Dekalb firmasının mısırını ekmeği düşünüyorum bu sene 80 dönüm civar bilgisi olan var

Cevap: Dekalb firmasının mısırını ekmeği düşünüyorum bu sene 80 dönüm civar bilgisi o

Bizde 15 güne başlar Mısır ve ayçiçeği ekimi temmuz sonu agustos başı gibi de biçiliyor her ikisi de.. Ama senin bu dediğin verimi ben şimdiye kadar hiç alamadım Tabi eksiklik bizde tohum gübre sulama vs hepsi önemli Ama ikinci iş olarak bi de hobi gibi yapınca pek dikkat etmiyorum işte ondan fakat artık limitleri zorlamak istiyorum arkadaşlarım sayesinde tabi

Hocam azim kararlilik araştirma inanın yaşadiğimiz yer öyle kurak ki bize sabır ve azmi öğretti.
200 dekar mısır ekiyorum bu yil yine
Herşeyi dört dörtlük yaptiktan sonra allah emeğinin karşiliğini veriyor.

Cevap: Dekalb firmasının mısırını ekmeği düşünüyorum bu sene 80 dönüm civar bilgisi o

Bizde 15 güne başlar Mısır ve ayçiçeği ekimi temmuz sonu agustos başı gibi de biçiliyor her ikisi de.. Ama senin bu dediğin verimi ben şimdiye kadar hiç alamadım Tabi eksiklik bizde tohum gübre sulama vs hepsi önemli Ama ikinci iş olarak bi de hobi gibi yapınca pek dikkat etmiyorum işte ondan fakat artık limitleri zorlamak istiyorum arkadaşlarım sayesinde tabi

Bizimde rakım 2 en fazla 7 ben çok araştırdım çok okudum okulda hocalararımada sordum bana dekalbi önerdiler kendim 3 bölge müdürüyle be dekalb verim hattına danıştım sağolsunlar geri döndüler bana 3 4 firmanın yetkileriyleda görüştüm üstüme en çok düşen firma dekalb oldu şuan hala irtibatta olduğum bölge yetkiliside var ben buğdayın arkasına ekeceğim için sıkıntı yapıyordum sağolsun sıkıntımıdaablattıklarıyla giderdiler isterseniz benim maliyet tablosunuda paylaşabilirim

Hocam azim kararlilik araştirma inanın yaşadiğimiz yer öyle kurak ki bize sabır ve azmi öğretti.

Evet Allah kolaylık ve bereket versin sizlere, sizin şartlar bize göre çok daha zor benim tarlada 7 metreden su cikiyo şimdiki sondajı suyu bol olsun diye 24 m ye vurduk fazla bile geliyo ama sızın şartlar daha ağır ve masraflı tabi

Evet Allah kolaylık ve bereket versin sizlere, sizin şartlar bize göre çok daha zor benim tarlada 7 metreden su cikiyo şimdiki sondajı suyu bol olsun diye 24 m ye vurduk fazla bile geliyo ama sızın şartlar daha ağır ve masraflı tabi

170m kuyum var Elektiriğin saatine 28tl ödüyorum damlama sulama olmasa halimiz kötü olurdu,ama verim için damla sulama şarttir. herşeyi orantılı verdiğiniz (gübre,su) için verim güzel olur.

Tabiki bakım ve takip çok önemli olamazsa olmaz bizde su sıkıntısı Yok sağolsun devletimiz her tarlanın başına vanayı sistem su getirdi fakat 1000 ton su 220 tl biraz masraflı ben buğdayın arkasına ekeceğim için şüphelerim var

Tabiki bakım ve takip çok önemli olamazsa olmaz bizde su sıkıntısı Yok sağolsun devletimiz her tarlanın başına vanayı sistem su getirdi fakat 1000 ton su 220 tl biraz masraflı ben buğdayın arkasına ekeceğim için şüphelerim var

Su pahalı bence de Bu politika yanlış

Su pahalı bence de Bu politika yanlış

3275f5bda346c74fbf73f2f1c421fa5c.jpg
buda benim kendimce biraZda abartarak yaptığım maliyet tablom

3275f5bda346c74fbf73f2f1c421fa5c.jpg
buda benim kendimce biraZda abartarak yaptığım maliyet tablom

maliyet masraf tablonda hata var
eger anıza ekim yapmıyorsan 15bin lira(yakıt işçilik zaman vs vs)daha masraf koy bence

birde tarla kendine aitmi kiramı oda masrafı degiştirir
eger kira ise 17bin ile 34 bin arası masrafın daha olur (dekarı 200lira ile 400 lira arası kira bedeli)

sözün özü şahsi fikrim mısır senin için karlı bir ürün degil gibi

maliyet masraf tablonda hata var
eger anıza ekim yapmıyorsan 15bin lira(yakıt işçilik zaman vs vs)daha masraf koy bence

birde tarla kendine aitmi kiramı oda masrafı degiştirir
eger kira ise 17bin ile 34 bin arası masrafın daha olur (dekarı 200lira ile 400 lira arası kira bedeli)

sözün özü şahsi fikrim mısır senin için karlı bir ürün degil gibi

Bizim kiralar en fazla 100 150 arası arazi kendimin kira olarak tutarsam anıza da Ekim yaparsam kiralar 50 70 tl civarı bende alanı biraz büyütmeyi planlıyorum kısmet artık