John deere Türkiyeden çekiliyor mu

Çekip gidecek adamlar en sonunda yapmayın boyle :)geçenlerd de forumdan bi arkadasımızın teslim sorunu olmuştu.ama onu bayiden dolayı dusunuyorum.Genel olarak bu konu için şahsi fikrim ve bakış açım Türkiye tarım için geniş bi pazar ve gelişmede olan bi ulke.buna rahmen boyle bi dusunceleri varsa kendileri kaybeder.en kuçuk hp gucunden en buyuğune satabilecek bi kitle varken bence bu oazar onlar için fırsat.ancak alım gucu artık yavaslıyor.parçalar abartılı derecede pahalı buda yeni alımları etkiliyor.bakımlar maliyetli.Genel olarak hayırlısı neyse o olsun.Giden gittiği gun silinir kalpten :)

• Beğen
Tepkiler: fatihcastle

John deere için Türkiye pazarı geleceği belirsiz bir hale geldi. Aslında piyasaya 5000 serileriyle çok iyi girdi fakat ne var ki son zamanlarda euro ve dolar karşısında değer kaybeden TL. ithal traktörlerin alımını zorlastirirken,buna paralel olarak sürpriz bir şekilde gelen "gümrük vergisi zamların john deere için durumu dahada kötüye çevirdi.
John deere'in önünde 2 seçenek var
1-5000 serileri için montaj fabrikasını kurarak piyasada çok iyi olabilir.
2-montaja başlanmazsa 1 yılda iki elin parmağı sayısınca 6r premium satar ve 5e,m de ise piyasa tamamen kapanır.
Artık bu 2 seçenek arasında tercih yapmaları lazım çünkü 5000 serilerinin satışında büyük bir düşüş var. Bayilerin facabook sayfalarındaki satış paylaşımları hiç iyi değil.

Herşeye rağmen john deere'in ülke pazarında olması çok iyi olur. Olmaması büyük eksiklik olur.

John deere için Türkiye pazarı geleceği belirsiz bir hale geldi. Aslında piyasaya 5000 serileriyle çok iyi girdi fakat ne var ki son zamanlarda euro ve dolar karşısında değer kaybeden TL. ithal traktörlerin alımını zorlastirirken,buna paralel olarak sürpriz bir şekilde gelen "gümrük vergisi zamların john deere için durumu dahada kötüye çevirdi.
John deere'in önünde 2 seçenek var
1-5000 serileri için montaj fabrikasını kurarak piyasada çok iyi olabilir.
2-montaja başlanmazsa 1 yılda iki elin parmağı sayısınca 6r premium satar ve 5e,m de ise piyasa tamamen kapanır.
Artık bu 2 seçenek arasında tercih yapmaları lazım çünkü 5000 serilerinin satışında büyük bir düşüş var. Bayilerin facabook sayfalarındaki satış paylaşımları hiç iyi değil.

Herşeye rağmen john deere'in ülke pazarında olması çok iyi olur. Olmaması büyük eksiklik olur.
Bu gümrük vergisine neden takiliyor 6 serisi almanyadan geliyor euro ülkesi işte

Valla kampanya bile yaptilar hatta galeri önü massey doldu burda hatta buzim forum üyesi de degistirdi de kendi konu açsın ben söylemeyim

Siyah motorlu 5715 ler vardır, Hema üretimi, eğer hattat anlaşmaya uysaydı şu an 5 E serisi JD ler TR üretimi olacaktı, o zaman Türk traktörün td ve tt serisi ciddi şekilde etkilenirdi. JD yatırımını Hindistan a çevirdi.
MF ise 5400 serisi ile NH nin TD serisi karşısında fiyat olarak rekabet edemedi, sonrasın da 700 serisi gündeme geldi ve şu an ithal ediliyor,ben 2 yıl önce bu forumda yazmıştım, mekanik 5 bin ve 6 bin ler gelecek diye, inanan olmadı orası ayrı konu.

Jd nin şuanki temasından ben memnun değilim şahsen.kaputlara sıhmayan katalizörler.adblue sistemiyle genişleyen egzostlar.5 serisindeki patlak egzost sesi.(sırf bu ses yuzunden almaktan vazgeçtiğimiz 2adet5095m) kaputu kaldırınca inanılmaz teferruatla karşılan yeni 6 serisi motor.birde şuanki yeni çıkan 6m serilerinde arka teker ile çamurluk arası goze batacak kadar geniş boşluk bırakılması gorsellikteki zarifliğinide bozmaya başladı.jd toparlasın kendini artık

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci33

Jd nin şuanki temasından ben memnun değilim şahsen.kaputlara sıhmayan katalizörler.adblue sistemiyle genişleyen egzostlar.5 serisindeki patlak egzost sesi.(sırf bu ses yuzunden almaktan vazgeçtiğimiz 2adet5095m) kaputu kaldırınca inanılmaz teferruatla karşılan yeni 6 serisi motor.birde şuanki yeni çıkan 6m serilerinde arka teker ile çamurluk arası goze batacak kadar geniş boşluk bırakılması gorsellikteki zarifliğinide bozmaya başladı.jd toparlasın kendini artık
Patlak eksoz sesini anlamadım ilk defa duyuyorum şu an