jd 6120R hayırlı olur inşallah.

Neden sordun derseniz yöremizde filo olarak mf kullanan büyük çiftçi var bunlardan bir ailenin 1er tane 7720 , 6614, 6613, 5455 modellerini kullanıyorlar. Özellikle 6613ü çok övdüler. 6120yi de denk gördüğüm için 6613 ü takasa vermiş olsaydınız benim için belirleyici olacaktı. Tekrar hayırlı uğurlu olsun

Haddimi aşmak istemem ama orada övülecek en son traktörü övmüşler , tabi görüş saygı duymak lazım

Jd nin 6000 7000 saatlerinde cekis düsüklügü olmadigini bizzat gördüm kullandım yan köyde bi arkadaş 5700saatte 6420 aldı inanın saatine bakmasaniz anlayamazsiniz o saati ne biyerde yag atma ne terletme ne yag yakma üstelik motordan bi parca bile degismemis ondan sonra dedimki jd nin ömrü 20000 saat dedikleri gibi

• Beğen
Tepkiler: uLber06
Jd nin 6000 7000 saatlerinde cekis düsüklügü olmadigini bizzat gördüm kullandım yan köyde bi arkadaş 5700saatte 6420 aldı inanın saatine bakmasaniz anlayamazsiniz o saati ne biyerde yag atma ne terletme ne yag yakma üstelik motordan bi parca bile degismemis ondan sonra dedimki jd nin ömrü 20000 saat dedikleri gibi

Abi yağ atmayabilirde çekişten düşmemesi imkansız degilmi?

Benim 6420 7900 saatte ve daha bir kere olsun usta eli degmedi ewt cekisi ilk günki gibi degil ama daha ne olsun ki 1 aya 8000 olacak

• Beğen
Tepkiler: fatihcastle
5li 16 inçle 7.5 8 km nin altına düsmüyor pullukta ondan dedim yoksa illaki bi düsüs vardır ama doğruyu söylemek gerekirse 6000 7000 saatte bi mf görmek zor gibi illa usta eli değer

Düzgün kullandıktan sonra hiçbişey olmaz.
En basitinden bir örnek vereyim.2003 model sol baca 266 10000 i bu sene devirdi daha tık yok maşallah.
Sisu motorlu valmetlerden MF lerden nicesi var 12 13 bin saatte hala saat gibi çalışan...

Düzgün kullandıktan sonra hiçbişey olmaz.
En basitinden bir örnek vereyim.2003 model sol baca 266 10000 i bu sene devirdi daha tık yok maşallah.
Sisu motorlu valmetlerden MF lerden nicesi var 12 13 bin saatte hala saat gibi çalışan...
Motor aksamı bakimla olur ama sanziman elektronik bunlarda sart ben cok valtra gördüm dagilmis vaziyette ama calisiyor

Benim goruşum omursuz motor olmaz tamamen titiz kullanışla bakımla ilgili.sağlamlıkla doğru orantılı olduğu zaman oda tabi ki.80-66 ları 20yıla yakın koştuk biri 90model tumosan motor diğeri 91 fıat motordu ikiside saat gibi satıldı sadece pompaları revizyonlanmıştı oda zamanın mazot kalitesi dusuk olduğu için şimdi birde bu gozle jd leri dusunuyorum.yediği onunde yemediği arkasında misali