Massey Ferguson 285S İlk Sahibinden Traktörümüzü Satıyoruz.

Merhaba. Td100 veya Haşmet almak niyetiyle İlk sahibi olduğumuz Aslanı satmak istiyoruz. Traktorumuz çok ama çok temiz yılın 20 günü en fazla çalışmıştır. Ortalama yıllık 150 dönüm buğday arazisinde çalıştı. Alan arkadaş gönül rahatlığıyla alabilir gerçekten. Bilgi almak isteyen ilan daki numaradan ulaşabilir. İlan linkim:
https://www.sahibinden.com/ilan/is-...-285s-ilgiliz-ilk-sahibinden-408034901/detay/

• Beğen
Tepkiler: hasaan turan
Maşallah çok temiz görünüyor, anladığım kadarıyla çok fazla işiniz yok, ben olsam bu motorla devam ederim.
Çiftçeker motorun rahatlığı var ama bütçeyi zorluyor.Artık traktör eskisi gibi yatırım amaçlı olmaktan çıkıyor,
tüketilen bir eşya gibi oluyor.İş kapasiteniz az yıllık 1000 saat gibi kapasite olursa değerdir.
Bilginize arz ederim.

• Beğen
Tepkiler: murat121 ve apsiL

Hayırlısı bu motoru mum ışığıyla ararsınız gibime geliyor.ara işlerde iyi giderdi.
Valla bana da öyle geliyor. Misal New Holland Td serisi olsun Erkunt olsun Tümosan olsun daha bin saate gelmeden ya arkayı dağıtıyor ya baskı balata bitiyor yada değişik değişik sorunlar çıkartıyor. Kendi motorumuza nazar değmesin 24 sene boyunca harcadığımız para 500 lira oda pomba ayarı. Onun dışında anahtar değmedi. Şimdiki traktörler insanın gözünü korkutuyor ben daha bu zamana kadar tarlada kalmadım hiç yeni traktör alıp da daha doğrusu yerli traktör alıp da tarlada kalanlar bir hayli fazla. Bakalım hayırlısı diyelim. Aslında benim gönlüm 2 bin saatte John Deere 5105m var Ankarada 2012 model onu 108 e almak ama babam sıfır olsun New Holland olsun diyor 20 sene anahar değmez ama anlatamıyorum yerli seriler artık eskiler gibi değil hatta çoğu bilmeyen insan öyle konuşuyor sırf marka imajından dolayı New holland diye tutturmuş gidiyorlar. Sonra bin saatte arıza açınca da al başına belayı.

Maşallah çok temiz görünüyor, anladığım kadarıyla çok fazla işiniz yok, ben olsam bu motorla devam ederim.
Çiftçeker motorun rahatlığı var ama bütçeyi zorluyor.Artık traktör eskisi gibi yatırım amaçlı olmaktan çıkıyor,
tüketilen bir eşya gibi oluyor.İş kapasiteniz az yıllık 1000 saat gibi kapasite olursa değerdir.
Bilginize arz ederim.

Aslında dediğiniz doğru ama Babam artık biraz rahatlık istiyor birde köyde herkes çiftçeker kullanıyor birde biz alalım dedik. 1 hafta önce galerilere bakmaya gittik 2014 erkunt kıymet 90 lükse bindim daha bin saatte motor debriyaj ses yapıyor ve çok sert lastikler balonlamış boyası matlaşmış vites geçişleri eh işte fena değil ama iç kısmı çok yıpranmıştı . Daha bin saatte bunların olması yerli traktöre olan bütün sevgimi bitirdi . Sonra 1200 saatte Td100 2013 modele bindim şatıla şatıl demeye dilim varmıyor debriyaja basıp vites değiştirmek bence daha kolay kemik gibi olmuş geçişleri berbat sesi bizim Mf nin çeyreği etmez çok kötü sanki su motoru çalışıyor kabin içi aşırı derecede yıpranmış vitesler en altta kavrıyor vites geçişleri rezalet ötesi bildiğiniz geçmiyor belli bir yolu yok viteslerin şansa geçiyor sanki bizim Mf tıkır tıkır üflesen geçiyor yerine oturuyor direk. Sonra da New Holland T6020 2011 model 2700 saatteki ithal traktöre bindim o nasıl bir vites geçişi öyle taksi den daha konforlu desem yeridir debriyaj pamuk gibi iç kısmı koltuğu ve konsolu sıfırdan farksız lastikler yıpranmamış ama ilk lastiği .

Biraz uzun oldu ama yerli traktör almak akıl işi değil bakalım babamı ikna edebilirsem John deere 5105m aldıracağım. Ama 2 bin saat fazla mı değil mi bilmiyorum traktör temiz duruyor bayağı. Gerçi bizim akrabada McCormick Cx85 var 5 bin saatte ona da anahtar değmedi 2006 model o da. Hayırlısı diyelim artık.

Diğer iyi dilekte bulunan arkadaşlar da sağolun biz 27 sene kıymetini bildik umarım alacak kişide kıymet bilen biri olur diyelim..