Zetor 7211 5'li 8 numara Çeyrek Bacak :) :)

Kimsenin kimseye yanlış bilgi verdiği yok sen case bozok massey paylasabilirsin kimse sana bişey demez.. Zetor sevmeyebilirsin.. Dile getirirsin... Lakin kimse kimseye patavatsizlik edemez... Övüyorsak seviyoruz demekki kime ne??? Tahammülü olmayan takip etmesin.. Zira gereksiz eleştiri gizli hayranliga delalettir..
Ben ne zetor dusmani ne bir baska mqrka fanatigiyim gercek ne ise odur gerek actigim gerekse yorum yaptigim konularda gercek ne ise onu yazmisimdir.bir markayi iyi diyorsamda belgeleri ile kanitlamisimdir.sizler gibi 5 li pulluk cekmesi ile baska traktor cekemezmis gibi izlenim olusturmuyorum.zetor sevebilirsiniz kimse sizin zetor sevginize bir sey soyleyemez lakin sutcu beygirini yaris ati diye ortaya surmenize musade etmeyiz.traktor almayi dusunen cifci arkadaslarimizin zetorun abartilmis cekis performas yazilarini okuyup (bir video yok kanitlanmis sade mis lardan ibaret ).karirinda yanlis karar vermemeleri icin ugrasiyoruz bu zetor icinde casr icinde erkunt icinde gecerlidir.varsa soylediklerinizin kaniti paylasin herkes kaniti ile gorsun ki zetoru daha dogru sekilde tanitmis olursunuz.iste ozaman zetor turk cifcisinin gozunde deger kazanir

• Beğen
Tepkiler: MehmetGngr
Arkadaşım 64 lük bir motor 95 lik motora 84 lük 100 luge kafa tutuyorsa ben zetor severim burda da zetor paylasimlari yapilmayabilir diye bişey yok üstte görüyorsun ki cift çeker arkada ağırlık önde kepçe olan motoru çekiyor severim.. Sevdiğimi overim.. Sevenlerle paylasirim .. Kimseyi enterese edecegini düşünmüyorum.. Zetor sütçü beygiriyse yarış ati olacak motor yok demedi deme 😉..

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Ben ne zetor dusmani ne bir baska mqrka fanatigiyim gercek ne ise odur gerek actigim gerekse yorum yaptigim konularda gercek ne ise onu yazmisimdir.bir markayi iyi diyorsamda belgeleri ile kanitlamisimdir.sizler gibi 5 li pulluk cekmesi ile baska traktor cekemezmis gibi izlenim olusturmuyorum.zetor sevebilirsiniz kimse sizin zetor sevginize bir sey soyleyemez lakin sutcu beygirini yaris ati diye ortaya surmenize musade etmeyiz.traktor almayi dusunen cifci arkadaslarimizin zetorun abartilmis cekis performas yazilarini okuyup (bir video yok kanitlanmis sade mis lardan ibaret ).karirinda yanlis karar vermemeleri icin ugrasiyoruz bu zetor icinde casr icinde erkunt icinde gecerlidir.varsa soylediklerinizin kaniti paylasin herkes kaniti ile gorsun ki zetoru daha dogru sekilde tanitmis olursunuz.iste ozaman zetor turk cifcisinin gozunde deger kazanir
Ayrıca değeri hak eden kazansın.. Bırakın kimse hiç bir firma babamızın oğlu değil.. Ciftte de üstün videolari var.. At gözlükleriyle bakılmaz dünyaya daha iyisi varsa getirin .. Kıyas yapalım.. Bizim toprağımız sert.. 85 hp tek çeker 6610 6600 ford 175 185 188 massey ler var bizim köyde 4 lu pulluk la 20 cmyi geçmiyor geçemiyorlar.. Yakıt hay kese.. Sen 240 diyon ya vallahi çekmez bizde bayiri var düzü var .. Motoru yatirirlar .. Her meşhur traktör den var lakin böyle iş yapan yok..

Ahmetshn fikir ve irade hürdür.. Niye bu kadar çok zipladiniz anlamış değilim.. Zetorun az ya da çok satmasını kimse gündeme getirmedi sizde elinizden geleni rica ediyorum yapınız.. Ayrıca paylaşımı sevmiyorsaniz ilgilenmezsiniz yorum yapmazsiniz bakmazsiniz bile .. Nasıl ki şahsımı zetordan haric bir yorum da göremezsiniz .. Sizde zetor muhabbetine girmeyiniz... Kimsenin kimseyi zorladığı yok.. Rica ediyorum sadece ilgi çekmek ve yahut insanların nezaketinden iyi niyetinden istifade edip reklam yapmak amacindaysaniz yanlış yerdesiniz.. İstirham ediyorum işinize gelmiyorsa zetor muhabbetine girmeyiniz...

Şimdi zetor Harika bir traktör olsun istediği kadar mükemmel olsun. Bizim Ödemiş'te millet bayisi yoksa servisi yoksa alan satan yoksa alır mı almaz mı mesela? Eee nerde kaldı bunun iyiliği? Boş laf olmadı mı?
Hadi fanatiksinizdir ki fanatizm iyi midir kötü müdür tartışılır. Kesinlikle beynimizi körelttiği belli. Zıplamak falan da hoş olmamış.
Ayrıca forum babanızın tapulu malı değil, istediğim yere girerim, çıkarım, edep adap bildikten sonra.
Ama ben de söyleyeyim acayip kabak tadı vermeye başladı bu zetor muhabbeti. Yani sizce de abartı değil mi?
Zaten kafalarımız dumanlı, her şeyden nem kapıyoruz.
Hani insanlar çok yanlış yönelecek sıkıntı orda. Yok efendim 80bg aslında 100 bg falan geçmek lazım bunları.
Belli ki zetor hakkında çok bilgiye sahipsiniz. Bir şeyi merak ediyorum. Madem bu kadar Harika bu traktör niye Avrupa'da satılmıyor? Çoğu ülkede Yok. Bunun nedeni ne ?

Ayrıca değeri hak eden kazansın.. Bırakın kimse hiç bir firma babamızın oğlu değil.. Ciftte de üstün videolari var.. At gözlükleriyle bakılmaz dünyaya daha iyisi varsa getirin .. Kıyas yapalım.. Bizim toprağımız sert.. 85 hp tek çeker 6610 6600 ford 175 185 188 massey ler var bizim köyde 4 lu pulluk la 20 cmyi geçmiyor geçemiyorlar.. Yakıt hay kese.. Sen 240 diyon ya vallahi çekmez bizde bayiri var düzü var .. Motoru yatirirlar .. Her meşhur traktör den var lakin böyle iş yapan yok..

cok güzel soylemıssınız hıc bır traktor babamızın malı deıl dunyanın parasını verıp alıyoruzz ve sonu husran cıfcı uc kurusunu verıp bır traktor alıyor sonra yaptıgı arızalar ettıgı massaf canın dan bezdırıyor bırde suan ulke sartlarında cıfcılık bu halde ıken.bızlerınde amacı bu cıfcımızın canı yanmasın yoksa zetora karsı kımsenın burada bır nefretı yokk söyledikerinizi bızlerde gorelım ıstıyoruzz ne guzel soylemıssınız topragınız sert dıger traktorler zorlanıyor dıye bır vıdeo ıle desteklesınız bu goruslerınızı hersey daha guzel olcakk. turkıyenın topragı cok farklı bırakın kı bızım bolgenın topragı bıle cok farklı bır bolge kızıl toprak pulluk ucu daynamaz bır bolge boz topragı kerpıc gıbı bır bolge kumsal hal boyle ıken 240 massey fergısonun 5 li pulluk cektıgı topraklar var onun ıcın aynı guctekı traktorleri aynı sahada karsılastırmadıgımız surece yanlıs bılgıler vermıs oluruz

Şöyle bi tarafsizca disardan bakildiginda zetor almak icin hicbir sebep yok
Parca servis yok
2. El desen hic yok 2 yildir sahibinden com da duran zetorlar var cok cok ucuza
Cekis desenuygun ekipman olduktan sonra is yapamayacak traktor yoktur
Ha zetor 84 un bi 3085 den yada td85 den cok yada az cekecegini sanmiyorum
Gereksiz abartmalardan sikıldık

Çok gerginsiniz beyler hayırdır... trakkulube yakışmayacak türk çiftçicisine yakışmayacak kelamlar ediyorsunuz birbirinize hemde hiç tanımadan..çok tuhafima gitti bir okadar da üzüldüm doğrusu ..
Zetora gelince umut özkan sayesinde hiç tereddüt etmeden bir 6441proxima aldım 1 yıl en ağır şartlarda kullandım o kadar memnun kaldımki bu yıl sıfırını aldım hayırlı olur inşallah..zetoru kullanmayan görmeyen için pek birşey ifade etmez o yüzden kısmeti olan alır fanatikliğe ve kalp kırmaya gerek yok benimde amacım bir kişiyede ben vesile olursam zetor sahibi olursa ne mutlu bana yoksa kartondan yapılmış traktörleri dünyanın parasını vererek traktöre bindimm sanacaklar..benim düşüncelerim bu arkadaşlar..hepinize saygılarımı sunuyorm..🤝

Resimler ve ekler

• IMG_7992.JPG
    IMG_7992.JPG
    2.4 MB · Görüntüleme: 96
  • Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77

cok güzel soylemıssınız hıc bır traktor babamızın malı deıl dunyanın parasını verıp alıyoruzz ve sonu husran cıfcı uc kurusunu verıp bır traktor alıyor sonra yaptıgı arızalar ettıgı massaf canın dan bezdırıyor bırde suan ulke sartlarında cıfcılık bu halde ıken.bızlerınde amacı bu cıfcımızın canı yanmasın yoksa zetora karsı kımsenın burada bır nefretı yokk söyledikerinizi bızlerde gorelım ıstıyoruzz ne guzel soylemıssınız topragınız sert dıger traktorler zorlanıyor dıye bır vıdeo ıle desteklesınız bu goruslerınızı hersey daha guzel olcakk. turkıyenın topragı cok farklı bırakın kı bızım bolgenın topragı bıle cok farklı bır bolge kızıl toprak pulluk ucu daynamaz bır bolge boz topragı kerpıc gıbı bır bolge kumsal hal boyle ıken 240 massey fergısonun 5 li pulluk cektıgı topraklar var onun ıcın aynı guctekı traktorleri aynı sahada karsılastırmadıgımız surece yanlıs bılgıler vermıs oluruz
Son olarak 117 bin tlye nh 'nin yerlisini niye aliyimki.. Arizadan yakıt yakmaktan öte marifeti nedir?? Tümosan daha cazip.. Erkunt inanın tam baş belası.. Şunu unutmayın malindan memnun olan satmaz.. Erkunt nh ve tümosan dolu tüm galeriler.. Jd de yavaş yavaş ikinci el olarak piyasayı tutuyor.. İyi motorun ikinci eli olmaz.. Satan adam ya büyütmek için satar yada modelini yükseltmek için.. Hani zetoru eleştirenler mevcut .. İkinci eli para etmiyor.. Jd 'nin 35 bine 2007 modeli var kabinli .. Düz motor... Bildiğin.. Hüsrana uğruyor çiftçi .. İyi bildiklerim var emin olun.. Nh ve Erkunt. Ben 3 yıldır araştırıyorum.. Bütün markalar aynı nerdeyse.. Al birini vur ötekine.. Bizim karşı fikire zıt görüşe muhalefete tahammülümüz yok .. Yoksa zetoru sevmem üstün niteliklerinden ötesi yok..

• Beğen
Tepkiler: .Ali. ve aaysberkk
Şöyle bi tarafsizca disardan bakildiginda zetor almak icin hicbir sebep yok
Parca servis yok
2. El desen hic yok 2 yildir sahibinden com da duran zetorlar var cok cok ucuza
Cekis desenuygun ekipman olduktan sonra is yapamayacak traktor yoktur
Ha zetor 84 un bi 3085 den yada td85 den cok yada az cekecegini sanmiyorum
Gereksiz abartmalardan sikıldık
Parça var servis var .. En azından dayanıklı motor zetor.. Sağlam motor çekiş üstünlüğü aşikar .. Ayrıca ben ulaş a bağlı yenikarahisar bilirseniz kormac dağının etekleri.. 40000 dönüm arazisi var köyün.. Civarin en geniş arazisi.. Sarp bayirda var düz de.. Kumsal toprak ta mevcut tabanda kepirde .. 115 lik tümosan 5 li 13 lu takıyor.. 4 lu 10 yada 11 numara çeken tek çeker nadiren .. 240 yada 135 bizim köyde hiç olmadı.. Bi kac tane 3000 lik bi kac 480 küçük motor .. 3 silindir motor dahi zor bulunur onların haricinde.. Yani demem oki bakın araştırın ben falanciyim ben filanciyimi geçin.. İyiyi bulun onu kıyas edelim zetorla...

Çok gerginsiniz beyler hayırdır... trakkulube yakışmayacak türk çiftçicisine yakışmayacak kelamlar ediyorsunuz birbirinize hemde hiç tanımadan..çok tuhafima gitti bir okadar da üzüldüm doğrusu ..
Zetora gelince umut özkan sayesinde hiç tereddüt etmeden bir 6441proxima aldım 1 yıl en ağır şartlarda kullandım o kadar memnun kaldımki bu yıl sıfırını aldım hayırlı olur inşallah..zetoru kullanmayan görmeyen için pek birşey ifade etmez o yüzden kısmeti olan alır fanatikliğe ve kalp kırmaya gerek yok benimde amacım bir kişiyede ben vesile olursam zetor sahibi olursa ne mutlu bana yoksa kartondan yapılmış traktörleri dünyanın parasını vererek traktöre bindimm sanacaklar..benim düşüncelerim bu arkadaşlar..hepinize saygılarımı sunuyorm..

hayırlı olsun güle güle kullanın.dogru soylemıssınız kullanmayan gormeyen bılemez bizler içinde bu durum gecerlı sadece duyuyoruz sorun da burada baslıyor avcı av muabbetı gıbı oluyor :) zetordan memnunsunuz ve zetorla yola devam demıssınız sizden ricam bir kişiye deıl buradakı bınlerce kısıye zetoru gercegıyle tanıtmanız cunku yerlı uretımlerımız de kalıte cok dusuk avrupa serılerı fıyatlar cok yuksek bunun ıcın marka fark etmeksızın en dogruları yazmak sizlere ve bizlere duser

• Beğen
Tepkiler: agusta80
hayırlı olsun güle güle kullanın.dogru soylemıssınız kullanmayan gormeyen bılemez bizler içinde bu durum gecerlı sadece duyuyoruz sorun da burada baslıyor avcı av muabbetı gıbı oluyor :) zetordan memnunsunuz ve zetorla yola devam demıssınız sizden ricam bir kişiye deıl buradakı bınlerce kısıye zetoru gercegıyle tanıtmanız cunku yerlı uretımlerımız de kalıte cok dusuk avrupa serılerı fıyatlar cok yuksek bunun ıcın marka fark etmeksızın en dogruları yazmak sizlere ve bizlere duser
Tam da burda zetor başlıyor zaten.. Fiyatı ucuz.. Avrupa traktorlere göre.. Ve çoğu avrupa traktorden yakıtı ve performansı çok daha iyi.. Tescilli patentli.. Araştırmak zor değil .. Açın videolara göz atın..
12b20b28eee38d4d519fba89a7a2e27e.jpg
bu da kanıtı aynı hp 'deki traktorlerin yakıt ve performans üstünlüğü ..

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Parça var servis var .. En azından dayanıklı motor zetor.. Sağlam motor çekiş üstünlüğü aşikar .. Ayrıca ben ulaş a bağlı yenikarahisar bilirseniz kormac dağının etekleri.. 40000 dönüm arazisi var köyün.. Civarin en geniş arazisi.. Sarp bayirda var düz de.. Kumsal toprak ta mevcut tabanda kepirde .. 115 lik tümosan 5 li 13 lu takıyor.. 4 lu 10 yada 11 numara çeken tek çeker nadiren .. 240 yada 135 bizim köyde hiç olmadı.. Bi kac tane 3000 lik bi kac 480 küçük motor .. 3 silindir motor dahi zor bulunur onların haricinde.. Yani demem oki bakın araştırın ben falanciyim ben filanciyimi geçin.. İyiyi bulun onu kıyas edelim zetorla...

dogru Servis var ama bize 1000 km :D insan motoru kullanmaya korkar allah korusun biyeri kirilacak diye
Cekis ustunlugu var neye gore kime gore elinizde bi kayit yok bi delil yok nasil oluyorsa en kuvvetli zetor oluyor ? bi deneyin diyoruz bu kadar lafa bunu yapmalisiniz artik ayni beygirde bi tarlaya sokamadiniz butun trakkulup bunu bekliyor

• Beğen
dogru Servis var ama bize 1000 km :D insan motoru kullanmaya korkar allah korusun biyeri kirilacak diye
Cekis ustunlugu var neye gore kime gore elinizde bi kayit yok bi delil yok nasil oluyorsa en kuvvetli zetor oluyor ? bi deneyin diyoruz bu kadar lafa bunu yapmalisiniz artik ayni beygirde bi tarlaya sokamadiniz butun trakkulup bunu bekliyor
Kayıt var yaz you tubeye 6441 95 lik tümosana kök sokturuyor.. Serviste sivas sarkisla da var.. Kullanırken korkulacak motor değil zetor.. Aksine en çok guvenilecek motor.. Çorum da servis var.. Tepeden konusmaktansa arayın Fazlı Özaltini size güven veremiyorsa zetoru karalayin.. Ve yahut almayın.. Şu anda eski distrübütor dahi iki günde parça temin ediyorsa siz hala neye dayanarak parça yok servis yok diyorsunuz??? Ustaya motor farketmez benim bildiğim.. Steyr ford fiat tümosan hattat masseyi rektefe eden tek bir usta var tanıdığım.. Zetoru da seçmez bence..

https://www.youtube.com/watch?v=eymsb4J3B98

kıyaslama istemiştin gülüm al sana kıyasla fiat ın üzerinde hemen hemen bitik . hem de üç piston boş ağırlığı 3500 kg civarı pistonlar 103 e 110 . 87 de modelin üretimi sonlandırıldı. Türkiye de de 87 yılında Tümosan adı altında üretilmeye başlandı.
zetorun özelliklerini de sen yazı ver de bilgilenelim.

Tam da burda zetor başlıyor zaten.. Fiyatı ucuz.. Avrupa traktorlere göre.. Ve çoğu avrupa traktorden yakıtı ve performansı çok daha iyi.. Tescilli patentli.. Araştırmak zor değil .. Açın videolara göz atın..
12b20b28eee38d4d519fba89a7a2e27e.jpg
bu da kanıtı aynı hp 'deki traktorlerin yakıt ve performans üstünlüğü ..

erkunt traktorde noter huzurunda 1000 m2 alanda en az yakıtı yaktıgına daır test etti lakın o yakıt degerlerine bizim cifcilerimiz ulasmayı bırakın yaklasamadılar bıle.bunu etken sebeb toprak yapısındakı farklılık kullanıcıların pulluk ayarları bır suru etken.yanlız grafıkte bır sey dıkkatımı cektı linder 124 case 110 valtra 121 zetor 135 grafıktekı test degerlerinde butun traktorler aynı hp guctemı bılmedıgım ıcın bırsey dıyemeyecegımm aynı gucte degıllerse zetora avans vermısler dıyecem :D :D

erkunt traktorde noter huzurunda 1000 m2 alanda en az yakıtı yaktıgına daır test etti lakın o yakıt degerlerine bizim cifcilerimiz ulasmayı bırakın yaklasamadılar bıle.bunu etken sebeb toprak yapısındakı farklılık kullanıcıların pulluk ayarları bır suru etken.yanlız grafıkte bır sey dıkkatımı cektı linder 124 case 110 valtra 121 zetor 135 grafıktekı test degerlerinde butun traktorler aynı hp guctemı bılmedıgım ıcın bırsey dıyemeyecegımm aynı gucte degıllerse zetora avans vermısler dıyecem :D :D
Hamdi kardeşim bunu biz ölçtük Zetor emsallerine oranla %60 tasarruflu..

Nasıl %60 diyeceksin kısaca şöyle deyim;

Zetor (4-14) Deutz agroluks 75 (4-11) , Erkunt 80.4 (4-12) ve New Holland TD90 (4 - 13) ile dördümüz bir girdik tarlaya depolar fulldü..Tarlayı sürdük çıktık saydığım modeller dönüme (1000 m2) 3.5 litre Zetor 2.2 litre yaktı..

Az yakıt çok iş=Zetor

• Beğen

https://www.youtube.com/watch?v=eymsb4J3B98

kıyaslama istemiştin gülüm al sana kıyasla fiat ın üzerinde hemen hemen bitik . hem de üç piston boş ağırlığı 3500 kg civarı pistonlar 103 e 110 . 87 de modelin üretimi sonlandırıldı. Türkiye de de 87 yılında Tümosan adı altında üretilmeye başlandı.
zetorun özelliklerini de sen yazı ver de bilgilenelim.

adamlar cekıstırmede cag atlamıs gercekten yere yesıllık serıp cekıstırmekk kımsnın aklına gelmezdi :) :) ama bu tarz cekıstırmeler ıyı yada kotuyu belırlemez yere ıyı basan ceker agırlık onemlı sadece gprsellık eglence olmuss güzel paylasım

Hamdi kardeşim bunu biz ölçtük Zetor emsallerine oranla %60 tasarruflu..

Nasıl %60 diyeceksin kısaca şöyle deyim;

Zetor (4-14) Deutz agroluks 75 (4-11) , Erkunt 80.4 (4-12) ve New Holland TD90 (4 - 13) ile dördümüz bir girdik tarlaya depolar fulldü..Tarlayı sürdük çıktık saydığım modeller dönüme (1000 m2) 3.5 litre Zetor 2.2 litre yaktı..

Az yakıt çok iş=Zetor
Zetor 1.1 yakıyordu abi ne oldu yakıtımı arttı ☺