Erkunt crd 110 ları neden satıyorlar

18.02.2011
6,058
1,598
sivas

Daha 10 ile 450.saat arasında olan erkunt crd 110 lar neden hep satılıyor. 90 ve 100 ünü satanı görmedim ama 110 lar sahibindende galerilerde sayılıyor. Takip ettiğim 5 veya 6 tanesi satıldı... bilgisi olan varmı acaba. Yada crd 110 veya 90 ve 100 kullananlar traktör hakkında bilgi verebilirmi..
Not.. deutz motorlu olanlar...

10 saatte olanı neden satılır anlamak zor. 110 kullanıyoruz. Motor yönünden hiç şikayetim iz olmadı. Yakıt çekiş çok güzel. 1 sefer kuyruk mili dişlisi kırıldı. Birde direksiyon pompası hava yapıyordu o biraz uğraştırdı. Şu an 900 saate yaklaştı. Satmaya niyetim yok memnunum. Mekatronik olanlarda problemler olmuş diye duydum.

10 saatte olanı neden satılır anlamak zor. 110 kullanıyoruz. Motor yönünden hiç şikayetim iz olmadı. Yakıt çekiş çok güzel. 1 sefer kuyruk mili dişlisi kırıldı. Birde direksiyon pompası hava yapıyordu o biraz uğraştırdı. Şu an 900 saate yaklaştı. Satmaya niyetim yok memnunum. Mekatronik olanlarda problemler olmuş diye duydum.
Eskisehir bayisi sorunlu diye mekatronik getirmiyor levyeli olanları getiriyor.Musteri sorun yasamasın diye hic getirmiyoruz diyor.

Benim tanıdığım 3-4 crd 110 kullanan arkadaşım sırf iç dizaynı değiştiği için değiştirdi crd 110 aldılar saatleri daha 500 bile değildi...
MT olan da pek yok zaten piyasada onun dışında memnun kalınmayacak bir yanı yok.
Sattıysa muhtemelen avrupa bir markaya geçmiştir crd 110dan sonra yerli hiç biri kesmez.
Not: piyasa da en çok bulunan tercih edilen deutz crd modelidir.

Keyfine alır gibi ne o öyle al 1 ay kullan sat kaç bin aşağı verip zarar edecek bide aldığı fiyata
Zararları kesin büyük... ama neden o kadar zararı göze alıp satıyorlar. Crd deutz lar mekatronikde değil sadece deutz motor kırmızı jant. Mekatronikler zaten iç tasarım olarakda farklı... kayseride 105 bine anlaştık banka ile anlaşamadık satıldı ama neden sattılar acaba..

• Beğen
Tepkiler: ASARCIKLI
Benim tanıdığım 3-4 crd 110 kullanan arkadaşım sırf iç dizaynı değiştiği için değiştirdi crd 110 aldılar saatleri daha 500 bile değildi...
MT olan da pek yok zaten piyasada onun dışında memnun kalınmayacak bir yanı yok.
Sattıysa muhtemelen avrupa bir markaya geçmiştir crd 110dan sonra yerli hiç biri kesmez.
Büyük ihtimal öyledir. 3.62 motor 110 hp crd 110 ile mekatronik iç tasarım çok farklı..

MT ile mekanik arasındaki tek fark birinde power shuttle kolu var birinde sağ trimde mekanik kol var.
Birisi direksiyon altından birisi sağ trimden ileri-geri yapıyor :)
Aynen ama mt leri pek tavsiye eden yok. Crd ler yani mekanik olanlar kırmızı jantlılar daha hoş. Alırsam onu alırım zaten. Mekatronik yerine powerşhutle koysalar daha güzel olurmuş...

Aynen ama mt leri pek tavsiye eden yok. Crd ler yani mekanik olanlar kırmızı jantlılar daha hoş. Alırsam onu alırım zaten. Mekatronik yerine powerşhutle koysalar daha güzel olurmuş...

MT tek iyi yönü asla kaçırma olayı yok.
şu an zaten en istediğimiz durum normal bir power shutlle idi bakalım yarın falan gidersem fabrikada bu durumu tekrar konuşacağım zaten.
Kırmızı jantlıların alayı crd eski tip iç dış dizayn yeni tip iç dizayn mevcut.

MT tek iyi yönü asla kaçırma olayı yok.
şu an zaten en istediğimiz durum normal bir power shutlle idi bakalım yarın falan gidersem fabrikada bu durumu tekrar konuşacağım zaten.
Kırmızı jantlıların alayı crd eski tip iç dış dizayn yeni tip iç dizayn mevcut.
İyi olur vallaha.. crd leride powerşhuttleli yapsınlar. Kendi ayaklarına kurşun sıkmasınlar.
Mekatronikler asla kaçırmaz derken açabilirmisin ercan usta..
Birde bu crd lerin 90 ile 100 lüklerini hiç alan olmamış herkes 110 ununmu almışlarki sahibinden de hep 110 luk crd ler satlık. Veya 110 crd yi satıp 110 mekatronikmi alıyorlar acaba...

İyi olur vallaha.. crd leride powerşhuttleli yapsınlar. Kendi ayaklarına kurşun sıkmasınlar.
Mekatronikler asla kaçırmaz derken açabilirmisin ercan usta..
Birde bu crd lerin 90 ile 100 lüklerini hiç alan olmamış herkes 110 ununmu almışlarki sahibinden de hep 110 luk crd ler satlık. Veya 110 crd yi satıp 110 mekatronikmi alıyorlar acaba...

Ben isterim ki 2012 yılında 90-100-110 çıkarken süper bir power shuttle üretilseydi bugün erkunta bakış çok farklı olurdu.
İnşallah gerekli adım atılır istenen olur ümidimizle.

Kaçırma olayına gelince bir çok yağlı power shuttle sistemi el freni çekmeden viteste bırakıp inersen o da arkandan başını alır gider Allah muhafaza kaza geliyorum der.
MT sisteminde viteste kaçma bi durum söz konusu değildir.
El freni muhakkak kullanılmalı kaçırmıyor diye bişey yok çocuk biner vitesi boşa alır o da gider.
90-100 sadece fabrikada fuarda gördüm. hatta 80.4lüks crd bile var ama hala satışı yok daha.
MT li crd 2. el görmedim küçük modelden gördüm.

Ben isterim ki 2012 yılında 90-100-110 çıkarken süper bir power shuttle üretilseydi bugün erkunta bakış çok farklı olurdu.

Kaçırma olayına gelince bir çok yağlı power shuttle sistemi el freni çekmeden viteste bırakıp inersen o da arkandan başını alır gider Allah muhafaza kaza geliyorum der.
El freni muhakkak kullanılmalı kaçırmıyor diye bişey yok çocuk biner vitesi boşa alır o da gider.
90-100 sadece fabrikada fuarda gördüm. hatta 80.4lüks crd bile var ama hala satışı yok daha.
Bir tane aydın sökede gördüm mt satılıyordu. Crd ise bol miktarda var...
Ayriyeten teşekkürler ercan usta...

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ

Cdr motorlu 80.4 satislarda gormeyi cok.isterdik.bu modelde deutz motor mu pekins motorlumu biraz aciklama yaparmisin

Şu an; yerli modellerde en çok kaybettiren modeller sıralamasında zirveyi zorluyor, 120-140 arası al 1000 saate gelmeden 1-2 yaşında 70 e alıcı bulamıyorsun, ayrıca bir lobi var, Teke yi takasa almıyolar.
Kısacası yoluna ya; model yenileyip devam ediyorsun, yada sınıf değiştirip devam ediyorsun.

Şu an; yerli modellerde en çok kaybettiren modeller sıralamasında zirveyi zorluyor, 120-140 arası al 1000 saate gelmeden 1-2 yaşında 70 e alıcı bulamıyorsun, ayrıca bir lobi var, Teke yi takasa almıyolar.
Kısacası yoluna ya; model yenileyip devam ediyorsun, yada sınıf değiştirip devam ediyorsun.
Ayynen abi sıfır alırken takasa alıyorlar ikinci el alacak olsan takas yok belki ikinci el crd ler için o kadar uğraştım bizim erkuntu ikin ci el crd erkuntla takas edemedim...