Arpa ekımıne devam

15.11.2013
2,809
1,794
30
Tokat
[MENTION=60401]Yaşar Akgün[/MENTION] abi senin bahsettiğin merdane gibi dönen sistem nohut mibzeri nin arkasında olsa acaba nasıl olur?

O daha iyi olur kanaatindeyim özellikle nemli yerlerde tapan/sürgü gibi toprağı sürüklemez. Ben mibzerin arkasına tapan yaptım hurdacıdan kalın boru aldım kum doldurup uclarınıda kaynakla kapattım çok ağır oldu. Dönerli yapacamda biraz ince arkadaşta kullanılamayan oksijen tüpleri var onları verecek.

O daha iyi olur kanaatindeyim özellikle nemli yerlerde tapan/sürgü gibi toprağı sürüklemez. Ben mibzerin arkasına tapan yaptım hurdacıdan kalın boru aldım kum doldurup uclarınıda kaynakla kapattım çok ağır oldu. Dönerli yapacamda biraz ince arkadaşta kullanılamayan oksijen tüpleri var onları verecek.

Genişligi 15 cm bir boru üzerine 8 sıra cizilerek bu sıraların üstüne kısa ve eşit ölçüde inşaat demirleri sarmal bir şekilde kaynak yapılarak güzel bir döner tapan yapılabilir.

Bereketli olsun,taban gübresi sanki biraz az gibi geldi bana.
Saol abi evet 20 olsa iyi olurdu

Bereketli olsun kardesim.seri 2 mi gidiyor case.

kombine kurumü gelıstırıyorsun arkadakı surguyu yenılemıssın boyle daha ıyı olmus topragı daha ıyı surgulemıss
saolasin hamdi abi evet duz yerlerde 2 cok guzel isliyor yamac olursa 1

Kolay gelsin bizde ince ince yağmur yağıyor daha arpa 30 kilo gübre dap 18 20/20 20 kilo atıyorum.Diskaronun arkasındaki tapan silindir gibi dönen olsa 10 numara olurdu.
saol yasar abi bunu gecen yaptirdik malzemesi cikma telefon direginden altlarinada kosebent caktik 1 kisi kaldiramiyor cok guzel oldu

[MENTION=60401]Yaşar Akgün[/MENTION] abi senin bahsettiğin merdane gibi dönen sistem nohut mibzeri nin arkasında olsa acaba nasıl olur?

Genişligi 15 cm bir boru üzerine 8 sıra cizilerek bu sıraların üstüne kısa ve eşit ölçüde inşaat demirleri sarmal bir şekilde kaynak yapılarak güzel bir döner tapan yapılabilir.

Güzel proje ben inşaat demiri yerine mastarlı ot biçmenin bıçağını düşünmüştüm ama ince olduğu için çabuk aşınacak. Önceki mibzere 15'lik u demirinden tırmık şeklinde tapan yapmıştık sandalye kalınlığında demir kaynatmıstım hurdacılara bi uğrar bakarım

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci96