekkür ederim.Aklımda bir dolu soru işareti var ama gönlümdeki toprak ve hayvan sevgisiyle sağlam adımlarla ilerlicem inşallah.
-arazi fiyatı sorulmuş açıkça yazmayayım hocam ama sıkışmış bir abimizden alacam.
arazi işlenmemiş yatmış bir arazi
-yeni ova koruma kanununu yeni duydum bende ahırı şuraya koyarım buraya prefabriği atarım falan diyordum...
google da baktım kanuna asağıda linkte attım.

https://yesilgazete.org/blog/2017/0...nen-141-bolge-icin-tarimsal-sit-alani-karari/

haberdeki listede : İzmir: Aliağa Bakırçay, Kemalpaşa, Menemen, Ödemiş /
izmir için verilen listede bakırçay denmiş alacağım arsa bergamada ama bakırçay bergamadan geçiyor tabi.
bu durumu nasıl yorumlarsınız arazi için?

Çok teşekkür ederim.Aklımda bir dolu soru işareti var ama gönlümdeki toprak ve hayvan sevgisiyle sağlam adımlarla ilerlicem inşallah.
-arazi fiyatı sorulmuş açıkça yazmayayım hocam ama sıkışmış bir abimizden alacam.
arazi işlenmemiş yatmış bir arazi
-yeni ova koruma kanununu yeni duydum bende ahırı şuraya koyarım buraya prefabriği atarım falan diyordum...
google da baktım kanuna asağıda linkte attım.

https://yesilgazete.org/blog/2017/0...nen-141-bolge-icin-tarimsal-sit-alani-karari/

haberdeki listede : İzmir: Aliağa Bakırçay, Kemalpaşa, Menemen, Ödemiş /
izmir için verilen listede bakırçay denmiş alacağım arsa bergamada ama bakırçay bergamadan geçiyor tabi.
bu durumu nasıl yorumlarsınız arazi için?

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/01/20170121M1-1.pdf

linkteki 83.sayfada izmir bakırçay ovası sınırları verilmiş

arazim haritadaki işaretli bölgenin dışında.

yalnız aklımda bir soru var.
ben bu tarlaya il tarımdan yapı izni alabilir miyim yani resmi bir ev yapabilecekmi yim
tarım yapıcam hayvancılık yapacam deyince
biraz forumlara baktım da kadastrol yol şart falan diyen olmuş bu konu çok önemli aslında
arsaya gitmeye yol var arabayla ama kadastrol yola 400-450 yada 500mt ben bu tarlaya
resmi tek katlı bi köy evi yapamam mı beyler?

Özel idare Kadastro yolu olmayan arsaya ahır yapma izini vermiyor ahır yapılacak yere bakıcı evi harici ev yapılmıyor.Ahır yapmak için özel idare beş tane kurumun iznini ve yapılacak yerin projesini isteyip uygun görürse izin veriyor. Harici ev yapmak için tarlayı parsel vasfına sokmak gerekiyo bir sürü prosedür. İnsanın nefesi kesiliyo bunlarla uğraşırken

Teşekkürler nurullah bey cevabınız için benim almayı düşündüğüm yer kadastro yola cepheli içerisinde elektrik olan bir yer benim amacım ev yapmak prosedüre uydurmak için 20 başlık büyükbaş ahırı yapmak yeterli midir? Gerekli izinleri almak için.

Tarla vasfındaki bir araziye ev yapabilmeniz için kadastrol yola en az 25metre cepeniz olması gerekiyor.Ayrıca ya tarlayı agaçlandıracaksınız yada ahır yapacaksınızki bu izni alabilesiniz.Bu işlemlerin hepsini yeni yaptım

• Beğen
Tepkiler: HAMUKA